Ana Sayfa / Güzellik / Çatlaklardan Nasıl Kurtulunur?

Çatlaklardan Nasıl Kurtulunur?

Çatlaklardan Nasıl Kurtulunur? Birçok kadının ortak derdi olan hızlı kilo alıp verme ya da doğum sonrası oluşan çatlaklardan kurtulmak artık çok kolay.

Çatlaklardan Nasıl Kurtulunur?

Bir kadın için vücudu her şeydir. Bir bayanı kadın yapan en önemli vücut kıvrımlarını oluşturan hatlarda çatlakların oluşması özellikle ergenlik döneminden itibaren hızlı kilo alıp verme, düzensiz ve dengesiz beslenme ve hamilelik sonucunda ya da genetik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Ve bu çatlaklar, kalça, bacak, bel etrafında, göğüs ve diz arkalarında enine ve boyuna olarak ince-beyaz çizgiler olarak kendisini gösterir.

Sizlerle paylaşacağımız en önemli nokta ise çatlaklardan kurtulmak %100 mümkün değildir ancak gelişen teknolojiyle birlikte ortaya çıkan yöntemler, çatlakların iyileştirilerek doku kalitesinin artırılmasından yanadır.

Dr. Levent Türbedar bu konuda şunları söylemektedir. Vücut çatlaklarının bir deri yırtılması olduğuna değinmektedir. İlk oluşumunda pembe olan görüntü ilerleyen zamanlarda mora, beyaza ve sedef rengini almaktadır. Sadece renkte bir değişim söz konusu olmamakla birlikte derideki esnemelerin yoğunluğuna bağlı olarak kabarık veya çukurlaşmış görüntüler de söz konusu olmaktadır.

Çatlakların oluşmaması için önceden alınması gereken önlemler nelerdir?

Bu soruya Dr. Levent Türbedar cevap vermiştir. Her şeyden önce dengeli beslenmenin önemini vurgulayan Türbedar, hızlı kilo alıp vermekten kaçınmak gerektiğini, düzenli ama ağır olmayan egzersizler yapmak gerektiğini vurgulamıştır. Vücudu sürekli kremler ve yağlarla nemlendirmeli aynı zamanda kurumasına ve gerilmesine izin verilmemelidir. Vücudu fırçalayarak ve haftada bir kez olmak kaydıyla masaj yöntemiyle de kan dolaşımını artırmak deriyi uyarmak da gerekir.

Çatlakları yok etme yöntemleri nelerdir?

Çatlaklardan tam anlamıyla kurtulmak mümkün olmasa da gelişen çağımızda kontrol altına almak ve doku kalitesini artırmak mümkündür. Kimyasal peeling’ler, özel cilt masajları, mezoterapik tedaviler, mikrodermabrazyon, IPL ve Dye lazer tedavileri, dermokozmetik kremler günümüzde vücut çatlaklarının tedavisinde kullanılan yöntemler arasındadır. Tedavilerde cilt tipi, bölgesel olarak çatlağın safhası, genişliği gibi çeşitli faktörler göz önüne alınarak programlar uygulanmaktadır.

Çatlaklarda doku kalitesini artırmak mümkün müdür?

Çatlaklarda doku kalitesini artırmak mümkündür. Çatlakların çeşitleri olmamakla birlikte sadece safhaları bulunmaktadır. Henüz yeni oluşumunda mor veya soluk kırmızıdır. Bu durum kan dolaşımının olduğunu da göstermektedir. Her türlü sağlıklı müdahalede sonuç almak, iyileştirmek mümkündür. Daha ileri safhalarda çatlağın rengi beyaza dönünce tedavi uzun sürede yanıt vermektedir ama yine de tedaviye başlamakta yarar vardır. Unutmayın ki; çatlakları tedavi etmek mümkün değildir sadece iyileştirebiliriz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir