Ana Sayfa / Sağlık / Genital Bölge Kararması Nasıl Önlenir?

Genital Bölge Kararması Nasıl Önlenir?

Genital Bölge Kararması İçin Yöntemler

Kadınlar her yönleriyle güzel ve bakımlı görünmek isterler. Cinsel sorunların başında eşlerin birbirinde bulduğu kusurlar gelir. Özellikle eşlerin genital bölgelerinde yer alan bazı sorunlar buna neden olur. Örneğin kadınların bikini bölgesindeki kararmalar buna dahildir.

Kadınların son zamanlarda sık sık işlem yaptırdıkları bölge genital bölgeleridir. Genital bölgelerde bazı sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunların başında da kararmalar vardır. Bu ve buna benzer kararmaların da çeşitli sebepleri vardır. Bu yazımızda sizlere bununla ilgili bilgiler vereceğiz.

Genital Bölge Kararma Sebepleri

Genital bölgede yapılan işlemler kararmaların nedeni olabilir. Ancak bazı genetik durumlar da buna etki edebilir. Örneğin kişinin koyu bir ten renginin olması bu duruma yol açabilir. Ancak burada uygulanan işlemler bu bölgenin çabucak kararmasına da neden olur. Örneğin bikini bölgesine uygulanan epilasyon işlemi sırasında oldukça dikkatli olunması gerekiyor. Kişi genital bölgesindeki tüyleri alırken ağdayı tercih ediyorsa bu bölgeye sıcak ağdanın sürülmesi bu bölgede deri yanmasına neden olur. Bu da zaman içerisinde kararmaya ve bununla beraber de soyulmaya sebep olur. Özellikle kadınlar sıcak havalarda yanlış iç çamaşırı tercihlerinden dolayı terleme sorunu yaşayabilir. Bu da bu bölgenin hızlı bir şekilde kararmasına neden olur. Çünkü terin içerisinde bulunan tuz bu bölgeyi karartabilir. Aynı zamanda bu bölgenin temizliğinin yeterli periyotlarda yapılmaması terlemeye yol açacağı için kararmalara da sebebiyet verebilir. Son zamanlarda güzellik salonları oldukça sık bir şekilde yaygınlaşmış olsa da uzman olmayan kişilerin bu işlemleri yapması esnasında yaptıkları hatalar kişinin genital bölgesinde kalıcı kararmalara neden olur.

Hassas cilde sahip olan kişilerin genellikle genital bölgeleri de bu hassasiyete duyarlıdır. Kozmetik ürünlerin içeriğinde bulunan bazı kimyasallar bazı sorunlarınızı giderse de sahip olduğu yan etkiler ile kararmalara da neden olabilir. Olabildiğince doğal yöntemlere başvurulmalı ve bununla beraber seçici olunmalıdır. Yanlış iç çamaşırları kişinin cinsel hayatını bile etkileyebilir. İç çamaşırlarının özellikle pamuklu olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu bölgede oluşan pişikler ve temizliğe dikkat edilmediği takdirde oluşan mantarlar bu bölgede hızlı bir şekilde kararmaya neden olur. Bu da hem kişinin kendisini görüntü olarak rahat etmemesine hem de ruhsal açısından da kendini güzel hissetmemesine neden olabilir. Bazı doğru tercihler ile bunun önüne geçebileceğeiniz gibi bazı kimyasal kürler sayesinde de bu bölgede oluşan kararmaları da önleyebilirsiniz.

Genital Bölge Kararması İçin Yöntemler

Öncelikle kişi mutlaka temizliğine dikkat etmeli ve cilt hassasiyetine göre de doğru bir yöntem seçmesi gerekiyor. Eğer buna rağmen bir kararma yaşıyorsa doğal kürler kişinin bu sorununu hızlı ve pratik bir şekilde çözer.

Limon Suyu Masajı

Genital bölgenizde kararmalar oldukça fazlaysa ve sizler de bu durumdan rahatsızsanız limon suyu ile masaj oldukça işinize yarar. Burada oluşan ölü hücreler bu bölgede birikintilere ve kararmaların daha koyu bir hale gelmesine neden olur.

Bir adet limonun suyunu bir araç yardımı ile sıkın ve daha sonra bir pamuk yardımı ile genital bölgenizi tahriş etmeden yuvarlak hareketler ile bu bölgeye uygulayın. Bunu düzenli olarak yaptığınız takdirde bu kararmalardan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ancak limon içerik açısından asidik bir meyvedir. Bu nedenden dolayı yara ya da kesik olması halinde kullanmanız bu bölgede acı ve yanmaya sebep olacağı için dikkat etmeniz de fayda vardır.

Zeytinyağı Masajı

Zeytinyağı alternatif tıpta sık sık başvurulan bir velinimettir. Genital kararmalarda da kullanılır. Duştan önce düzenli olarak uyguladığınız takdirde bu kararmalardan kurtulabilirsiniz. Birkaç yemek kaşığı zeytinyağını temiz olan elinizle bikini bölgenize uygulayın ve bu şekilde duşa girin.

Beyazlatma İşlemi

Genital bölgede oluşan kararmaları önlemek için güzellik salonlarında hizmet verilir. Doğal yöntemleri denediği halde bir beyazlama görmeyen kişiler bu salonlara başvurarak bu derdinden kurtulabilir. Ancak mutlaka uzman bir kişiye yaptırmanızda fayda bulunuyor. Aksi takdirde bu bölgede duyulan hassasiyet artarak daha büyük sorunlara yol açabilir.

[Toplam:1    Ortalama:1/5]

İlginizi Çekebilir

Geç Algılama ve Anlama Durumu İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde öğrenme çocukluk döneminden başlar. Bir insanın öğrenmesi hiçbir zaman bitmez, yaşı ilerledikçe çeşitli konularda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir