Ana Sayfa / Yemek / İbrahim Saraçoğlu Diş Beyazlatma Kürü

İbrahim Saraçoğlu Diş Beyazlatma Kürü

Görüntümüze önem verdiğimiz kadar sağlığımıza da önem vermeliyiz. Çünkü sağlıklı iyi bir görünüm beden sağlığının iyi olmasından geçer. Özellikle ilk anda göze çarpan dişler herkesin dikkatini çeker. Kişinin öz güvenini doğrudan etkileyen sağlıklı beyaz dişler kişinin rahatça özgürce hareket etmesine neden olur. Ancak bazen de aksi, kişiye bazı zor durumlar yaşatabilir. Kimi zaman konuşurken kimi zaman gülerken hareketlerimizi kısıtlayan kötü görünüme sahip sarı dişler bizleri her zaman rahatsız eder. Bunun için çeşitli diş beyazlatma tedavileri vardır. Ancak bu yöntemler dişin minesine zarar verebiliyor.

İnsanlar artık suni yöntemlerin zararlarını gördükçe doğal yöntemlerle daha çok sıkıntılarını hastalıklarını gidermeye başladılar. Bu da alternatif tıbbın hızlı bir şekilde ilerlemesine ve daha çok büyük kitlelere ulaşılmasına neden oldu. Dişler sindirim sistemimizin en önemli organıdır. Burada yemeklerin küçük parçalara ayrılması sindirimin kolaylığını sağlar. Yemeklerden arta kalan küçük paralar dişlerin arasına yer edinerek burada mikropların oluşmasına bakterileri oluşmasına neden oluyor. Temizliğini ve bakımını yapmadığınız takdirde bu bakteriler önce diş rengine zarar vererek daha sonra diş çürüklerine neden olmaktadır. Diş beyazlatma yöntemlerinin neredeyse hepsi sonuç verse de dişlere en zararsız olan yöntemleri sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

Diş Beyazlatma için Neler Yapılır?

Misvak Kullanımı

Diş beyazlatma yöntemleri dişlerin kemik yapısına göre ayrıştırılır. Uzman bir hekime gittiğiniz takdirde ilk önce yapılacak işlemi sizlere sunacaktır. Diş beyazlatmak için önce diş üzerinde bulunan tartarların bir alet sayesinde temizlerler. Ancak bu diş minesinin incelmesine neden olur. Ve sonrasında sararması daha kolay olacaktır. Bu da sizlerin sürekli olarak diş beyazlatma yöntemine başvurmanıza neden olarak sağlıksız dişlerle baş başa kalmanızla sonuçlanmasını neden olacaktır. Bunun haricinde pek çok diş beyazlatma ürünü piyasada bulunur. Bu ürünleri düzenli kullanıma bağı olarak sonuç verecektir. Ancak bu ürünlerin içerisinde bulunan diş beyazlatmaya yarayan fosfor özellikle gelişim çağındaki çocukların zeka geriliğine sebep veren bir etkisinin olduğunu açıklayan bilim adamları doğal yöntemleri bir kez daha vurguluyor. Bu nedenden dolayı olabildiğince doğal ürünüleri tercih etmenizde fayda olacaktır.

Bunun yanı sıra diş yapınıza uygun bir diş fırçası seçmek de oldukça önemli. Küçük bir diş yapısına sahipseniz büyük diş fırçaları diş etlerinizin tahriş olmasına neden olarak kanamaları oluşturabilir. Uygun bir diş fırçasıyla ve doğal bir diş macunuyla günde en az iki kez diş fırçalamanız olan diş beyazlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Lazer yöntemler artık neredeyse her tedavide kullanılmaya başlandı. Diş beyazlatma tedavisinde de adını sık sık duyduğumuz lazerle diş beyazlatma kişinin maddi olarak diğer yöntemlerden daha da pahalıdır. Bunu haricinde lazer tedavisinde kullanılan ışınların henüz net bir şekilde kanser yapmadığını belirleyen bir araştırma olmadığı için olabildiğince bu tedaviden uzak durulması gerekir. Sizlerle paylaştığımız diş beyazlatma kürü hiç bir şekilde yan etkisi olmayan ve evinizde bulunan malzemelerle kolayca hazırlayacağınız bir kürdür. Bu nedenden dolayı hem maddi olarak hem de sonuç anlamında en verimli yöntemlerden biridir. Şimdi sizlerle o mucizevi kürü paylaşalım.

İbrahim Saraçoğlu Diş Beyazlatma Kürü Nasıl Kullanılır?

İçerisinde bulunan malzemeler oldukça doğal malzemelerdir. Hiçbir katkı maddesi bulunmadığı için kişinin gerekli önlemleri aldığı takdirde hiçbir şekilde yan etkisinin olmadığı bilinir. Bu kürü uygulamak bir günde sonuç vermez. Uzun süreli bir kullanım sonucunda kişinin dişlerindeki beyazlama fark edilecektir. Uzman ve ünlü doktor İbrahim Saraçoğlu sizler için özel olarak hazırladığı bu kürü haftada iki ya da üç kez yemeklerden önce uygulamak yeterli olacaktır. Dişinize uygun bir diş fırçasının üzerine bu kürden yeterine alın ve dişlerinizi fırçalayın. Bu kurala bağlı kaldığınız sürece kısa sürede sonuç alabilmeniz de mümkün.

İbrahim Saraçoğlu Diş Beyazlatma Kürü Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • İki damla kadar zeytinyağı
  • Limon suyu taze sıkılmış
  • Bir çay kaşığı karbonat

Hazırlanışı:

  1.  Uygun bir karıştırma kabı seçin
  2. Daha sonrasında bu kabın için zeytinyağı ve karbonatı malzeme listesindeki ölçülerce ekleyin
  3. Bu iki malzemeyi iyice karıştırın
  4. Ardından taze sıkılmış olan limonu da ilave edin ve karıştırın
  5. Kürünüz hazır
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

İrmik Topları

Malzemeler 3 su bardağı süt 7 kaşık irmik 7 kaşık toz şeker 1 paket toz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir