Ana Sayfa / Güzellik / Göz Altı Morlukları için Cilt Maskesi Tarifi

Göz Altı Morlukları için Cilt Maskesi Tarifi

Göz Altı Morlukları için Cilt Maskesi Tarifi, Gözaltı morlukları birçok sebepten dolayı çıkabilir. Bunlar.

Aşırı tuz tüketimi

 • Stres
 • Yorgunluk
 • Uykusuzluk
 • Güneşin zararlı ışınları
 • Hamilelik
 • Regl dönemi
 • Demir eksikliği anemisi

Gözaltı morluklarının sebeplerindendir.

Göz Altı Morlukları için Cilt Maskesi Tarifi

Eğer gözaltı morluklarından kurtulmak için öncelikle yemek yeme düzeninize dikkat etmelisiniz. Çünkü gözaltı morlukları vücudunuzda birikmiş olan toksinlerden oluşur. Bu sebeple kahve ve sigaradan uzak durmanız gerekmektedir. Her gün düzenli olarak su tüketmelisiniz. Su toksinleri atmanızı sağlar ve cildi nemlendirir.
Sallama poşet çay içiyorsanız sakın atmayın çünkü bu torbalar gözaltınızda oluşan morlukları yok etmede oldukça etkilidir. Bu poşetleri soğuduktan sonra gözaltlarınıza yerleştirip 10-15 dk. Bekletin.

 • Gözlerinize aşırı makyaj yapmaktan kaçınmalısınız. Çünkü makyaj cildin hava almasını engeller bu da morlukların artmasına sebep olur.
 • Sıcak suyu bir kaba ya da kovaya koyup yüzünüze buhar banyosu yapmanız faydalı olacaktır.
  Bol sebze ve meyve tüketmeye özen göstermelisiniz. Çünkü C ve E vitamini gözaltı morluklarının azalmasında önemli rol oynamaktadır.
 • Patates ve salatalık gözaltı morluklarına oldukça iyi gelmektedir. Çiğ patates ve salatalığı göz kapaklarınızın üzerine koyup 15 dakika uyguladığınız zaman gözaltı morluklarınızın azaldığını göreceksiniz.
 • Gözlerinize soğuk ve buz kompresi uygulamanız gözlerinizin rahatlamasına ve gözaltı morluklarınızın rahatlamasına yardımcı olacaktır.
 • Zerdeçal ve ananas suyunu karıştırarak hamur kıvamına getirip gözaltlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bu yöntemleri deneyerek gözaltı morluklarınızı azaltacağınız gibi yok edebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gerekmektedir. Aşırı yorulduğunuzda dinlenmeye özen göstermelisiniz. Aynı şekilde stresten uzak durmanızda yararlı olacaktır.

Göz Altı Morlukları için Cilt Maskeleri

Göz Altı Morlukları için Cilt Maskeleri, Göz altındaki morluklar ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Bunun en büyük nedenlerini yorgunluk ve uykusuzluk olarak söyleyebiliriz. Peki bu morluklardan kurtulmak mümkün müdür? İsterseniz hemen cevabını verelim. Evde hazırlayabileceğiniz cilt maskeleri ile bu morlukları gidermeniz mümkündür. İsterseniz hemen maskelerimize geçelim.

İlk olarak bir adet elmayı alın ve rendeleyin. Rendeledikten sonra suyunu sıkın ve içerisine yaklaşık olarak bir tatlı kaşığı kadar Türk kahvesi koyun. Bu karışımı bir gazlı bez veya ince bir tül içerisine koyarak gözaltı bölgelerinize uygulayın. Bu uygulama 1 hafta da 1’er gün ara ile uygulayın.

Diğer bir maskemiz ise salatalık maskesidir. Bu maske ile göz altınızda yer alan morluklardan kurtulabilirsiniz. Bu maske oldukça basit bir maskedir. Salatalığı ince bir şekilde dilimleyerek göz bölgenize yerleştirin ve yaklaşık olarak 15-20 dakika bekletin. Bu maskenin aynısını patates ile de yapabilirsiniz.

Domates ve limon ile hazırlayacağınız maskede göz altı bölgesindeki morluklar için ideal maskelerden birisidir. Domatesin ve limonun suyu sıkılarak eşit oranda karıştırılır ve 1 hafta boyunda günde 2 kez olmak üzere problemli bölgelere sürülür.

Göz altı bölgesindeki morluklar için diğer çözümler ise çay ve soğuk süttür. Çaya veya soğuk süte bir pamuk batırarak bunu göz bölgenize koyabilirsiniz. Yaklaşık olarak 15 dakika boyunca göz bölgesinde bekletiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Cilt Bakımının Önemi Nedir? Cilt bakımının önemini günümüzde bilmeyen modern kadın kalmamıştır herhalde. Ten kadının en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code