Ana Sayfa / Diyet / Acı Biber Diyeti

Acı Biber Diyeti

Acı Biber Diyeti

Çağımızın hastalığı şeklinde nitelendirilen obezite artık yaş, cinsiyet, ırk dinlemeden hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Kilo sağlık açısından oldukça zararlı olan bir durumdur. İnsanın boy ve kilosu birbirleri ile orantılı olmalıdır. Aksi halde vücut sindirimi yavaşlatır ve devamında birçok hastalık meydana çıkabilir. Bu nedenden dolayı artık insanlar bu hastalığın önüne geçebilmek adına ve hızlı bir şekilde kilo verebilmek adına diyet yapmak istemektedir. Ancak diyet yapan kişilerin birçoğu diyete pazartesi başlamakta ancak daha bir hafta bile devam ettiremeden bitirmektedir. Bu diyetler genellikle kişiye sıkıcı gelmekte ve aç gezme tabiriyle bile isimlendirilmektedir. Ancak doğru ve sağlıklı beslenildiği takdirde ve destekleyici nitelikte diyetler uygulandığı takdirde kilo vermek oldukça kolaydır.

Bu yazımızda sizlere hem sağlıklı hem de oldukça yaygın olan bir diyet listesi paylaşacağız. Bu diyet listesi ile birlikte hem vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminleri alacak hem de bir taraftan kilo verme işleminiz hızlanacaktır. Holywood oyuncularının oldukça meşhur bir diyeti olan acı biber diyeti son zamanlarda oldukça popülerdir. Acı biber diyeti kişinin spor yaparken vücutta depolanan fazla yağların yakımını hızlandırır. Aynı zamanda sarf ettiğiniz efor ve besin değerinin karşılığında da bağışıklık sistemini korumak adına gerekli olan vitaminleri ve mineralleri de vücuda takviye eder. Acı biber diyeti acı biberin içeriğinde bulunan özel bir maddeden dolayı vücuda ısı vermesi ile meşhurdur. Bu ısı da yakım reaksiyonun başlaması için gerekli olan eşik enerjisini sağlar ve reaksiyon bir an önce başlamış olur. Bu şekilde kişi neredeyse gözle görülür bir şekilde bir hafta içinde değişimleri fark edecektir. Ancak bu destekleyici bir diyet listesidir. Bu diyet listesi ile beraber kişi mutlaka egzersiz ve spor yapmalıdır.

Acı Biber Diyeti Nasıl Yapılır? 

Kahvaltı

 • yarım parça simit
 • 2 adet acı sivri biber
 • üzerine kırmızı acı pul biber serpilmiş kibrit kutusu kadar peynir

Ara Öğün

 • 1 adet elma ya da greyfurt

Öğlen

 • 1 kase kadar az yağlı yoğurt
 • 1 şişe soda
 • 1 kase ıspanak, semizotu, limon suyu, kırmızı acı pul biber gibi malzemeler ile hazırlanmış bir kase salata
 • 1 porsiyon kadar közlenmiş pişmiş acı sivri biber

Ara Öğün

 • 2 bardak zencefil çayı
 • 2-3 tane zencefilli diyet kurabiye

Akşam Yemeği

 • ısırgan otlu, sarımsaklı, haşlanmış yumurtalı, üzerine pul biber serpilmiş ve 1 tatlı kaşığı kadar zerdeçal serpilmiş haşlama bir yemek
 • 1 kase acı biberin yoğun olduğu kısır
 • 1 tatlı kaşığı toz zerdeçal

Gece Yatmadan 2 Saat Önce

 • 1 kase az yağlı içerisine kırmızı acı pul biber serpilmiş yoğurt


Acı Biber Diyeti Tavsiyeleri

Acı biber diyeti yazımızın başında da belirttiğimiz gibi destekleyici bir diyet listesidir. Bu nedenle kişi mutlaka spor ya da egzersiz yapmalıdır. Aynı zamanda spor yapmadan önce de acı biberi iki saat önce yediğiniz takdirde yağlarınızın hızlı bir şekilde yakılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her diyette olduğu gibi bu diyette de devamlılık önemlidir. Aynı zamanda herhangi bir mide rahatsızlığı ya da benzeri rahatsızlığı olan kişilerin bu diyeti uygulamadan önce mutlaka uzman bir hekime danışmasında fayda var. Aksi halde midenizdeki asit oranı artabilir bu da tehlikeli bir olaya yol açabilir. Acı biber diyeti ile birlikte beslenmenize dikkat etmeniz yağ oranı az olan bir beslenme düzeni oluşturmanız da önemlidir. Mümkün olduğunca acı biberleri organik olarak seçmelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Geç Algılama ve Anlama Durumu İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde öğrenme çocukluk döneminden başlar. Bir insanın öğrenmesi hiçbir zaman bitmez, yaşı ilerledikçe çeşitli konularda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir