Ana Sayfa / Güzellik / Cildin Ferahlaması İçin

Cildin Ferahlaması İçin

Cildin Ferahlaması İçin

Şimdiler de günlük hayatımızı yaşama konusunda çok hızlıyız. Bir güne neler sığdırabiliriz diye düşünüp dururken sağlığımıza, cildimize ve hatta psikolojimize zarar veriyoruz ve bunları onarmak için desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Özellikle bayanlar gibi gözükse de artık baylarında bu konuya özen göstermeye başladığının farkındayız. Cilt bakımı artık hepimizin günlük rutinlerinden birisi haline geldi.

Cildimizin yenilenmeye ve bakıma ihtiyacı var. Gün içerisinde cildimiz bir sürü şeyden etkileniyor. Güneş ışınları, makyajlarımız, sigaralar, alkol kullanımı, tükettiğimiz sağlıksız besinler, kötü hava koşulları… Bu sebeple cildimiz yoruluyor ve yıpranıyor. Ve bu tür etkenler gözeneklerimizin tıkanmasına neden oluyor. Cildimiz tüm bu olanlardan sonra nefes almaya ve ferahlamaya ihtiyaç duyuyor. Biz de bir sürü şeye başvuruyor,  ne yapsam da cildim bir ferahlasa diye düşünüp duruyoruz. Yapmamız gereken ilk şey tüm bunlar olmadan önce önlem almamız ve yaşam biçimimizi düzenli hale getirmemiz.

Çünkü sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir yaşam her şeyin daha iyi olmasını sağlar. Yapacağımız egzersizler, tüketeceğimiz sağlıklı gıdalar ve teknolojiyle ne kadar haşır haşır neşir olduğumuz cildimizin sağlığı için çok önemli zaten bunlar domino taşları gibidir. Ve tabi ki su en önemlisidir. Kilit taşımız. Su cildin taze kalması için ilk tüketeceğimiz besindir.  Öncelikle bu konuda yapmanız gereken şey cilt tipinizi öğrenmek olacak çünkü ister doğal ister marketlerden alacağınız firma ürünleri olsun kullanacağınız şey cilt tipinize uygun değilse bir işinize yaramaz hatta daha da kötü sonuçlar alabilirisiniz. Evde uygulayabileceğiniz şeylerden önce, firma ürünlerinde dikkat etmeniz gereken bazı hususlardan bahsedeceğim. Ferahlatıcı, yenileyici ve temizleyici tonikler içerisindeki bazı maddeler sebebiyle kuruluğa sebep olabiliyor. Sakın cildinizi tazeleyeceğim diye kupkuru yapmayın.

Cildin Ferahlaması İçin Maske Önerileri

Ürünlerin PH seviyesinin 5,5 olması kurutmadan temizleyebileceği anlamına gelir. Cildin ferahlaması için kullanabileceğimiz ürünler ve maskelerin içerikleri hakkında yapılan araştırmalar sonucunda bazı değişik bilgilere ulaşırız.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlginizi Çekebilir

Karbonatın Cilde Faydaları Nelerdir?

Karbonatın Cilde Faydaları Nelerdir? Her mutfakta karbonat bulunur. Çok kolay bulunan ve çok ucuz olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code