Ana Sayfa / Güzellik / Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Cilt Bakımının Önemi Nedir? Cilt bakımının önemini günümüzde bilmeyen modern kadın kalmamıştır herhalde. Ten kadının en doğal giysisidir ve ona iyi bakmak bakımlı kadının en büyük görevidir. Uzmanlar da senelerdir cilt bakımının önemini vurgulamakta ve cilt bakım önerileri öne sürmektedirler. Seneler geçtikçe iç ve dış etkenler cildi yıpratır ve cildin yaşlanmasına neden olur.

Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Derinin kırışmasının sebebi aslında cildin yeterli bakım görememesi ve yaşlanmasıdır. Derinin yaşlanmasında hem yaşam biçimi hem beslenme gibi faktörler vardır. En sağlıklı şekilde beslenmeyi seçenler her zaman için beslenmeye ve yaşam biçimine önem vermeyen kadınlardan daha genç görüneceklerdir. Hatta cildi pürüzsüz olan fakat yaşı da oldukça büyük olan kadınlar yaşlı sayılmaz; aksine genç sayılırlar.

Ve ciltlerinde pürüzler ve lekeler olan yaşı genç kadınlar yaşları ne kadar küçük olursa olsun aslında büyük gösterirler. Özellikle bu tip konulara takıntılı olan kadınların cilt bakımlarına ve cilt sağlıklarına yani aslında beslenme ve yaşam şartlarına dikkat etmek zorundadırlar.

Vücudun en büyük organı olan cilt, vücudunuzdaki diğer tüm organları sararak dış etkenlere karşı korur. Organlar, vücut için gerekli olan mineralleri ve vitaminleri cilt üzerinden sağlarlar. Dolayısıyla cilt bakımı demek sağlıklı bedene sahip olmanın altın kuralıdır. Hem güzellik açısından hem de sağlık açısından tüm kadınların ciltlerine yeni doğmuş bebek gibi bakmaları gerekir. Yaşınız kaç olursa olsun genç görünmek ve sağlıklı olmak istemez misiniz? Kim istemez ki? Öyleyse yapmanız gereken ilk şey cildinizin tipini öğrenmek ve sonrasında ona uygun maskeler ve bakım kürleri hazırlamak olsun.

Sonbahar yaklaşırken hangi cilde hangi bakım türü uygun düşer öğrenmekte fayda var. Cilt en çok yaz mevsiminde ihmal ediliyor. Güneş ışınlarına maruz kalan cilt yaz mevsiminden çıkınca savaştan çıkmış gibi oluyor. O yüzden sonbahar için yapacağınız cilt bakımı çok büyük önem taşıyor. Suya aç kalmış cildinizi tazeleyin ve onu tekrar sağlıklı, pırıltılı ve pürüzsüz bir hale getirin.

Cilt uzmanlarının tavsiyelerini dinleyin ve onları uygulamaya koyulun. Cildinizin ölü hücrelerden arınmasını sağlamak için haftada en az bir kere cildinizi temizlemelisiniz. Çünkü ölü hücreler cildiniz üzerinde birikir ve teninizin donuk ve solgun görünmesine sebep olur. Cildinizdeki ölü hücrelerden bir an önce kurtulun! Hamamlarda fasıllarla bu işlemi daha eğlenceli bir hale getirebileceğinizi de hatırlayın.

Gül suyu bu konuda oldukça işinize yarayacaktır. Gül suyunun nimetlerinden faydalanın ve cildinizdeki ölü hücreleri önce yüzünüzü yıkayarak ve ardından gül suyu ile gözeneklerinizi sıkıştırarak temizleyin. Sakın makyajınızı silmeden uyumayın! Bakımlı bir kadına bu hareket hiç yakışmıyor! Makyajınızı temizledikten sonra cildiniz için tonik kullanabilirsiniz. Cildinizdeki hücrelerin yenilenmesi içinse cildinize nemlendirici maskeler uygulayın. Nemlendirici maske sonrası ve her gün yaptığınız ufak bakımlarla cildiniz ışıl ışıl olacak ve sonbahara hazırlanacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir