Ana Sayfa / Sağlık / Doğduğunuz Aya Göre Kişiliğiniz!

Doğduğunuz Aya Göre Kişiliğiniz!

Doğduğunuz Aya Göre Kişiliğiniz! Her insanın kendine ait bir kişiliği bulunmaktadır. Dünyaya adım attığı ilk andan itibaren, farklı ve kendine has davranışlar sergiler insan. Hiç bir insan; hemen hemen her davranışını asla aynı şekilde yapmaz. Çünkü, ilk andan itibaren başlayan bir kişilik gelişmesi dönemi vardır.

Yaşam ilerledikçe, bir çok unsur kişiliğe etki eder ve zamanla insanın kişiliği tam olarak oluşmaya başlar. İşte; doğduğunuz ayda kişiliğinize etki eden unsurlardan biri olmaktadır. Bu yazımızda; sizlere aylara göre, kişiliğin gördüğü bazı temel etkilerden bahsedeceğiz.

Doğduğunuz Aya Göre Kişiliğiniz!

Ocak Ayı; Ocak ayının kişiliğe olan en temel etkileri; hırslı ve ciddi bir yapı, öğrenmeyi ya da öğretmeyi seven bir kişilik, insanların zaaflarından zevk alan bir bünye, eleştirel, programlı, fazla dikkatli ve kuvvetli şeklindedir.

Şubat Ayı; Bu ayda doğan kişiler; genelde somut şeyleri önemserler. Aşırı derecede değişken bir yapıları bulunmaktadır. Genel mana da sessiz ve utangaç bir tavır içerisindedirler ve aşırı inatçı olabilirler.

Mart Ayı; Mart; genelde çekici kişiliklerin ayıdır. Bir o kadar da utangaç ve tutucu bir yapıdadır bu çekici kişiler. Bunların yanı sıra; cömert, sempatik ve bir o kadar güvenilirlerdir.

Nisan Ayı; Bu ay, aktif ve enerji dolu yapıda ki kişilere etki sunar. Nisan ayında doğan kişiler; genelde çok hızlı karar verir ve mantıklı hareket eder. En önemlisi de genelde oldukça cesurdurlar.

Mayıs Ayı; Sert yapısı bulunan ve çok kolay sinirlenen kişilikler bu ayda dünyaya gelmektedir genelde. Tüm bunlara rağmen, oldukça kolay ilgi çekerler. Aşırı derecede anlayışlı ve ileri görüşlü bir yapıları vardır.

Haziran Ayı; Bu ay; aynı anda birden fazla şeyleri hızlı bir şekilde düşünen kişilerin ayıdır. Bu nedenle de oldukça hassas ve kararsız bir yapıları vardır. Üstelik; kolay üzülürler ve aşırı inatçılardır.

Temmuz Ayı; Temmuz ayında doğan kişiler oldukça sağlam bir sırdaştır. Lakin, hemen herkesle anlaşamazlar. Çok fazla gurur yapar; başkalarını çok fazla önemserler. Bu nedenle de pek kin tutmazlar.

Ağustos Ayı; Şakalaşmayı seven yapıdadırlar. Bir o kadarda duyarlı ve ilgili kişilerdir ve bir çok insana göre korkusuzlardır. Bu nedenle de proveke edilmeleri daha kolaydır. Tüm bunlara karşın, fazlaca romantiklerdir.

Eylül Ayı; İyi derecede konuşmacı özellikleri vardır. Bir o kadar sadık ve güvenilir bir yapıya sahiptirler. Sorumluluk bilinçleri gelişmiştir ve spor ya da bol bol seyahat etmeyi severler. Ayrıca, ilişkilerin de çok fazla seçici davranırlar.

Ekim Ayı; Hemen herkesle sohbet etmeyi seven bir yapıları vardır. Çevrelerinde herkes tarafından ilgi çekmek isterler. Bu nedenle de çok çabuk kırılabilirler. Üstelik pek fazla duygusal ve etkilenen bir kişilikleri vardır.

Kasım Ayı; En eğlenceli kişiliğe bu ayın çocukları sahiptir. Çevrelerini çok çabuk etkiler ve aşırı derecede çalışkandırlar. Buna istinaden sorumluluk sahibi ve kontrollü kişilerdir.

Aralık Ayı; Diğer tüm aylara göre çok daha sadık, çok daha cömert yapıdadırlar. Fakat biraz fazla sabırsızlardır. Lakin, her ne olursa olsun; çok fazla azimli ve başarıyı isteyen kişilerdir. Ayrıca, sosyal yaşamda çok hareketli ve etkilidirler.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlginizi Çekebilir

Geç Algılama ve Anlama Durumu İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde öğrenme çocukluk döneminden başlar. Bir insanın öğrenmesi hiçbir zaman bitmez, yaşı ilerledikçe çeşitli konularda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code