Ana Sayfa / Yemek / İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü

İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü

Gelişim çağında tükettiğimiz besinler bizlerin yaşlandığımızda bile nasıl görüneceğimizin belirleyicisi olur. Bu süreç içerisinde düzenli ve dengeli beslenme kemik sağlığından bağışıklık sistemine kadar olan döngünün düzenli ve olması gereken gibi devam etmesine yarıyor.

Günümüzde artık birçok insan boy konusunda problem yaşıyor. Bunla beraber gelişen tıp bir yere kadar faydalı oluyor. Ancak bu süreçler sancılı olacağı için doğal çözümler her zaman daha iyi sonuç veriyor ve kişi bu şekilde yan etkilerini daha az hissediyor. Bunun yanı sıra kişinin yapacağı egzersizler de boy uzatmaya yönelik olmalıd. Aksi halde yanlış çalışmalar sonucunda tam aksine sonuçlar alabilirsiniz. Boy uzatmanın bir diğer yolu da cerrahi müdahaleler. Kemik ekleme işlemli bu ameliyatlar kimi zaman oldukça ağır sonuçlar verebilir. Ve kişi bu süreç içerisinde bir süre yatağa bağlı olarak kalabilir. Bu işlemi yapan kişiler sonrasında oldukça pişman oluyor. Bunun yerine oldukça mantıklı ve yapılması kolay olan kürlerle birlikte boyunu bir iki santime kadar uzatabilirsiniz.

Gelişim çapındaki büyüme hormonları hızlı bir şekilde salgılanarak kişinin neredeyse 22 yaşına kadar uzamasını sağlar. Bu rakamlar bir süre sonra durur. Ve kişi yaşlandığında da katabolizma olayları hızlandığı için boy giderek küçülür. Ancak kişi gelişim çağında kendisine ve beslenmesine dikkat ederse yaşlandığında kemikleri hala sağlam olacağı için küçülme diye bir şey söz konusu olmaz.

Boy Uzatmak İçin Neler Yapılır?

Boy uzatma ameliyatlarını herkes uygulayamaz. Bu ameliyatlar için kişinin kemik ölçümü ve yaşı da göz önünde bulundurulmalıdır. Riskleri oldukça fazla olduğu için cerrahlar bu fikre pek sıcak bakmaz. Ancak eğer kişinin boyunun uzaması gibi bir derdi varsa kişinin yaşı önemlidir. Boy uzatmak için yapılan egzersiz ve kürler 12-22 yaş arasında uygulanmalıdır. Aksi halde büyüme hormonları salgılanmayacağı için kişinin sonuç almaması muhtemeldir. Kişi öncelikle egzersiz yapmalı ve boyunu uzatabilmek için gerekli spor dallarıyla ilgilenmelidir. Bunun için herkesin bildiği basketbolun yanı sıra voleybol, jimnastik gibi spor dalları oldukça idealdir. Boy uzatmaya yönelik hareketler de düzenli olarak yapıldığı takdirde kişi değişimi gözlemleyecektir. Bunun haricinde büyüme hormonunun salgılanmasını teşvik edecek ve kemiklerin uzamasını destekleyecek bir beslenme alışkanlığı edinmesi gerekiyor. Bu alışkanlık sayesinde kişi kemiklerin güçlenmesini ve büyümesini sağlayacaktır.

Boy Uzatma Kürü Nasıl Tüketilir?

Sihirli bir iksir olmasa da boy uzatma kürü düzenli beslenmeyle ilişkili olan bir kürdür. Düzenli ve sağlıklı ürünleri tüketmek üzere listelenen bu kür sayesinde sizler de sağlıklı bir şekilde doğal yöntemlerle boyunuzu uzatabilirsiniz. Bu kürü tüketmeniz için yapmanız gereken ilk şey listeye bağlı kalmak olacaktır. Bu oldukça önemli bir husustur. Aynı zamanda yapacağınız düzenli egzersiz ve sporla beraber bu kürü desteklemenizde önemidir. D vitaminin içeren bazı besinler de bulunan boy uzatma kürünün içerisinde yer alan D vitamini etkinleştirmek için gün ışığından da yararlanmanız gerekir. Bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde boy uzatma kürü oldukça işe yarayacaktır. Bu kürün sonuç verebilmesi için altı ay kadar bunu uygulamanız gerekir.

Boy uzatma kürü başlığı altında internette birçok küre rastlayabilirsiniz. Uzmanlığını bu dalda yapmış olan uzman doktor İbrahim Saraçoğlu’nun sizler için hazırlamış olduğu kür en yararlı olandır. Bu kür oldukça güvenilir ve yan etkisi olmayan bir kürdür. Yazımızın devamında sizlerle bu kürü paylaşacağız.

İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle haftada en az üç kez torik, palamut, uskumru, kefal gibi balıklardan tüketmelisiniz. Ve bu balıkların sırt kısmında yer alan siyah etli kısmı da mutlaka tüketmelisiniz. Bunun haricinde gece yatmadan önce mutlaka ev yapımı olan bir kase yoğurdu da yemeyi ihmal etmemelisiniz.

Malzemeler:

  • Melisa çayı
  • Biberiye

Hazırlanışı:

  1. Yukarıda malzeme listesinde yer alan iki çay türü kız ve erkekler için ayrı ayrı kullanılması gerekir.
  2. Melisa çayını bir su bardağı kaynamış suyun içerisinde bırakın ve bu şekilde yaklaşık on dakika kadar demlenmesini bekleyin.
  3. Erkekler için ise biberiye çayını bir bardak kaynamış suyun içerisine birkaç tutam biberiye atın. Bu şekilde on dakika demlenmesini bekleyin.
  4. Ilıdıktan sonra bu karışımı için. Ancak bu karışımı haftada bir içmelisiniz.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

İrmik Topları

Malzemeler 3 su bardağı süt 7 kaşık irmik 7 kaşık toz şeker 1 paket toz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir