Ana Sayfa / Güzellik / Ebru Şallı’nın Güzellik Maskeleri

Ebru Şallı’nın Güzellik Maskeleri

Ebru Şallı’dan Güzellik Maskeleri

Yaş ilerledikçe cildimiz de yaşlanır. Ayrıca yaştan ziyade kozmetik ürünler, güneş, sigara, alkol, hava kirliliği ve stres gibi etmenler de cildimizin yaşlanmasının sebeplerindendir. Cildimizin yaşlanması ile birlikte cilt hücreleri de canlılığını yitirir ve rengi, direnci ve esnekliği de olumsuz yönde etkilenir. Cilt renginde solmalar gözükebilir ve çizgiler oluşur. İşte bu durumların oluşmaması için cilt bakımı önemlidir. Cilt bakımında önemli olan noktalardan birisi de maskelerin uygulanmasıdır. Biz de bu yazımızda Ebru Şallı’nın güzellik maskelerini inceleyeceğiz.

Güzellik Maskesi Nedir?

Güzellik maskesi, cilt üzerine uygulanan, cildin beslenmesini ve ihtiyacı olan vitaminleri, mineral çeşitlerini almasını sağlayan cilt koruyucularıdır. Güzellik maskeleri bir yaştan sonra daha çok kullanılmaya başlar, çünkü yaştan dolayı cilt olumsuz yönde etkilenebilir. Bu durumları engellemek için de güzellik maskeleri kullanılabilir. Ebru Şallı’nın güzellik maskeleri arasından siz de kendinize uyan maskeyi seçerek yapabilirsiniz.

1. Ebru Şallı’nın Gençleştiren ve Cildi Yenileyen Ihlamur Maskesi

Ihlamurun Faydaları

Bilindiği gibi ıhlamur cilt için en yararlı bitkilerden bir tanesidir. Cildin yenilenmesini ve kirlerden arınmasını sağlayarak gençleşmeyi hızlandırır. Ayrıca cilde rahatlama ve hafiflik hissi de verir.

Malzemeler:

 • 2 -3 tutam ıhlamur
 • 1 fincan sıcak süt

Hazırlanışı:

İlk olarak sütü ısıtın ve ısındıktan sonra da içerisine ıhlamur yapraklarını atın. 15 dakika kadar daha demlenmesini sağlayın ve sonrasında da sütü süzün. Süzdüğünüz bu süt ile cildinize masaj yapabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra 20 dakika kadar bekletin ve sonrasında da ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Ihlamur maskesini haftada 2 ya da 3 kere tekrar edebilirsiniz. Bir süre sonra cildinizin güzelleştiğini ve sıkılaştığını hissedeceksiniz.

2. Ebru Şallı’nın Lekeleri Temizleyen Limon Maskesi

Limon İle Hazırlanan Ev Yapımı Tedaviler

Cilt bakımında en önemli noktalardan birisi de ciltte sivilcelerden ya da lekelerden dolayı oluşan cilt lekeleridir. Bu lekeler aynı zamanda kişinin ruh sağlığını da olumsuz yönde etkileyebilir. Yüzdeki lekeler güneşten dolayı da meydana gelebilir. Eğer cilt lekelerinden muzdaripseniz Ebru Şallı’nın güzellik maskelerinden olan limon maskesini uygulayabilirsiniz. Limon maskesi kullanımından sonra cildinizdeki lekelerin bir süre sonra gittiğini göreceksiniz.

Malzemeler:

 • 1 kaşık limon suyu
 • 1 kaşık buğday yağı
 • 1 kaşık menekşe yağı
 • 1 tutam maydanoz

Hazırlanışı:

İlk olarak maydanozları rendeden geçirerek iyice ezin. Daha sonra içerisine yağları ve limon sunuyu ilave edin ve iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize maske olarak uygulayın ve yüzünüzde 15 dakika boyunca kalmasını sağlayın. Daha sonra ise ılık su ile yüzünüzü temizleyin. Limon maskesini haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

3. Ebru Şallı’nın Cildi Beyazlatan Badem Maskesi

Bazen cilt renginizde aşırı güneşe maruz kalmadan dolayı koyulaşmalar ve renk bozulmaları görülebilir ve bu da cildinizin kötü görünmesine neden olur. Bundan kurtulmak ve cilt renginizin daha iyi görünmesini sağlamak için Ebru Şallı’nın güzellik maskelerinden olan badem maskesini uygulayabilirsiniz. Bu maske sayesinde cildiniz parlak ve doğal bir görünüme sahip olur.

Malzemeler:

 • Yarım çay bardağı badem
 • Limon suyu
 • 1 kaşık su

Hazılranışı:

İlk olarak bademleri sıcak su içerisinde bir süre bekletin, ardından da iyice ezilmesi için rondoya atın. Limon suyunu ve bir kaşık suyu içerisine ekleyerek biraz daha karışmasını sağlayın. Karışım krem kıvamına gelince bir kaba alın.

Akşam yatmadan önce badem maskesini yüzünüze sürün ve 20 dakika kadar beklemesini sağlayın. Daha sonra ise ılık suyla yıkayın. Madem maskesini haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra cildiniz daha parlak ve doğal bir görünüme sahip olduğunu göreceksiniz.

4. Ebru Şallı’nın Cilt Sıkılaştıran Maskesi

Yaş ilerledikçe ciltteki etkiler de hızla artmaya başlar ve cilt elastik özelliğini kaybeder. Cilde esneklik sağlayan kolajen üretimi, yaş ilerledikçe azalır ve bu da ciltten kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Bu durumda nemlendirici kremler, maskeler ya da kürler kullanarak cilde eski sağlığını biraz da olsun kazandırabiliriz. Ebru Şallı’nın güzellik maskelerinden olan cilt sıkılaştıran maske de kullanılabilir.

Malzemeler:

 • 1 yumurtanın beyazı.
 • 1 kaşık süzme bal.

Hazırlanışı:

İlk olarak yumurtanın akını ve balı bir kase içerisinde karıştırın. Yaptığınız karışımı yüzünüzde maske olarak sürün ve 10 dakika beklemesini sağlayın. Daha sonra ılık su ile iyice yıkayın. Bundan sonra normal kullandığınız nemlendirici krem ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. Cilt sıkılaştıran bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

5. Ebru Şallı’nın Cilt Güzelleştiren Muz Maskesi

Yaş ilerledikçe bir süre sonra cilt eski parlaklığını ve rengini kaybeder. Ebru Şallı’nın güzellik maskelerinden olan muz maskesi sayesinde cildiniz eski parlaklığını kazanacak ve hem de daha genç bir görüntü sergileyecek.

Malzemeler:

 • Yarım muz
 • 1 kaşık bal
 • 1 adet limonun kabuğu

Hazırlanışı:

Limonun kabuğunu rendeleyin ve bütün malzemeleri bir kaba boşaltarak iyice karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra maskeyi artık kullanabilirsiniz. Muz maskesini yüzünüze sürerek 20 dakika bekletin ve daha sonra da ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kere uyguladığınız takdirde olumlu sonuçlar görebilirsiniz.

6. Ebru Şallı’nın Hücre Yenileyen Maskesi

Gül Şerbeti Tarifi

Cildimizin bakımı için sağlıklı beslenmenin yanında cilt maskeleri de önem taşır. Maskelerin canlandırıcı özelliği olduğundan dolayı yorulan ve yaşlanan cildimizin eski parlaklığı almasını sağlar ve yüzü yeniler. Kan dolaşımını da hızlandırdığı için hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bu maskelerden birisi de Ebru Şallı’nın güzellik maskelerinden olan hücre yenileyen maskedir.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı buğday yağı
 • 1 tatlı kaşığı gül yağı
 • 1 paket papatya
 • 1 tatlı kaşığı Çinko Oksit krem

Hazırlanışı:

İlk olarak bir bardak suyu kaynatın ve içine papatyaları atarak demlenmesini sağlayın. Demlendikten sonra suyu süzerek bekletin. Daha sonra diğer malzemelerin hepsini bir kase içine dökerek karıştırın. Karışım maske kıvamına gelince yüzünüze sürün ve yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Ardından da papatya çayı ile yüzünüzü tekrardan temizleyin. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

7. Ebru Şallı’nın Kuruyan Ciltler İçin Güzellik Maskesi

Bazen cilt gereğinden fazla kuruyabilir. İşte böyle durumda maske kullanarak cildinizin gerekli olan nemi almasını sağlayabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 yumurtanın sarısı
 • 2 kaşık süt tozu
 • 1 kaşık taze süt
 • 1 kaşık bal

Hazırlanışı:

Bir kap içerisine bütün malzemeleri koyduktan sonra iyice karıştırın ve maske kıvamına gelmesini sağlayın. Daha sonra yaptığınız maskeyi cildinize sürerek 20 dakika bekletin ve ardından da ılık su ile yıkayın.

8. Ebru Şallı’nın Cildi Yenileyen Maskesi

Cildimiz yaşlandıkça ya da kozmetik ürünlere maruz kaldıkça eski ışıltısını kaybeden ve renginde de değişimler görülebilir. Bu durumda doğal yollarla yapılan maskeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu maskelerden birisi de Ebru Şallı’nın güzellik maskelerinden olan cilt yenileyici maskedir.

Malzemeler:

 • 1 kaşık bal
 • 1 kaşık esmer şeker
 • 3 damla avakado yağı

Hazırlanışı:

İlk olarak bütün malzemeleri bir kaba koyun ve maske kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Daha sonra ise maske kıvamına gelen karışımı masaj yaparak yüzünüze uygulayın. 10 dakika sonra cildinizi ılık su ile temizleyin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir