Ana Sayfa / Diyet / Ananas Diyeti

Ananas Diyeti

Yemeyi içmeyi seven bir millet olarak zaman zaman kontrolsüz davranarak hamur işlerini de bununla beraber abartıyoruz. Bunun haricinde uzmanların söylemediği ancak halkın kendisinin oluşturduğu bazı yeme alışkanlıkları vardır. Bunlardan biri de meyvenin zararsız olduğu dilendiği kadar yenmesi gerektiği söylenmektedir. Ve meyvenin kilo yapmadığı iddiası vardır. Ancak meyvenin içerisinde bulunan fruktoz glikozun bir çeşididir. Ve neredeyse glikoz kadar zararlıdır. Ancak tabii ölçü kaçırıldığında bu durum geçerlidir. Bunun haricinde aynı zamanda şişkinlikte oluşturan meyveler her ne kadar vitamin deposu olsa da günlük ihtiyacınızın dışına çıkmadan tüketeceğiniz bir gıda grubudur. Meyvelerin içerisinde yer alan vitaminler asla depo edilmez ve günlük olarak tüketilir. Bu yüzden günlük olarak ölçülü bir şekilde meyve tüketmemiz gerekmektedir. Hatta bazı meyveler sindiriminizi hızlandırarak kilo vermenize bile yardımcı olur. Bu meyvelerden biri de ananastır. Son zamanlarda neredeyse her markette bulunmasından dolayı hızlı bir şekilde ananas tüketimi artmıştır. Kolaylıkla erişebileceğiniz ananas ile beraber kolay bir şekilde artık kilo verebilmeniz de mümkün. Ananas içeriği sayesinde enzimlerin daha hızlı çalışmasını sağlar. Bu şekilde kaloriler yakılırken gerekli olan enzimlerin daha hızlı salgılanarak sindirim kolaylaşır. Sindirimin hızlı olması demek metabolizmanın da hızlı olacağı anlamına gelir ki bu da vücut dengesinin vazgeçilmezidir.

Ananas Diyeti Nasıl Yapılır? 

 

1.Gün

Sabah

  • 100 gram kadar yağsız beyaz peynir
  • 1 su bardağı kadar ananas suyu veya anasın kendisi

Öğle

  • 1 su bardağı kadar ananas suyu veya bir adet ananas

Akşam

  • 100 gram tavuk eti ( haşlanmış) bir su bardağı kadar ananas suyu ya da ananasın kendisi

2.Gün

Sabah

  • 100 gram yağsız beyaz peynir
  • 1 su bardağı kadar ananas ya da ananasın kendisi

 

Öğle

  • 1 su bardağı kadar ananas suyu veya ananasın kendisi

Akşam

  • 100 gram tavuk eti ( haşlanmış)
  • bir su bardağı kadar ananas suyu ya da ananasın kendisi

Ananas Diyeti Tavsiyeleri

Meyvelerden pek tüketilmeyen bir gruba sahip olsa da yetiştiği bölgeden dolayı oldukça vitamin deposu olan bir meyvedir. Ananas bazlı olan bu diyet listesi ile birlikte kişiler hızlı bir şekilde kilo vererek istediği forma ulaşır. Ancak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu liste yalnızca haftada iki gün uygulanacak bir listedir. Fakat kişi diğer geri kalan günlerde de olabildiğin yağlı besinlerden uzak durmalı ve et ya da balık gibi ürünleri de ızgara ya da haşlanmış olarak tüketmelidir. Çünkü ananas her ne kadar metabolizmayı çalıştıran bir meyve olsa da vücuttaki toksinlerin tamamını ayıklamakta yetersiz gelebilir. Bu nedenden dolayı olabildiğince geri kalan günlerde dikkatli beslenmeniz gerekecektir. Bu diyet listesini uygularken özellikle kilo problemi ile başı dertte olanlar mutlaka spor ya da egzersiz yapmalıdırlar. Aksi halde vücut hareketsiz kalarak yakım olayına ihtiyaç duymayacak ve bu şekilde yediğiniz besinlerde ekstradan vücudunuzda depo edilecektir. Hareket bazlı olan diyetler sizlerin her zaman daha sağlıklı kilo vermesine sebep olur. Ananas diyeti de bu diyetlerden biridir. Aynı zamanda alacağınız ananasın besin değerini artırmak adına seçeceğiniz ananasın organik olmasına da dikkat etmelisiniz. Taze ananası suyu ile değil kendisi ile birlikte tüketmeniz daha da çok tavsiye edilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Geç Algılama ve Anlama Durumu İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde öğrenme çocukluk döneminden başlar. Bir insanın öğrenmesi hiçbir zaman bitmez, yaşı ilerledikçe çeşitli konularda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir