Ana Sayfa / Güzellik / Ciltte ki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Ciltte ki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Ciltte ki Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Günümüz birçok kadının derdi yüzünde ki siyah noktalardan kurtulamamak. Aslında çok basit birkaç adımla temizleyebileceğiniz yüzünüzü dert etmenize gerek yok. Öncelikle siyah noktaların nelerden oluştuğunu bilmek gerekir. Gün boyunca yüzünüz de biriken kir ve ya yağlar siyah noktalara neden olur. Hatta yapmış olduğunuz makyajlar da zamanla iyi temizlenemediği için yüzünüzde siyah noktalar oluşmasına neden olabilir.

Ciltte ki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Siyah noktalar yüzün sivilcelenme den bir önce ki evresi olduğu için bu evre de sorunu çözmek daha kolay ve sağlıklıdır. Ve bunun için sadece basit birkaç evre yeterli olacaktır.

Öncelikle siyah noktaların daha rahat temizlenmesi için yüzünüzün yumuşaması ve rahatlaması gerekir. Bunun için en iyi yollardan biri buhar banyosudur. Yaklaşık olarak yüzünüzün genişliğinde bir kaba kaynar suyu koyun ve yüzünüzü kabın ağzına dayayın.

Yanlardan buharın çıkmaması için kafanızın üstüne bir havlu ya da çıkmasını önleyecek başka bir örtü örtmeniz etkisini arttıracaktır. Bu işlemi yaklaşık 15 dakika boyunca sürdürün. Yumuşayan yüzünüzde ki siyah noktaları çıkarmak artık çok daha kolay.

Etrafta gördüğümüz yaygın ve yanlış yöntemlerden biri siyah noktayı sıkarak çıkarmaya çalışmaktır. Bunu yapmak doğru değil. Daha kolay ve acısız başka bir yöntem aktarayım size; iğnesini çıkardığınız şırınga ile siyah noktaların üzerine bastırırsanız temizleyebilirsiniz. Bu inatçı siyah noktaları temizlemese de bir kısmı için işe yarayabilir. Size tavsiyem şırınga ile çıkaramadığınız siyah noktalar ile çok uğraşmamanız. Yüzünüzde kalıcı olarak leke veya iz bırakabilir.

İnatçı olanlarla ilgili geliştirilmiş birçok maske yöntemi var, Onları denemeniz yerinde olacaktır.
Maskeleri kullanırken içinde bal gerektiren karışımlara öncelik vermek akıllıca olacaktır, çünkü bal cilt için oldukça yararlı bir nemlendirici görevi görüyor.

Ciltte Oluşan Siyah Lekelerin Tedavisi

Siyah leke” dediğimiz rahatsızlık verici izler, aslında aknelerin siyahlaşmış halleridirler. Bu siyah noktalar yağlı cilde sahip kişilerin daha çok yaşadığı sorunlardandır. Siyah lekelerin oluşum sürecinde ilk aşama akne oluşmasıdır. Akneler, yağ ve kirin cilt alt yapısını tıkayarak, cildin dış tarafında kararmalara neden olması ile oluşur. Zamanla tedavi edilmeyen akneler, siyah lekeye dönüşürler.

Siyah leke ile başetmek için aknelerinizin lekeye dönüşmeden tedavi edilmesi önerilmektedir. Akneli cildi olan kişiler, bu akneleri tırnakları ile sıkarak değil yağlı ve nemli masaj yaparak tedavi etmelidirler. Aknenin içerisindeki kir ve atıkları(vücuttan atılamayan, ciltte kalmış) masaj sırasında ovalayarak çıkarmalıdırlar. Akneleriniz siyah lekelere dönüşmüş ise ne yazık ki kesin bir çözüm yolu ile buluşamayacaksınız. Lekeleriniz ile barışık olmaya çalışmalısınız. Akne ve lekelerinizin daha hafif görülmesi için sık sık buhar banyosuna girmeli, banyoda durma sürenizi arttırarak, vücudunuzun daha fazla nem almasını sağlayabilirsiniz.

Piiling uygulayabileceğiniz gibi siyah nokta bantlarını da kullanabilirsiniz tedavinizde. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta her zaman cildiniz nemli olmalıdır. Nem banyosu yapar iken önce buhar banyosuna girmelisiniz ve gözeneklerinizi açılmasını sağlamalısınız. Daha sonra tekrar buhar banyosu yaparak bu sırada cildinizdeki siyah lekeleri ovalayarak dışarı çıkartabilirsiniz. Siyah leke, duman isi gibi bir şey değildir. Siyah lekeler, vücudun dışarı atamadığı kirli maddelerdir. Bu nedenle cildinizi nemli tutunuz ve sıkmak yerine ovalamayı tercih ediniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir