Ana Sayfa / Anne ve Bebek / Anne sütünün öyle bir faydası var ki!

Anne sütünün öyle bir faydası var ki!

Anne sütünün ne kadar önemli olduğu eskiden beri biliniyor. Çocuklarımız için en az 6 ay anne sütü öneriliyor.

Anne sütü diğer sütlere benzemez. Çünkü anne sütünün içinde bebeğiniz için gerekli bütün vitaminler bulunuyor. Her annenin sütü kendi bebeği için özeldir. Anne sütü kendi için de koruyucu özellikler barındırır.

Anne sütü, bebeğin sindirimini kolaylaştırıyor. Bebeğin kansız olmasını önlüyor, Anı bebek ölümlerini önlüyor. Bebeğin zeka gelişimini etkiliyor. Organların gelişimine fayda sağlıyor. İlerki yaşlarda oluşabilecek hastalıkları önlüyor. Obezite riskini ortadan kaldırıyor. Anne sütü bebeğin ilk aşısıdır. İshali ve kabızlığı önler. Anne sütü zaman zaman değiştiği için bebeğin tat alma duyusunu geliştirir. Anne sütüyle beslenen bebekler daha uysal olurlar.

Anne sütünün faydaları saymakla bitmiyor. Anne sütü, çocuğun kemik sistemini ve sindirim sisteminin gelişmesini sağlıyor. Genetik bozukluğu olan çocuklarda 2 sene anne sütü verildiğinde kötü genetic faktörleri ortadan kaldırıyor.

Araştırmalar sonucunda anne sütünün kanseri ve kemoterapinin yan etkilerini önlediği ortaya çıktı. Anne sütünün dünyanın en faydalı maddesi. Anne sütünden bebeklerinizi mahkum etmeyin. Beyin tümorlerini yok ederek kanseri önlüyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Sezaryen ile Doğum

Sezaryen ile Doğum Sezaryen anne karnındaki bebeğin doğum anında veya daha önceki bir zamanda cerrahi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir