Ana Sayfa / Güzellik / Daha Çekici Bir Kadın Olmak İsteyenler İçin 22 İpucu

Daha Çekici Bir Kadın Olmak İsteyenler İçin 22 İpucu

Karşı cinsi daha kolay etkileyebilmek konusunda herkesin kendine özgü birkaç taktiği elbette vardır, birkaç kolay yöntemle insanların sizi daha çekici ve alımlı bulmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazıda ise kadınların daha cazibeli görünmesini sağlayacak neredeyse tüm ipuçlarını toplamaya çalıştık.

1. Daha pozitif olun

Her zaman daha pozitif olmaya gayret gösterin. Çevrenize elinizden geldiğince iyi enerji göndermeye çalışın. Sohbetlerde ve türlü aktivitelerde aktif olmaya çalışın, pasif kalmamak için biraz gayret gösterin. Bu sayede insanlar sizinle daha çok vakit geçirmek, sizle birlikte bir şeyler yapabilmek için daha istekli olacaklardır.

2. Zamanın kıymetini bilin

Vaktin çoğu zaman nakitten daha değerli olduğunun bilincine varın ve satın alamayacağınız yegane şeyin zaman olduğunu hayat felsefeniz haline getirin. Zamanı ne kadar iyi değerlendirmeye çalışırsanız diğer insanların size karşı bakışı o derece pozitif gelişme kazanır.

3. Eksikliklerinizi düşünüp kendinizi üzmeyin

Elbette her zaman öz eleştiri yapıp eksiklikleri gidermek için kimi çalışmalar yapmak gerekebilir ama sürekli eksik noktalarınızı kafaya takıp kendinizi üzmek yerine genelde iyi olduğunuz konuları düşünüp pozitif tavır takınmaya çalışın. Sürekli hatalarınızı ön plana çıkarıp pişmanlık duygusu içerisinde yaşarsanız diğer insanlara vereceğiniz negatif enerji işlerin gidişatını pek iyi etkilemeyecektir.

4. Risk ve inisiyatif almaktan çekinmeyin

Korkak olmayın, ama cesaret ile aptallık arasındaki ince çizginin de farkına varmaya çalışın. Gerektiği durumlarda risk ve inisiyatif alarak beklenmedik anlarda ön plana çıkabilirsiniz. Bu da sizi daha alımlı, çekici birisi haline getirir.

5. Kendinize en uygun parfümü bulun

Sürekli parfüm değiştirmek yerine kendinize en uygun, sizi en iyi yansıtan parfümü bulduktan sonra sürekli onu kullanmaya çalışın. Bu sayede üzerinizdeki koku, belli bir süre sonra sürekli sizi çağrıştıracaktır.

6. İnsanların sorunlarına ilgisiz kalmayın

Çevrenizdeki diğer insanların problemleriyle ilgilenmeye ve onlara yardım etmeye çalışın. Bu sayede hem siz daha mutlu olacaksınız hem de çevrenizdeki insanları mutlu ederek onların sizin hakkınızda daha pozitif düşüncelere sahip olmasını sağlayacaksınız.

7. Gerçekçi olun

Herkesin mutluluğunu sağlamaya çalışmak da pek mümkün olmadığı için Polyanna olmak yerine gerçekçi olmaya ve imkanların farkında olup ona göre davranmaya çaba gösterin.

8. Yüksek topuklu ayakkabılarla yürümeyi öğrenin

Topuklu ayakkabılar birçok kadını daha çekici hale getiriyor. Kendinize yakıştığını düşünüyorsanız yüksek topuklu ayakkabılarla yürümeyi öğrenmeye ve onları fırsat buldukça giyerek kendinizi göstermeye çalışın.

9. Nazik olun

İnsanlara karşı sakın ama sakın kaba olmayın, onlara elinizden geldiğince nezaket sınırları çerçevesinde ilgi göstermeye çalışın. Siz nezaketinizi koruyup sürdürdüğünüz sürece daha pozitif bir imaja sahip olacaksınız.

10. Kendiniz hakkında çok konuşmayın

Kendinizi çok ön plana çıkarmaya çalışmayın. Bir sohbet esnasında sürekli kendinizden bahsetmek gibi bir hataya düşmeyin, olabildiğince kendiniz hakkında az konuşun ve hafif bir gizem yaratarak insanların sizi çözmeye çalışmak konusunda bir arzuya sahip olmasını sağlayın.

11. Bol bol gülümseyin

Acıklı bir durum olmadıkça yüzünüzdeki tebessümü, gülümsemeyi eksik etmeyin. Karşınızda mutsuz biri olsa bile ona sunacağınız tatlı bir gülümseme ile pozitif enerji yayarak o kişinin daha iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Siz insanların mutluluk seviyesini artırdıkça insanlar da sizi daha çekici bulacaktır.

12. Randevulara geç kalmayın

Kendi zamanınıza değer verdiğiniz gibi çevrenizdeki insanların da zamanlarına değer verip saygı gösterin. Buluşmalara geç kalmak gibi bir alışkanlığınız varsa derhal bu alışkanlığı ortadan kaldırmak için tüm gücünüzle çalışın. Çünkü siz her geç kaldığınızda karşınızdaki kişinin size bakış açısı olumsuz bir ilerleme gösterecektir.

13. Ellerinize bakım yaptırın

Erkeklerin bakımlı ellerden çok hoşlandığı artık herkesin bildiği bir gerçek. Ancak bunu sadece erkekler hoşlanıyor diye değil, ellerinizin sağlığı ve kendinizi iyi hissetmeniz için de, fırsat buldukça elinize bakım yaptırın ve ellerinizin güzelliğini korumaya çalışın.

14. Yalan söylemeyin

Kesinlikle kaçınmanız gereken şeylerden bir tanesi de yalan söylemek. Söylediğiniz yalanların ortaya çıkmasıyla birlikte insanların gözündeki çekici, güzel imajınız bir anda paramparça olabilir. Ellerinizle diktiğiniz kuleler, çevrenizdekilerin kendilerini aldattığınızı öğrenmesiyle kolayca yıkılabilir.

15. Kimseye karşı sesinizi yükseltmeyin

Erkeklerin en çok nefret ettiği şeylerden bir tanesi de karşısındaki insanın kendilerine bağırmasıdır. Ne kadar zor bir durumla karşılaşırsanız karşılaşın, karşınızdakine çekici görünmek istiyorsanız sakın ona sesinizi yükseltmeyin.

16. Daha çok okumaya ve öğrenmeye çalışın

Kültür düzeyinin gelişmesi de kadınları daha çekici kılan detaylar arasında bulunuyor. Bilgi birikiminizi her geçen gün daha da ileri seviyeye taşımaya gayret gösterin. Bol bol kitap okuyun, belgesel seyredin, internette günlük hayatınızda ufkunuzu genişletecek ve olaylara daha farklı bakış açılarıyla bakmanızı sağlayacak konuları takip edin.

17. Sigara kullanmayın

Hem sağlığınızı koruyun hem çevrenizdeki sigara içmeyen insanların sağlığını riske atmayın hem de birçok erkeğin gözünde sigaranın yarattığı negatif imajın kurbanı olmayın.

18. Hiç kimseyi taklit etmeyin

Bir ünlüyü, bir arkadaşınızı, uzaktan takip ettiğiniz başka birisini hareketleriyle ve diğer detaylarıyla çok beğeniyor olabilirsiniz ama sakın birilerini taklit etmek gibi bir hataya düşmeyin. Siz kendiniz olmadığınız, başkası gibi davrandığınız zaman karşınızdaki insan bunu hemen anlayacaktır. Olabildiğince doğal olun, birilerinden etkilendiyseniz ve onlar gibi olmak istiyorsanız da onları taklit etmek yerine onlardan ilham almaya gayret gösterin.

19. İnsanların iyi yönleri hakkında konuşun

Marifet iltifata tabidir ve karşınızdaki kişiyi mutlu etmenin yollarından biri de onun iyi yönleri hakkında pozitif şeyler söylemekten geçiyor. Çevrenizdeki insanların iyi oldukları noktaları gördüğünüz zaman onlara övgüde bulunmayı ve onları tebrik etmeyi ihmal etmeyin.

20. İnsanların gözlerinin içine bakın

Bir sohbet ortamında konuşan kişi kimse onun gözlerinin içine bakarak onu dinleyin. Bu sayede karşınızdaki kişi gerçekten anlattıklarını dinlediğinizi hissedecek ve kendini daha değerli bulacak.

21. Mizah anlayışınızı geliştirin

Erkeklerin en şikayetçi oldukları noktalardan birisi de kadınların yeteri kadar mizah yeteneklerinin olmaması. Sohbet sırasında yapacağınız kaliteli espriler bütün ilginin sizin üzerinize dönmesini sağlayabilir. O yüzden mizah anlayışınızı yetersiz buluyorsanız ne yapın, edin o anlayışı geliştirmek için elinizden geleni yapın.

22. Güzel şeyler düşünerek uyuyun

Sabah uyandığında birçok insanın yüzünde negatif bir duygu birikimi görebilirsiniz. Bu negatif halden uzak durmak için gece yatarken güzel şeyler düşünerek uykuya dalmaya çalışın. Bu sayede sabah uyandığınızda daha pozitif olacaksınız ve insanların sizi daha çekici görmesini sağlayacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir