Ana Sayfa / Yemek / İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü

İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü

Derimizin sağlıklı olması aynı zamanda iç sistemlerimizin de ne kadar düzenli olduğunu gösterir. Çünkü tüm hastalıklar neredeyse cildimize yansır. Bunun için ayrıca bir çaba sarf etmeniz gerekmiyor. Gerekli temizliği ve bakımı bunun yanı sıra düzenli beslenme alışkanlığını kazandığınız zaman cildinizdeki doğal ışıltıyı fark edeceksiniz.

Cilt hastalıkları artık vücudun hassasiyetine göre kişiden kişiye reaksiyonlar fark ediyor. Bu belirtiler kişinin gerek maruz kaldığı nedenlerle gerek bağışıklık sisteminin diğerlerinden farklı oluşuyla kimi zaman kendini seyrek kimi zamanda kendini sık sık gösteriyor. Bu önemli cilt hastalıklarından biri de egzamadır. Egzama oldukça fazla yaygın olan bir cilt hastalığı. Bu hastalığın pek çok farklı sebepleri de mevcut. Ancak en önemli nedeninin kalıtsallık olduğunu düşünen bilim adamları geçici ve alerjik nedenler dolayısıyla ortaya çıkan egzama çeşitlerine tedavi biçimleri geliştirdi. Bu gelişmeyle birlikte başta fiziksel olmak üzere sosyal alanda da kendini kötü hisseden egzama hastalarının yüzü gülüyor. Birçok tedavi biçimi geliştirilmiş olsa da artık birçok ilacın ve kremin yan etkileri faydasından daha çok zararı oluyor. Bu sebepten dolayı da bitkisel çözümler daha popüler hale geliyor. Alternatif tıbbın uzmanlarından İbrahim Saraçoğlu’nun sizler için hazırlamış olduğu egzama kürüne dair tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Egzamaya Ne İyi Gelir?

Egzama görüntü olarak sanki bulaşıcymış hissi yaratsa da egzama bulaşıcı bir hastalık değildir. Daha çok kalıtsallığın sebep olduğu bu hastalık hayatınızı tehlikeye atacak bir hastalık da değildir. Ancak kişinin bir çok hareketinin kısıtlanmasına ve sosyal çevresinden de uzaklaşmasına neden olarak psikolojisinin de bozulmasına neden olabilir. Egzama tedavisi için önce teşhisin konulması gerekiyor. Teşhis koyarken de bu rahatsızlığın neyden kaynaklandığı da tedavi aşamasında oldukça önemi olacaktır. Örneğin ter bezlerinin fazla çalışmasından kaynaklı deride bulunan egzama sürekli olarak doktorunuzun sizlere önerdiği nemlendirici sürmeniz gerekir. Diğer kremler egzama tedavisinde biraz daha ciddidir. İçerisinde bulunan çinko bileşimleri ve kortizonlu deri kremleri egzama tedavisi için kullanılır. Fakat uzun süreli kullanımlarda cilde tahriş vereceği için bu pek de tavsiye edilmez. Aynı zamanda belirtilerin azalmasına neden olacak bazı kremler ve antibiyotikli kremler bulunur. Bunlar genelde iltihaplı egzama için kullanılır. Fakat kişi kendi kişisel bakımı adına egzama belirtileri arasında kaşınma durumu olduğu için tırnaklarını olabildiğince kısa ve temiz olması gerekmekte. Bu sizin derinizin daha az tahriş olmasına neden olur.

İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü Nasıl Kullanılır?

Her kürde olduğu gibi bu kürde de önemli olan düzenli kullanmak ve miktarınca tüketmektir. Mümkünse kişi her gün aynı saatlerde bu kürü tüketirse vücudun biyolojik olarak bu sürece hazırlanmasına yardımcı olmuş olursunuz. Bu kürü kullanmadan önce biraz ılımasını beklemeniz gerekiyor. Bu sıcaklığı bu kürün içerisine ellerinizi batırarak da ölçebilirsiniz. Ellerinizi bu kürün içerisinde on dakika kadar bekleterek etki etmesini sağlayın. Ellerinizi bir saat kadar bu şekilde bekletin. Ve daha sonrasında sade suyla ellerinizi durulayın.

İbrahim Saraçoğlu Egzama Kürü Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • Yarım litre su
  • Bir avuç beyaz dut kurusu

Hazırlanışı:

  1. Öncelikle bir çelik tencerenin içerisinde yarım litre suyu ilave edin ve bu şekilde kaynatın.
  2. Daha sonrasında ise bir avuç beyaz dutu ilave edin.
  3. Bu şekilde yaklaşık on dakika kadar kaynatın.
  4. Ilımasını bekleyin.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

İrmik Topları

Malzemeler 3 su bardağı süt 7 kaşık irmik 7 kaşık toz şeker 1 paket toz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir