Ana Sayfa / Diyet / Hurma Diyeti

Hurma Diyeti

Hurma Diyeti

Yeme alışkanlıkları tüm vücut dengemizi değiştirmektedir. Irklar arasındaki en büyük farklılıklardan biri de yeme içme kültürlerinin farklı olmasından kaynaklanır. Hangi bölgede ne yetişiyor ise insanlar onu daha fazla tüketerek ortak hastalıkları ya da ortak özelliklere sahip olabilir. Ancak tüm dünyada bir salgın gibi dolaşan fast food beslenme alışkanlığı tüm hızı ile yayılmaktadır. Artık ülkemizde o kadar zengin olan mutfağına rağmen fast food beslenme ya da yanlış beslenme sonucu kilo problemi yaşayan birçok birey bulunmaktadır. Bu bireyler gerek sosyal hayatta gerek sağlıksal anlamda ciddi sorunlar yaşamaktadır. Ancak uygun bir diyet sizlere çözüm olabilir. Onlardan biri de hurma diyetidir.

Hurma bir diğer adı ile cennet meyvesi olarak da bilinmektedir. Oldukça faydalı olan hurma şekerli yapısı ile hem kişinin şeker ihtiyacını azaltmakta hem de kişiye olduğundan fazla bir tokluk sağlamaktadır. Bu da kişinin doyma hissinin normalleşmesini sağlar. hurma diyeti ile haftada 5 kilo vermek mümkün. Evet yanlış duymadığınız dikkat ettiğiniz takdirde hurma diyeti ile bir haftada 5 kilo verebilirsiniz!

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

1.Gün

Kahvaltı:

7 adet hurma,

Yağsız 1 bardak inek sütü

Öğle Yemeği:

Bir bardak yoğurda hurmanızı karıştırın ve bunu bu şekilde tüketin.

Çeyrek ekmek ve ızgara balık,

Yağsız meyve sebzeler ile hazırlanmış bir porsiyon salata

Akşam Yemeği:

7 hurma,

1 bardak yağsız süt,

Biraz marul yaprağı

Ara Öğün:

Akşam yemeğinden 2 saat sonra 1 adet portakal

2.Gün

Kahvaltı: 

7 adet hurma,

1 bardak yağsız inek sütü

Öğle Yemeği:

7 adet hurma,

1 kase yoğurt,

150 gram tavuk göğsü,

sebze çorbası,

1 dilim kepekli ekmek

Akşam Yemeği:

7 adet hurma,

1 bardak yağsız inek sütü,

1 adet haşlanmış yumurta,

2 dilim kepekli tost ekmeği,

3 kaşık soya

Hurma Diyeti Tavsiyeleri

Bu diyet listesini bir hafta kesintisiz olarak uygulamanız gerekiyor. İki günlük bir diyet listesi olmasına karşılık daimi olarak uygulandığında ciddi anlamda işe yarayabilir. Aynı zamanda her diyette olduğu gibi bu diyet listesinde de devamlılık oldukça önemli. Diyet listesindeki ölçülere sadık kalmalı ve dışına çıkmamalısınız. Bu süre zarfı içerisinde aynı zamanda egzersiz ve spor ile de bu diyeti desteklemeli ve yağ yakımını hızlandıracak bir şekilde çalışmalısınız. Aynı zamanda vücudunuzda kalan toksinleri ve atık maddeleri atmak, sindirim sisteminizi çalıştırmak için de günde en az 2,5 litre su içmeyi de ihmal etmeyin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Geç Algılama ve Anlama Durumu İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde öğrenme çocukluk döneminden başlar. Bir insanın öğrenmesi hiçbir zaman bitmez, yaşı ilerledikçe çeşitli konularda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir