Ana Sayfa / Yemek / İbrahim Saraçoğlu Çil Kürü

İbrahim Saraçoğlu Çil Kürü

Yüzümüzde bulunan bazı lekeler, çiller, benler, deri katmanlarının içerisinde yer alan deriye rengini veren pigmentlerin herhangi bir şekilde deforme olması sonucu ya da Dna zincirinde bulunan kromozomların bu şekilde aktarılmasından dolayı ortaya çıkar. Ancak araştırmalara göre çil; güneş ışınlarına hassasiyete göre değişen fazla kalma sonucunda oluşan küçük ya da büyük kahverengi veya turuncu lekelerdir. Çilleri bulunan insanlar bu durumdan oldukça muzdariptir. Çünkü bu çiller giderek artabilme potansiyeline ve yeteneğine sahip. Bu da çillerin yüzde kocaman lekeler olarak belirmesine neden olur. Bu sorunda kişinin görünümüne dair endişe duymasına neden olur.

Çiller kimi zaman da bir savunma mekanizması olarak ortaya çıkarlar. Eğer cilt renginiz gereğinden fazla açıksa gelen ışınlara tepki gösteren cildiniz hızlı bir şekilde çilleri ortaya çıkarır ve bu şekilde kendini korumaya alır. Kozmetik alanında çillere dair oldukça fazla ürün üretiliyor. Bu ürünlerin kimisi oldukça işe yararken kimisi kişinin yüzündeki çilleri azaltmayı bırakın giderek artırıyor. Bu da diğer çözümlerin imkanını kısıtlıyor diyebiliriz. Bu nedenden dolayı en güzel doğal yöntemlerle yani yan etkisi olmayan yöntemlerle çillerinizden kurtulmak.

Her ne kadar çiller görüntü olarak giderek daha çok beğenilse de ve hatta ünlü makyaj bloggerları kendilerine suni çiller yapıyor olsa da çili bulunan kişiler aynı durumu yaşamıyorlar. Bu yüzden sizlere uzman kişilerin denenmiş bilgi aktarımıyla birlikte bir kür sunacağız.

Çil Nasıl Oluşur?

Çil yukarıda da bahsettiğimiz gibi kişinin derideki hassasiyetinin artmasıyla beraber melatonin hormonu salgılanır. Güneşe kişi çok uzu süre maruz kalmasa da bu durumla karşılaşılabilir. Bu durum kişiden kişiye göre değişim gösterir. Bunun sonucunda deride biriken melatonin hormonu özellikle yüz kollar ve göğüs bölgesinde çillerin hızlı bir şekilde oluşmasına ve yayılmasına neden olur.  Çil bir hastalık türü değildir. Bu vereceğimiz tarif de bir hastalık devası değil. Bu sadece kozmetik anlamda ve bakım anlamında kişilere faydalı olacağını düşündüğümüz bir kür. Kimi zaman çiller azalır kimi zamanda çoğalır. Mevsimsel değişikler bu anlamda etken faktör. Bu kişiler çillerin oluşumunu engellemek için olabildiğince güneşten korunmalıdır.

Çile Ne İyi Gelir?

Çillerin oluşumunda neler etkiliyse engellenmesinde de aynı faktörler etkili. Örneğin güneş oldukça önemli bir unsur. Kişi öncelikle çok faktörlü bir güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamalıdır. Özellikle yaz aylarında buna daha da dikkat etmelidir. Çiller için uygulanan kürler kremlerin içerisinde çilleri birden geçirecek sihirli bir madde yok. Çillerin rengini zamanla silikleştirip daha sonrasında kaybettirmeye yönelik yardımcı maddeler ve ürünler bulunur. Piyasada oldukça pahalı ancak işe yarayan kremler bu anlamda sıklıkla tercih edilir.

Ancak kişinin cilt hassasiyeti bu kremlere de reaksiyon gösterebileceğinden en güzeli doğanın bizlere sunduğu güzelliklerden faydalanmaktır. Bunun haricinde kişi kimyasal yollara ve cerrahi müdahalelere de başvurabilir. Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz lazer operasyonları artık çil yok etme tedavisinde de kullanılmaktadır. En fazla on seansta çillerinizden kurtulmanız mümkün olabilir.

İbrahim Saraçoğlu Çil Kürü Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • Yarım litre su
  • 2 çorba kaşığı lavanta
  • 1 çorba kaşığı testere dişli aslan pençesi

Hazırlanışı:

  1. Öncelikle yarım litre suyu kaynatın ve içerisine lavantayla birlikte bir çorba kaşığı aslan pençesini atın.
  2. Daha sonrasında bunun demlenmesini bekleyin.
  3. Demlenen karışımın ılımasını bekledikten sonra bir pamuk yardımıyla birlikte bu karışımı çillerinize uygulayın.

İbrahim Saraçoğlu Çil Kürü Kullanımı

Çil kürü pek çok kişinin denediği ve sonucundan da memnun kaldığı kürlerden biri. Piyasadaki pek çok kür karışımının bir adım ötesinde bulunan ve birazdan sizlerle paylaştığımız bu kürü haftada bir şeklinde uygulayarak sizler de aynı memnuniyeti duyabilirsiniz. Bu kür tüketilecek bir kür değil uygulanması gerekilen bir kürdür. Düzenli olarak ve çil yoğunluğunuza göre bir tedavi süreci sizleri bekliyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

İrmik Topları

Malzemeler 3 su bardağı süt 7 kaşık irmik 7 kaşık toz şeker 1 paket toz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir