Ana Sayfa / Güzellik / Doğal Güzellik için Maden Suyu!

Doğal Güzellik için Maden Suyu!

Doğal Güzellik için Maden Suyu! Maden suyu vücuda gerekli olan mineralleri sağlamakla kalmaz, cilt güzelliğine de yardımcı olur. Maden suyu ile gergin ve pürüzsüz bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Bunun için maden suyu içebileceğiniz gibi dışarıdan da uygulayabilirsiniz. Maden suyu ile güne başlamak kendinizi enerjik ve dinç hissetmenize neden olur.

Doğal Güzellik için Maden Suyu!

Soğuk hava, rüzgâr, sıcak, güneş ışınları cildimize zarar veriyor.Cilt bakımı ve güzellik için maden suyu uzmanlar tarafından tavsiye edilen doğal bir kaynak. Güzelliğine önem veren kadınlar bu sihirli formülden yüz yıllardır faydalanıyor. Bilimsel araştırmalar da maden suyu tüketen kadınların tüketmeyenlere oranla çok daha parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olduğunu doğruluyor.

Maden suyu selülit tedavisinde de kullanılıyor. Özellikle osteoporoz hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde etkili olabiliyor. Uzmanlar mineralli suyun faydalarını sayarken sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkisinden de bahsediyor. Kemik erimesi ile çocuk ve yetişkin diş sağlığında mineralli su faydalı olarak biliniyor. Maden suyu ayrıca spor gibi yoğun aktivitelerin ardından kaybedilen mineralleri vücuda geri kazandırıyor. Uzmanlar maden suyunun kalp hastalıklarına, prostat ve meme kanserine karşı da koruyucu olduğunu söylüyor. Üstelik bu doğal güzellik ve sağlık kaynağı ülkemizde bol bol bulunuyor.

Maden suyunun en bilinen faydaları Nelerdir?

 • Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına yardım eder.
 • Böbrek ve idrar yollarının fonksiyonlarına destek olur.
 • Vücuttaki fazla tuzun atılmasına yardımcı olur.
 • Selülit oluşumunu engeller.
 • Su vücuttan 6 saatte, maden suyu ise bir saatte atılır.
 • Kalori içermediğinden kilo vermeye yardımcı olur.
 • Florür içeriği çocukların diş gelişimine yardımcı olur, dişlerini korur.
 • Hamile ve emziren annelerin mineral ihtiyacını karşılar.
 • Günlük kalsiyum ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur. Kemik yapısının oluşması ve korunmasına yardım eder.
 • Magnezyum, flor ve sodyum ihtiyacını karşılar.
 • Cildin gerekli su ve mineral ihtiyacını karşılayarak, genç, sağlıklı, parlak ve gergin olmasını sağlar.
 • Yaz aylarından terleme ile oluşan su ve mineral kaybını karşılar.
 • Bikarbonat içerdiğinden asit fazlalığı, yanma ve ekşime üzerinde etkili olur.

Cilt bakımında nasıl kullanabiliriz?

 • İçecek olarak her gün tüketilebilir.
 • Buzlukta bekletilen küplerle yüze masaj yapılarak sürülebilir. Böylece kan dolaşımı hızlanacak, cildinizin masaj ihtiyacını karşılayacaktır.
 • Sprey içine maden suyu konularak gün içerisinde yüze püskürtülebilir. Pahalı kozmetik ürünlerle aynı görevi görür.
 • Yağlı ciltler için tonik olarak kullanılabilir. Bunun için bir su bardağı maden suyu, bir kahve fincanı limon suyu, bir tatlı kaşığı limon kolonyası, bir çay kaşığı gliserin, bir çay bardağı su, bir yemek kaşığı elma sirkesi kullanabilirsiniz.

Türkiye bir mineralli su cenneti, oysa değerinin pek bilindiği söylenemez. Avrupa’da kişi başı yıllık maden suyu tüketimi 75 ile 100 litre arasında değişirken, ülkemizde bulunan 225 su kaynağından çıkan 63 milyon litre suyun sadece yüzde biri şişeleniyor. Geri kalan kısmı ise boşa akıyor.

Kadın Cilt Bakımı için Doğal Tavsiyeler

Kadın Cilt Bakımı için Doğal Tavsiyeler, Kadınlar için kişisel bakımdan sonra en çok önem arz eden konu cilt bakımıdır. Kadınların cilt bakımı erkeklerden daha farklı yapılmaktadır. Çünkü erkeklerin cilt yapısı bayanlardan daha dayanıklı ve daha az bakım isteyen bir yapıya sahiptir. Kadınlar için cilt bakımı hem kendilerini iyi hissetmek hem de güzel bir görünüme sahip olmak için oldukça önemlidir.

Cilt bakımı her ne kadar bayanlar için önemli olsa da daha kolay olması nedeniyle çoğu bayan kimyasal madde içeren cilt bakım ürünleri kullanmaktadır. Kimyasal maddeler içeren cilt bakım ürünleri ise cilde dönüşü olmayan zararlar vermektedir. Her zaman güzel ve bakımlı bir cilde sahip olmanın yolu ise doğal bakımdan geçmektedir. Kadınların cilt bakımı her ne kadar kolay olmasa da birkaç doğal tavsiye ile kısa sürede istenilen cilde kavuşulacaktır.

Her bayanın hayalindeki pürüzsüz ve güzel bir cilt için uygulanması gereken cilt bakım önerilerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Çok eski bir gelenek olan ve asırlardır temizlik için kullandığımız sabun ile cilt temizliğimizi en doğal yolla sağlayabiliriz. Tonik, peeling gibi içerisinde kimyasal ürün maddeler bulunan ürünler cilde bir süre sonra zarar verecektir.
 • Yağlı bir cilde sahip olan bayanlar için kil maskesi uygulamak hem yağlardan arındırılmış bir cilde kavuşmayı sağlayacaktır. Kil ile maske yapmak cildi oldukça gergin ve sıkı durmasını sağlar.
 • Şap adı verilen maddenin günde bir kez uygulanması ile ciltteki lekelerden kurtulmak mümkün olacaktır. Ayrıca renk tonu da açılmaya başlayacaktır.
 • Kuru ciltler için besleyici argan yağı kullanmak pul pul dökülmeyi önleyip, yumuşak bir cilt sağlayacaktır.
  Kadınlar için cilt bakım önerileri farklı farklı özellikler içerdiği için cilt tipine göre uygulanmalıdır.

Not: Bu tarifler, kişilerde farklı etkiler yapabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Cilt Bakımının Önemi Nedir? Cilt bakımının önemini günümüzde bilmeyen modern kadın kalmamıştır herhalde. Ten kadının en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code