Ana Sayfa / Sağlık / 40 Yaş Sonrasında Fit Olmak!

40 Yaş Sonrasında Fit Olmak!

40 Yaş Sonrasında Fit Olmak! 40 yaş dediğimiz orta yaşlara gelen insanların üzerlerinde yılların verdiği yorgunluk adı altında bir yorgunluk olur. Ancak bu yorgunluk aslında yılların da verdiği bir yorgunluktan ziyade vücuda giren ve çıkan kalorilerin hesaplaması yapılmadığı için maalesef vücutta bir çökme olmaktadır. Sizlere araştırmalar doğrultusunda önerilen 40 yaşından sonra ki yaşlarda fit kalma ile ilgili bilgiler, egzersizleri uygularsanız sizlerde kısa sürede vücudunuzun daha sıkı kalmasını sağlayabilirsiniz.

40 Yaş Sonrasında Fit Olmak!

Günlük olarak fazla ağır olmayacak bir şekilde ve yaşınıza uygun bir biçimde spor, egzersiz yapın. Örneğin bina içerisinde birkaç kat yukarı çıkacaksanız, asansör kullanıyorsanız bunu bırakın. Çünkü asansör ile tembelliğe alışmak yerine kısa sürede merdivenlere alışarak merdiveni tercih etmeniz, sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Bu gibi ufak bazı hayatınızı egzersiz olabilecek şeylere yöneltirseniz, başarılı olabilirsiniz.

İnsan vücudunda ki metabolizma, yaşın ilerlemesiyle belli yavaşlığa geliyor. Belirli zaman aralıklarında yavaşlayan metabolizmayı hızlandırmak için her zaman kas gereklidir. Vücutta ki fonksiyonların da yeterli ve iyi bir şekilde çalışması için de kas önemlidir. Bu yüzden yaş ilerledikçe “aman ne lazım olacak” demeden kas yapmayı erkenden başlamalı veyahut yaşınız 40 ise ufaktan ağırlık antrenmanlarına eğiminizi arttırmalısınız.

Bel bölgesinde yağların birleşmesiyle oluşmuş göbeğiniz varsa bunu kesinlikle azaltın veya yok edin. Çünkü göbeği eritmek, uzun yaşamanın bir diğer sırrıdır. Günde en fazla 20 dakika kadar koşu bandında koşmak ve akşam olduğunda yemekten sonra yürüyüşe çıkmak bunun için yeterli olacaktır.

Eğer ki egzersizlerinizin yarısında veya sonrasında vücudunuzun belirli bölgelerinde ağrılar oluşuyorsa, bu ağrıları önlemek için sizlere önerimiz streching yapmanızdır. Kaslarınızı uzatacak olup hem kaslarınızı dinlendirmiş olacak hem de sakatlık sorunlarına da bir nevi engel olmuş olacaksınız. Sizlerde yaşınız fazla ilerlemeden spora başlayın, belli başlı egzersizler seçin ve günlük tekrarlayın, formda kalarak 40’lı yaşlarınızda fazla ağrı çekmeyin.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlginizi Çekebilir

Geç Algılama ve Anlama Durumu İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde öğrenme çocukluk döneminden başlar. Bir insanın öğrenmesi hiçbir zaman bitmez, yaşı ilerledikçe çeşitli konularda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code