Ana Sayfa / Yemek / İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morluk Kürü

İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morluk Kürü

Kadın erkek fark etmeksizin yüzde bulunan en yaygın kusur elbetteki göz altı morlukları. Göz altı morlukları ne kadar sağlıklı olursanız olun ne yazık ki sağlıksız bir görünüm vererek kişinin daha yorgun görünmesine neden oluyor. Birçok sebebi olabileceği gibi kimi zaman da kalıtsal nedenlerden dolayı kişinin göz altı morlukları yaşaması normaldir. Göz altı morluklarından kurtulmak için artık ağrılı tedaviler tedavülden kalkıyor.

Kozmetik dünyası bireylerin bu sorununa yönelik birçok ürün çıkardı. Bu kozmetik ürünler genelde kapatıcı olarak piyasada bulunuyor. Göz altı morluklarını geçici olarak kapatabilen bu kapatıcılar ne yazık ki bir taraftan cildinizde kalıcı olarak zarar bırakabiliyor. Göz altında bulunan çizgilerin bir süre sonra daha belirgin olması bir taraftan da kişinin yaşlanmasını öne çekmesi gibi bazı yan etkileri bulunuyor. Ancak doğal yöntemlerle elde edilen kapatıcılar kişinin göz altı morluklarını kalıcı olarak kapatabiliyor. Şimdi sizlerle tüm detayları paylaşacağız.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Göz altı morluklarına neden olan en büyük etken kişinin yeterince verimli uyumamasıdır. Eğer kişi normalden fazla olarak yani sekiz saatten fazla uyuduğu halde göz altı morluklarını yaşıyorsa bu kişi uykusu esnasında dinlenemiyor ve bununla beraber gece uykusunu alamıyor anlamına gelir. Çünkü gece on iki ile iki arasında cildin yenilenmesine neden olan bazı hormonlar sadece uyku esnasında salgılanmaktadır. Eğer kişi oldukça geç uyuyorsa bu saatlerde uykuda değilse göz altı morlukları oluşması normaldir. Bunun için kişinin öncelikle uykusunu alması gerekiyor. Bunun haricinde bir diğer sebep ise sigara ve alkol kullanımın oldukça fazla olmasıdır. Eğer kişinin bu saydığımız gibi kötü alışkanlıkları varsa öncelikle bunlardan uzak durması gerekecektir.

Cildimizin güzelliğini veren bir diğer faktör ise düzenli beslenmedir. Özellikle sebze ve meyvelerin gücünden faydalanmak göz altı morluklarına oldukça iyi gelecektir. Anı zamanda estetik müdahaleler de göz altı morluklarını giderecektir. Fakat bunun yan etkisinin yararından fazla olduğunu düşünürsek bu pek de iyi bir fikir olmayacaktır. Kişi yüz temizliğine de dikkat etmeli ve peeling etkisi gösteren bazı kürlerden faydalanabilir. Şimdi sizlerle alternatif tıbbın ünlü isimlerinden biri olan İbrahim Saraçoğlu’nun mucizevi göz altı morlukları için eşsiz kürünü paylaşacağız.

İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morluk Kürünün Kullanımı

Her kürde olduğu gibi bu kürün de olumlu etkilerini görebilmeniz için uzun süre kullanmanız gerekecek. Çünkü bu yüzde yüz doğal bir yöntem olduğu için kimyasal maddeler gibi yüzü şoka uğratacak ani bir etkisi olmayacaktır. Bunun için kişi aynı zamanda cilt temizliğine de önem vermeli. Kürü uygulamak için önce yüzünüzü bun hazırlamanız gerekecektir. Bunu ise İbrahim Saraçoğlu bir adet çiğ patatesle yapabileceğinizi söylüyor. Kişi göz altı morlukları için etkili olan kürü kullanmadan önce bir adet çiğ patatesi rendelemesi gerekecek. Daha sonrasında ise kişi bu patatesi bir top şeklinde yuvarlayıp iki göz altına da uygulaması ve bu şekilde beş dakika kadar bekletmesi gerekiyor. Ardından aşağıda tarifini vereceğimi kürle yüzünü güzel bir şekilde yıkayacak ancak bunun için önce karışımın ılımasını beklemesi gerekiyor. Bu şekilde kürünüz kullanıma hazır olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morluk Kürü Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • Papatya çayı
  • iki bardak kaynar su

Hazırlanışı:

  1. Öncelikle iki bardak kaynar suya bir tutam almış olduğunuz papatya çayını ilave edin.
  2. Daha sonrasında ise bu çayın demlenmesini bekleyin.
  3. Yaklaşık beş altı dakika kadar ılımasını bekledikten sonra kullanıma hazır. Bu kürü göz altı morluklarınıza uygulayabilirsiniz. Ancak hiç aksatmadan düzenli olarak kürü uygulamalısınız.
[Toplam:1    Ortalama:3/5]

İlginizi Çekebilir

İrmik Topları

Malzemeler 3 su bardağı süt 7 kaşık irmik 7 kaşık toz şeker 1 paket toz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir