Ana Sayfa / Yemek / İbrahim Saraçoğlu Hamilelik Çatlakları Kürü

İbrahim Saraçoğlu Hamilelik Çatlakları Kürü

Hamilelik sebebi ile meydana gelen cilt çatlakları derin olmasının yanı sıra aynı zamanda tamamen kurtulması da pek mümkün olmayan cilt sorunları. Fakat hamilelik çatlaklarına uygulayabileceğiniz doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri ile birlikte bu çatlakların olabildiğince az görülmesini sağlayabilirsiniz. Deri çatlakları genellikle vücudun gergin olduğun bölgelerde meydana gelir. Vücudun en gergin olduğu bölgeler ise karın bölgesi olup, kilo alımları ve hormonal değişimlerin de etkisi ile birlikte bacak, kol ve kalça gibi bölgelerde de çatlaklar meydana gelebilir. Bununla birlikte göğüs çatlaklarına da rastlanılır. Aniden kilo alımı, üst deride aşırı gerilme gibi sebeplerden dolayı kolajen kırılmalarının açık bir hale gelmesine sebep olur. Bu sebepten dolayı da yapılması gereken ilk şey cilde düzenli bir şekilde bakım yapmak ve cilt esnekliğini arttırarak çatlakları önlemeye çalışmak olacaktır. Biz de bugün sizlere hem hamilelik çatlaklarına iyi gelen şeylerden hem de İbrahim Saraçoğlu Hamilelik Çatlakları Kürü ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Hamilelik Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

1. Kakao Yağı

Dünya genelinde kadınlar tarafından hamilelik sebebi ile meydana gelen çatlakları önleme amacı ile kullanılmakta olan kakao yağı bu konuda başvurulan ilk yöntemlerden biri. Nemlendirici özelliğine sahip olan kakao yağını her gün düzenli bir şekilde çatlak oluşabilecek olan yani derinin gerilmiş olduğu bölgelere sürerek çatlakların önüne geçebilirsiniz.

2. Su

Biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi ciltte oluşan çatlaklar derinin gerilmesi sebebi ile ortaya çıktığı için yapılması gereken ilk şey cildi nemlendirir. Cildinizin yumuşamasını istiyorsanız düzenli olarak su tüketmeniz gerekiyor. Zira vücudumuzun her gün belirli miktarda suya ihtiyacı olur. Günlük su alımınızı hamilelik döneminde arttırmanız gerekebilir. Su ihtiyacını çay, meyve suyu ya da buna benzer içecekler ile karşılamak yerine doğrudan doğruya su içerek gidermeniz cildiniz için çok daha faydalı olur.

3. Beslenme

Her insan yaşamı boyunca beslenmesine dikkat etmeli. Fakat konu hamilelik olduğu zaman bu dikkatin iki katına çıkması gerekir. Zira artık anneler, karınlarında yatan bebeği de düşünmek zorunda. Bu nedenle hamilelik döneminde alınması gereken besinler konusunda bir doktor ile görüşmeniz gerekir. Bununla birlikte beslenme danışmanları da cildinize esneklik katacak olan vitaminlerin bulunduğu gıdaları size tavsiye edecek ve bunu yaparken vücudunuza en uygun besinleri önerir. İçerisinde C ve E vitamini olan besinler hamilelik döneminde meydana gelen çatlaklar söz konusu olduğunda oldukça faydalı olur.

4. Egzersiz

Hamilelik döneminde yapılan masajlar ya da çeşitli egzersizler kan dolaşımını düzenleyecek ve çatlakların önüne geçmenizi sağlar. Özellikle masaj yapılırken gergin cilt bölgelerine jojoba yağı, rüşeym yağı, zeytinyağı ya da kakao yağı gibi yağları sürmeniz bu bölgelerin nemlenmesini sağlayacak ve böylelikle çatlaklara engel olur.

5. Lazer Tedavisi

Her ne kadar birçok yöntem denemiş olsanız da yine de çatlaklar ile baş edemediyseniz üzülmenize gerek yok. Zira artık lazer ile yapılan çatlak tedavisi, hamilelik sonrasında vücutta oluşan çatlakların giderilmesini sağlar. Fakat bu yöntemin herhangi bir kesinliği yok.

Ne olursa olsun hamilelik döneminde vücudunuzda oluşan çatlaklardan kurtulamadıysanız yine de kendinizi üzmenize gerek yok. Zira çatlaklar güzelliğinize güzellik katan birer tecrübe simgeleri. Gebelik döneminde ya da sonrasında bu tür sorunlara kafanızı takmanız bebeğinize de yansıyacak ve bu süreçten olumsuz etkilenmesine yol açar. Vücudunuzu nemlenmesini sağlayacak türden uygulamalar yaparak kendinizi daha rahat hissettirebilir ve böylelikle bebeğiniz ile birlikte daha sağlıklı bir ortamda yaşayabilirsiniz. Olumlu düşünmek hayatınıza renk katar.

Hamilelik Çatlakları Kürü Nasıl Yapılır?

Doğumdan sonra oluşan çatlakları önlemek isteyen kişilerin kullanabileceği çeşitli yağlar bulunur. Bu yağlar, badem yağı zeytinyağı, kayısı yağı, kantaron yağı, çörek otu yağı ve yazımızın başlarında bahsetmiş olduğumuz kakao yağıdır.

İbrahim Saraçoğlu ise hamilelikten sonra oluşan çatlaklar için özellikle avokado ve badem yağını önerir. Bu yağlar hamilelik öncesinde de bireylere oldukça fayda sağlar. Hali hazırda oluşmuş çatlakların ise incelmesini sağlayacaktır. Avokado ve badem yağını cildinize uyguladığınız takdirde cildiniz yalnızca yumuşamakla kalmaz aynı zamanda iyi bir şekilde beslenir. Badem yağı ile bağ dokularınızın kopmasını engelleyebilir ve hamilelik çatlaklarının oluşumunu önleyebilirsiniz. Şimdi sizlere bu yağlar ile yapabileceğiniz kürden bahsedelim.

Malzemeler:

  • Badem Yağı
  • Çörek Otu Yağı
  • Kayısı Yağı
  • Zeytinyağı
  • Kakao Yağı
  • Kantaron Yağı

Hazırlanışı:

Öncelikle tüm bu yağları bir araya getirerek bir yağ karışımı oluştumanız gerekiyor. Daha sonra ise bu karışımı karnınız tokken kullanmanız gerekiyor. Bu nedenle akşam yemeği sonra erdikten sonra bu karışımı bacak ve karın bölgelerine sürerek hamilelik sebebi ile ortaya çıkan çatlakları önleyebilirsiniz. Bununla birlikte bol su tüketmeyi de aklınızdan çıkarmayın.

Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir şey bulunuyor. Hamilelik dönemi oldukça hassas bir dönem olduğu için ne kullanacak olursanız olun doktorunuza başvurmanız gerekiyor. Doğal yağlar ya da krem, her ne olursa olsun doktorunuzun onayı olmadan hiçbir şey kullanmamalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

İrmik Topları

Malzemeler 3 su bardağı süt 7 kaşık irmik 7 kaşık toz şeker 1 paket toz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir