Ana Sayfa / Yaşam / Elbise Yakasına Uygun Saç Şekilleri

Elbise Yakasına Uygun Saç Şekilleri

Elbise Yakasına Uygun Saç Şekilleri, Sadece kıyafet seçimi, tek başına yeterli olmaz. Elbisenizin yakasına uygun olmayan saç şekli, hem ne elbisenizi ne de saç modelinizi göstermeyecek, hem de o kadar uğraşınız boşa gidecektir. Elbise yakasına uygun saç modelleri ile ilgili birkaç ipucunu sizin için aşağıda sıraladık.

Elbise Yakasına Uygun Saç Şekilleri

Elbise Yakasına Uygun Saç Şekilleri

Elbise Yakasına Uygun Saç Şekilleri

Göğsü düz kesen straples elbise modellerinde, saç için uygun model açık bırakılmış ve hafif dalgalı şekil verilmiş olandır. Dalgalar iri olmalı, saç açık bırakılmalı, iri dalgalı maşa tamamlandıktan sonra dalgalar elle hafifçe açılmalıdır. Son olarak hafif bir spreyle model sabitlenmelidir.

Kalp kesim ya da M straples elbiseler de ise, hafif kabartılmış dağınık topuzlar elbise tarzına oldukça uygun olacaktır. Dolgun bir görünüm kazandırabilmek için saçın önce kıvrılması gerekir. Kıvrımlar tek bir tarafa toplanır, saç kendi etrafında çevrilerek toparlanır ve bir toka yardımıyla tutturulur. Bu sayede saça hem bakımlı, hem de dağınık bir hava verilir.

Eğer tek omuzlu bir elbise giyilecekse, yüksek at kuyruğu saç modeli olarak seçilmelidir. Saçlar, pürüzsüz bir görünüm için düzleştirilmelidir ve yine pürüzsün görünüm için fırçalanarak toplanmalıdır. Saç at kuyruğu yapıldıktan ve tokalandıktan sonra, saçtan bir tutam alınarak tokanın etrafında dolandırılmalı ve alt tarafa tutturulmalıdır. Bu sayede tokanın görünmesi engellenir ve model çok daha klas bir görünüme sahip olur.

Boyundan bağlanan elbiseler de, saçlar yine arkadan toplanmalı ve dağınık, yüksek bir topuz yapılmalıdır. Bu model saç için saçların tamamı arkada, üst üste 3 parçaya bölünmeli,  her parçanın kendisi toplanmalı ve dağınık topuz yapılmalıdır. Son olarak bu üç topuz dağınık kalacak şekilde birleştirilmeli ve tek ama kabarık, yüksek bir topuz haline getirilmelidir. Küçük topuzlarda krape, hacim için faydalı olacaktır.

Derin V yakalı elbiseler de, saçlar ensede toplanmalı ve at kuyruğu yapılmalıdır. Bu modl için en uygun başlangıç, saçlara hacim kazandırmak için yine maşa ile kıvrılmalıdır. Bundan sonra gevşekçe ensede toplanmalı, tokalanmalıdır. Bu sırada birkaç tutam serbest bırakılmalı ve yüze dökülmesine izin verilmelidir.

Elbise boyunda sıfır yakalı ise, saçlarda yüksek balerin topuzu tercih edilmelidir. Bu dikkati yüze çekecektir. Topuz yapılırken saçlar tam tepeden biraz daha arkaya doğru toplanmalı, döndürülerek topuz haline getirilmeli, tokalarla sabitlenmelidir.

Kayık yaka elbiseler de ise, saçlar yandan ve ensede at kuyruğu yapılmış olarak kullanılmalıdır. Bunun için yine önce saça hacim vermek üzere kalın maşa kullanılabilir. Saçlar gevşek olarak yan tarafa alınıp toka veya lastik ile yanda at kuyruğu olarak toplanabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Hayat Park Gayrimenkul Türkiye’nin En Güçlü İnşaat Firması

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ FİRMASI HAYAT PARK GAYRİMENUL A.Ş: HEM TOPRAK SAHİBİYİZ HEM DE BORÇSUZ BİR …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir