Ana Sayfa / Yemek / İbrahim Saraçoğlu Çölyak Kürü

İbrahim Saraçoğlu Çölyak Kürü

İbrahim Saraçoğlu Çölyak kürü

Vücudumuz her ne kadar birlikte hareket eden düzenli sistemlerin birliği ile beraber yaşamını sürdürse de organların hassas olduğu bazı ayrık durumlar da olabilir. Bunun sonucunda bazı hastalıklar ortaya çıkabiliyor. Bunlardan biri de çölyak hastalığıdır. Türkiye çölyak hastalığında ciddi bir orana sahiptir. Neden olduğu hala araştırılan ancak ömür boyu kronik bir şekilde devam ettiği bilinen bu hastalığın her ne kadar ilaçla ya da herhangi bir cerrahi müdahaleyle tedavisi bilinmese de doğal yöntemler bizlere doğanın ne kadar harika olduğunu bir kez daha vurguluyor.

Çünkü çölyak hastalığının tedavisi artık doğal yöntemlerle mümkün hale geldi. Uzman kişilerin yaptıkları araştırmalar ve denemeler sonucunda oluşan kür bir çok çölyak hastasının yüzünü güldürdü.

Çölyak Hastalığı Nedir?

İsmiyle pek bağdaşık olmayan bu hastalık glutene duyulan hassasiyetle başlar. Bu hassasiyetin hiçbir şekilde tedavisi olmadığı biliniyor. Tükettiğimiz birçok ürünün içerisinde gluten bulunuyor. En basitinden bir çikolatada bile gluten bulunuyor ve hatta glutensiz ürünleri sayacak olursak pek de uzun bir liste çıkmaz. Bu nedenden dolayı glutene duyulan bu hassasiyet kişinin sosyal alanda da oldukça zorlu sıkıntılar çekmesine neden olurken bir de yemek içmek konusunda da oldukça şüpheli davranışlarda bulunabilirler. Bu hastalığın belirtileri birçok hastalıkla ilişkilendirildiğinden genelde teşhis aşamasında zorluk çekilebilir. Bu zorlukla beraber yapılan testler sonucunda çölyak hastalığı tıbbın ilerlemiş olmasından kaynaklı her yaşta teşhis edilebiliyor.

Normal sindirim sistemine sahip bir kişide alınan gıdalar ince bağırsakta ince parçalara ayrılır ve deri zerinden kana karışır. Ve kana karışması ve sindirimi kolaylaştıran bazı yapılardan biri de villustur. Villuslar hareketli bir yapıya sahip oldukçları için emilimde oldukça iş görürler. Ancak glutene hassasiyeti olan yani bir çölyak hastası kişide emilim sorunu yaşanır. Gluten bağırsak mukozasında bir reaksiyona sebep olur. Bu nedenden dolayı da villuslar şeklini bozarak giderek küçülür. Bu da ciddi bir emilim kaybı demektir. Bağırsak yüzey alanı bu şekilde küçülmeye başlar ve en sonunda da alınan tüm gıdalar için geri dönüşü olmayan bir yola girilir. Besinler artık emilemez hale gelir ve kişide beslenme ve sindirim yetersizliğine bağlı birçok hastalık gelişir.

Çölyak Hastalığına Ne İyi Gelir?

Çölyak hastalığına iyi gelecek en önemli şey glutensiz besinler bulunan bir diyete başlamak olacaktır. Bu diyet düzenli olarak ömür boyu dikkat edilmesi gerekilen bir diyettir. Bu diyetten önce kişinin hangi ürünlerde gluten olduğunu iyi bilmesi gerekir. Ve aldığı ürünlerin tüm içeriğini de okuması gerekir. Teşhis öncesinde villusların aldığı anormal şekillerin kendini yenilenmesi bu şekilde hızlanır. Tahribatın yok olmasına neden olur. Toplumun bu hastalığa da duyarlı olması gerekir. Örneğin özellikle tüm marketlerde glutensiz ürünler reyonu adlı bir reyon bulunmalı. Bunun yanı sıra sizler herhangi bir şekilde glutenli bir ürün yemeseniz de çatalınız kaşığınız glutenli bir ürünle temas edebileceği ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Bunu karşı önleminizi almalısınız. Bağırsaklarınıza bir çay kaşığı kadar un bile zarar vereceğini asla unutmamalısınız

İbrahim Saraçoğlu Çölyak Kürü Nasıl Tüketilir?

Her kürde olduğu gibi insanlar hemen sonuç almayı bekler. Ancak yine her kürde olduğu gibi böyle bir ihtimal bile yok. Bu kürü tüketmeniz hemen sonuç vereceği anlamına gelmeyecektir. Sabırlı ve düzenli olmanız gerekir. Öncelikle bu kür sabah ve akşam yemeklerden önce tüketilmesi gerekir. Bunun haricinde yemeklerden on dakika önce olduğunu da unutmamalısınız. Ancak vereceğimiz kürdeki malzemelerin iyice ezilmiş olacağından da emin olmalısınız. İbrahim Saraçoğlu’na ait olan bu mucizevi tedavi şekliyle doktorların çözümü yok dediği çölyak hastalığından kurtulabilmeniz mümkün.

İbrahim Saraçoğlu Çölyak Kürü Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • Çörek Otu

Hazırlanışı:

  1. Öncelikle bir tutam çörek otunu havan yardımıyla iyice toz haline gelinceye dek ezin.
  2. Daha sonrasında bu çörek otunu bu şekilde yemeklerden yaklaşık on dakika önce birer tatlı kaşığı alarak tüketin.
  3. Ya da soğuk olarak preslenmiş çörek otu yağını yine aynı şekilde hiçbir işleme tabii tutmadan kullanabilmeniz de mümkün.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

İrmik Topları

Malzemeler 3 su bardağı süt 7 kaşık irmik 7 kaşık toz şeker 1 paket toz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir