Ana Sayfa / Anne ve Bebek / Anne sütünü arttırmak için ne yapmalı?

Anne sütünü arttırmak için ne yapmalı?

İlk 6 ay anne sütü ile çocuklarınızı beslemeniz gerekmektedir. Anne sütü bebek için en önemli besin kaynağıdır. Her annenin sütü bebeğine mutlaka yeter. Ancak bazı durumlarda süt kesilebilir.

Memelerde insanlar gibi bir zekâya sahiptir. Memedeki sütü boşalttıkça meme sütün yetmediğini algılayıp süt üretimine geçiyor. Meme bunu algılarken annenin ruh halini de algılıyor. Sütünüzün kesilmemesi için çok fazla sıvı tüketmeli ve kalori olarak normalin fazlası kalori alımı gerçekleştirmelisiniz. Sağlıklı uyku düzenine de dikkat etmeniz gerekiyor.

Bazı durumlar vardır ki anne eğer huzurlu değilse ne yaparsa yapsın yine de sütü kesilebilir. Bu nedenle anne evde çok huzurlu olmalı. Stresten mümkün olduğunca uzak durmalı. Sütün oluşmasını sağlayan hormonlar annenin stresli olduğunu anladığında kendini geri çekiyor. Anne ne kadar huzurlu mutluysa o kadar sütü bollaşacaktır.

Bebeğin anne sütü ile sağlıklı bir şekilde beslenmesi için annenin psikolojisi de çok önemlidir. Anne ruhen kötü olursa bebeğini besleyemeyecek ve ek gıdalara başvurmak zorunda kalacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için annenin çevresindeki kişilerinde bu duruma özen gösterip anneyi kendini mutlu hissetmesi için sorunlardan uzak tutmalıdırlar.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Sezaryen ile Doğum

Sezaryen ile Doğum Sezaryen anne karnındaki bebeğin doğum anında veya daha önceki bir zamanda cerrahi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir