Ana Sayfa / Genel / Detoks Çayları Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Madde

Detoks Çayları Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Madde

Özellikle ünlülerin instagram hesaplarında yaptıkları paylaşımlardan sonra son derece moda olan detoks çayları faydalı olduğu gibi yanlış ve bilinçsiz kullanım sonucunda işe de yaramayabilir.İşte detoks çaylarını satın almadan ve yudumlamadan önce bilmeniz gereken 5 şey.

1.Detoks Çayları Tek Başına Yeterli Olmazlar

Detoks çayları asla tek kullanımda yeterli olmazlar.Detoks çayını kullanırken mutlaka yanında enerji kontrollü bir diyet ve düzenli egzersiz yapılmalıdır.

2.Verilen Kilo Yağdan Değil Su Miktarından Olabilir

Sadece 3 bardak su neredeyse 1 kiloya eşittir.Yağdan vermediğinizde sadece sudan verdiğinizde bile vücudunuzda hafiflik hissedebilirsiniz.Detoks çayları ayrıca vücudunuzun sindirim kanalındaki atıkların ortadan kaldırılmasını sağlayan müshil etkisinide tetikleyebilir.Bu sebepten ötürü mideniz daha düz görünecek ve sizde daha bir hafiflemiş hissedeceksiniz.ama unutmayın bu sizin kilo verdiğiniz anlamına gelmez.

3.Bazı Detoks Çayları İstenmeyen Durumlara Sebebiyet Verebilir.

Gerçek çaylardan farklı olarak detoks çayları iştahı azaltmak ve metabolizmayı hızlandırmak adına ilave otlar içerir.Bu ilave otlar zaman zaman bulantılara ve özellikle de müshil etkisiyle vücuttaki potasyumu düşürmesi ile kas spazmına ve diğer elektrolitik anormalliklere neden olabilir.

4.Uykusuzluğa Sebep Olabilirler

Çoğu detoks çayları içerisinde kafein barındırır.Bu kafein uyarıcı iştahı bastırabilir ve atık çıkmasına izin verebilir.Buda normalden hızlı olarak kilo vermenize sebep olabilir.Ancak unutmayın ki bu anormal enerji artışı normalden daha süre uyanık kalmanıza sebep olacağı gibi vücudunuzun bitkin düşmesine de neden olabilir.

5.Detoks Çayları Hakkında Yapılan Araştırmalar Yetersizdir

Detoks çaylarında sıklıkla bulunan malzemeler hakkında çeşitli bilgi kaynakları bulunsa da genellikle insanlar üzerindeki etkileri konusunda tam anlamıyla net bir araştırma bulunmamaktadır.Bütün bunlarla birlikte detoks çayları akıllara gerçekten işe yarıyor mu veya ne kadar sıklıkla,ne kadar süre kullanılmalıdır gibi soruları da beraberinde getiriyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir