Ana Sayfa / Yemek / İbrahim Saraçoğlu Bel Fıtığı Kürü

İbrahim Saraçoğlu Bel Fıtığı Kürü

İnsanlar gerek yoğun iş temposundan gerek yoğun stresten sık sık bel ağrıları çekiyor. Her bel ağrısı ciddi sonuçlar doğurmasa da eğer kişi bunun üzerinde durmazsa istenmeyen sorunlar ortaya çıkabilir. Bunlardan biri de bel fıtığıdır. Kadın erkek fark etmeksizin kişiler bu sorunla karşı karşıya kalabiliyor. Bu bel ağrısının yanı sıra bir de bel fıtığı rahatsızlığı bu sıkıntıya çeken kimselerin günlük hareketini de kısıtlıyor. Bu sıkıntının pek çok çözümü var ancak en net çözümü cerrahi müdahaleler. Fakat oldukça riskli operasyonlar olduğu için birçok insan bu tedaviye pek sıcak bakmıyor.  Bel fıtığının tedavisinde artık alternatif tıp da adından bahsettiriyor. Ancak bel fıtığı tedavisinde ilk önce bilinmesi gereken neden ortaya çıktığını anlamak. Buna uygun bir yöntem ile birlikte kişi doğru tedaviyi uygulayacak ve kısa süre içerisinde bel fıtığı sorunundan da kurtulacaktır.

Bel Fıtığı Nedenleri Nelerdir?

Her hastalıkta olduğu gibi bel fıtığı rahatsızlığının da birden fazla nedeni olabilir. Gerek kişinin yaşam tarzı gerek genetik hassasiyetler bunlara sebep olabiliyor. Eğer kişi günlük hareket etmesi gerekenden daha az hareket halindeyse bu kişinin ağırlığının omurga üzerinde taşınmasına neden olur. Omurgalarda oluşan bu gereksiz yük disklerin üzerine aktarılır ve bu şekilde fıtıklaşma meydana gelir. Belde bulunan diskleri dejenere edecek her türlü kötü alışkanlıklarda kişinin bu sorunu yaşamasına neden olur. Ağır eşya taşıyan kişilerde bel fıtığı rahatsızlığı da görülebilir. Özellikle masa baaşı işlerde çalışan kişiler sık sık duruş bozukluğu yaşar. Bu duruş bozukluğu disklerin yükü baka bir alana itmesine neden olarak hem bel hem de boyun fıtığına sebebiyet verecek önemli nedenlerden biridir. Tüm bunlara dikkat ettiğiniz halde bu sorunları yaşıyor da olabilirsiniz. Önceden yaptığınız herhangi bir hareket sizlerin yıllar sonrasında bile bu sıkıntıyı çekmenize neden olabilir.

Bel Fıtığına Ne İyi Gelir?

Bel fıtığına birçok çözüm bulunabilir. Ancak dediğimiz gibi kişinin hangi nedenlerden dolayı bu ağrıyı ve sıkıntıyı çektiğinin üzerinde durulmalıdır. Tedavinin belirlenmesinde bu önemli bir noktadır. Eğer kişi kilo problemleri yüzünden bu rahatsızlığı yaşıyorsa öncelikle mutlaka kilo vermeye yönelik bir tedavi şekli izlemelidir. Daha sonra dejenere olmuş diskleri eski haline gelebilmesi için bazı müdahalelerde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda bu süreç içerisinde kişi mutlaka hareketlerine dikkat etmeli ağırlığını bele yükleyecek hareketlerden de kaçınmalıdır. Kişi otururken mutlaka bel boşluğunu destekleyecek ortopedik bir yastık kullanmalıdır. Stres birçok hastalığın sebebi olduğu için bel fıtığının da ilerlemesine neden oluyor. Bundan dolayı kişi mutlaka bu süreç içerisinde stresten uzak durmalıdır. Eğer bel fıtığı ilerlemişse kişi kas gevşetici kremlerle ağrılarını bir nebze dindirebilir. Ancak kişide bazı belirtiler daha ağır olabilir. Bu süreç içinde kişi mutlaka uzman bir hekime danışmalıdır. Aksi halde yapılacak tüm tedavi şekilleri yanlış olabilir. Ya da sizlerin boş yere zaman kaybı yaşamanıza neden olabilir.

Birçok müdahale artık insanları korkutabiliyor. Bu anlamda alternatif tıp biraz daha zararsız olarak bizlere göz kırpıyor. Her türlü hastalığa ait olan kürlerden biri de bel fıtığı kürü. Bel fıtığı kürü oldukça basit malzemelerle hazırlanacak bir kür. Hem fiziksel olarak hem de manevi olarak sizlerin oldukça işine yaracak bu küre yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Uzman doktor İbrahim Saraçoğlu’ na ait olan bu kür deneyen kişilerden tam puan alıyor.

İbrahim Saraçoğlu Bel Fıtığı Kürü Kullanımı

İbrahim Saraçoğlu’na ait olan bu bel fıtığına bitkisel çözüm kürü yapıldığı takdirde düzenli olarak kullanımı da oldukça önemli. Bunu bir ilaç gibi düşünüp saatlerine dikkat edip kişinin tüketmesi gerekiyor. Aynı zamanda kişi, tarifini vereceğimiz kürün tazeliğine de önem vermeli. Bel fıtığı kürü günde bir bardak şeklinde içilmeli. Eğer kişi tarifteki kürü lezzetinden dolayı içemiyorsa hafif tatlandırarak buna çözüm bulabilir.

İbrahim Saraçoğlu Bel Fıtığı Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • Bir bardak su
  • İki adet kozalak

Hazırlanışı:

  1. Öncelikle bir bardak suyun içerisine orta büyüklükte bulunan kozalakları atın.
  2. Bu şekilde biir süre bekletin.
  3. Daha sonra bu suyu ve kozalakları bir küçük tencere içerisinde kaynamaya bırakın.
  4. On dakika boyunca kaynatın.
  5. Orta sıcaklıkta bu kürü tüketin.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

İrmik Topları

Malzemeler 3 su bardağı süt 7 kaşık irmik 7 kaşık toz şeker 1 paket toz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir