Ana Sayfa / Anne ve Bebek / Bebeğinizin bağışıklığını güçlendirmek için bunları yapın

Bebeğinizin bağışıklığını güçlendirmek için bunları yapın

Hava değişiminde geçiş yaşadığımız şu günler de bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirmeniz gerekiyor. Bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirmeniz için neler yapmalısınız?

Bebeğinizi korumak için evden dışarı çıkmama gibi bir şey söz konusu değil. Dışarıdan alacağı ufak enfeksiyonlar ilerideki hastalıklar için bebeğinizin dirençli olmasını sağlar. Bebeğinizi bütün mikroplardan korumanız mümkün değil. Sadece hastalıklara karşı koruma şansınız olabilir.

Emzirmek bebeğinizin soğuk algınlığına karşı savaşmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirerek proteinlerle vücuttaki virüslere karşı savaşır. Bebeğinizi en az 6 ay anne sütü ile besleyin. Katı gıdalarla bebeğinizi beslemeye başladıysanız da anne sütü vermeye devam edin.

Bebeğinizi virüslerden etkili bir şekilde C vitamini korur. Turunçgiller C vitamini yönünden çok zengindir. Bol bol tüketmesini sağlayın. C vitamini bağışıklık sisteminin güçlenmesinde çok faydalıdır.

Bebeğinizi bol bol uyutun. 3 ayın altındaki bebekler bütün gün ve gece boyunca uykuya çok ihtiyaçları vardır.

Bebeğinizin kalın giydirmeye özen gösterin.

Doktor kontrolünde evde yapacağınız bitkisel ilaçlar bebeğin bağışıklık sistemini artırır. Bitkisel çaylarla soğuk algınlığına karşı savaşa bilir. Allicin bebeğinizi soğuk algınlığına karşı korur. Allıcin sarımsağa kokusunu veren bir maddedir. Bebeğinizi sütten kestikten sonra mamasının içine bir miktar sarımsak koyabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Sezaryen ile Doğum

Sezaryen ile Doğum Sezaryen anne karnındaki bebeğin doğum anında veya daha önceki bir zamanda cerrahi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir