Ana Sayfa / Yemek / İbrahim Saraçoğlu Ödem Söktürücü Kür

İbrahim Saraçoğlu Ödem Söktürücü Kür

Ödem vücutta yer alan dokuların aşırı su içermesi sebebi ile ortaya çıkan şişliklere verilen isimdir. Ödem vücudun herhangi bir bölümünde meydana gelse de genel olarak el, kol, ayak, bacak ve bilekte görülür. Ödeme sebep olan birçok farklı etmen vardır. Hamilelik, çeşitli ilaçlar, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı olan siroz ya da böbrek hastalığı gibi birçok hastalık ödeme sebep olabilir. Ödemin etkilerini azaltmak için fazla su tüketiminden uzaklaşmak, tuz tüketimini azaltmak ve ilaç kullanımını düşürmek doğru olacaktır. Ödemin ardında yatan sebep hakkında bir uzman tarafından görüş aldıysanız ve gerekli tahlil ve tetkikler yapıldıysa ödeme sebep olan bu unsura göre belirli tedavi yöntemleri uygulanabilir. Fakat biz bugün sizlere ödeme iyi gelen besinlerden ve İbrahim Saraçoğlu Ödem Söktürücü Kürden bahsedeceğiz.

Ödeme Ne İyi Gelir?

1. Elma Sirkesi

Elma sirkesinin ödem belirtilerini azaltma konusunda iyi bir yardımcı olmasının sebebi içeriğinde yer alan potasyumun oldukça yüksek oranda bulunması ve bu sayede vücutta potasyum seviyesini yukarı taşıyarak, sıvı tutulmasını engellemeye yardımcı olmasından kaynaklanır. Bununla birlikte antiinflamatuar özelliği ile ağrı ve şişliklerin azalmasını sağlar.

2. Epsom Tuzu

Epsom tuzu banyosu sayesinde özellikle iltihaplanma, ağrı ve şişiklerden kurtulmanız mümkün olur. Vücudunuzda aşırı biriken toksin ve sıvıları epsom tuzu ile vücudunuzdan atabilirsiniz. 2 bardak kadar epsom tuzunu ılık banyo ile karıştırdıktan sonra 10 – 15 dakika kadar ödem olan bölgeyi bu suya sokup bekleyin. Bu yöntemi haftada üç defa uygulayabilirsiniz.

3. Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, böcek ısırığı ya da sokması sebebi ile oluşan ödem ya da iltihabın tedavi edilmesinde oldukça etkili bir tedavi yöntemi olarak kullanılır. Analjezik ve antiinflamatuar özelliklere sahip olduğu için ödeme sebebi ile oluşan ağrı ve şişiklerin azalmasını sağlar.

4. Hardal Yağı

Hardal yağı ödemi tamamen çözebilir. Avcunuzun içine sıcak hardal yağını aldıkta sonra ödemli bölgeye bu yağı hafif hafif masaj şeklinde sürebilirsiniz. Bununla birlikte dilerseniz iki çay kaşığı kadar hardal tohumunu suda ıslattıktan sonra bu çözeltiyi ödem olan bölgeye uygulayabilirsiniz.

5. Kişniş Tohumu

Kişniş tohumu, ödem söz konusu olduğu zaman kullanılmakta olan en etkili doğal ilaçlardan birisidir. Birkaç çay kaşığı kadar kişniş tohumun aldıktan sonra su ile kaynatın. Bu kaynatma süresi su yarılanana kadar devam etsin. Daha sonra bu solüsyonu filtrelemeli ve ortaya çıkan çözeltiyi ödemden etkilenen yerlere tek seferde sürün. Bu ödeminizin geçmesini sağlayacak bir yöntemdir.

6. Keten Tohumu

Keten tohumlarını ezdikten sonra yiyeceklerin üzerine serperek kullanmanız yalnızca ödemi kolaylaştırmaz aynı zamanda vücudunuzun oldukça faydalı besinler almasını sağlar. Keten tohumunun tadını beğenmeyen kişiler bunun yerine keten tohumu yağını alarak ödemden etkilenen bölgeye sürebilir.

7. Karahindiba Çayı

Doğal Tedaviler

Karahindiba doğal bir diüretik olduğu için vücutta biriken fazla suyun atılmasını sağlar. Karahindiba çayı yapmak isteyen kişilerin bir bardak suyun içerisine bir çay kaşığı kadar taze karahindiba ekledikten sonra yaklaşık olarak 7 dakika kadar kaynatması ve etkili sonuçlar elde etmek üzere her gün 2 – 3 fincan kadar içmesi gerekir.

8. Maydanoz Suyu

Kurutulmuş maydanozdan iki çay kaşığı kadar almalı ve yaklaşık 10 dakika boyunca kaynar suyun içinde kaynatmalısınız. Daha sonra ise süzerek içmeniz gerekir. Her gün 3 bardak kadar içeceğiniz maydanoz çayı sayesinde maydanozun diüretik özellikleri ile birlikte vücudunuzda biriken aşırı sıvı vücudunuzdan atılır. Fakat hamile olan kişilerin bu çayı tüketmesi doğru olmayacaktır. Hamile olan kişilerin bir doktordan yardım alması yapılacak en doğru şey olur.

9. Sarımsak

Sarımsak da aynı şekilde bir diüretik olduğu için vücutta biriken fazla su ve toksinlerin atılmasını sağlar. Bununla birlikte vücut yağının kırılmasını sağlayarak kilo vermenizi de sağlar. Sarımsağı pişirirken, çorba ve salatalara ekleyebilir ve düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

10. Rezene

Rezene baharatlı bir aromaya sahip olduğu için herkes tarafından tüketilmesi doğru olma. Rezene antik özelliğe sahip bir bileşik olan anetola sahip olan bir diüretik bitkidir. Kimi çalışmalar sistolik kan basıncını düşürmeye yardımcı olduğu için böbrek aracılığı ile yüksek miktarda biriken sodyum ve suyun salınımına yardımcı olur. Rezene aynı zamanda gazı rahatlatır ve sindirime yardım eder.

11. Salatalık

Salatalık vücutta biriken fazla sıvıyı emebilen bir bitkidir. Bu nedenle en az 15 dakika boyunca şişmiş olan ayak bileği ya da ayakların üzerine salatalık dilimleri koymalısınız.

12. Lahana

Vücudumuzdaki aşırı suyu emmek için lahana yapraklarını kullanabilirsiniz. Ödemden etkilenmiş olan bölgenin üzerine taze lahana yaprağı yerleştirdikten sonra üzerini pamuklu bir bez ile örterek ayak şişmesi ve hassasiyetinin azalmasını sağlayabilirsiniz. Lahana yapraklarının ıslanması halinde değiştirilmesi ve bu yöntemin gün içinde iki defa tekrarlanması gerekir.

13. Kızılcık

kızılcık yararları

Diüretik bir gıda olan kızılcık vücuttaki ödemlerin atılmasında kullanılır. En iyi sonucu elde edebilmek için gün içinde birkaç kez kullanmanız gereken kızılcığı kullanmanın birçok farklı yöntemi bulunur.

14. Muz

Muz hem potasyum bakımından zengin olduğu hem de bir diüretik besin olduğu için ödem söz konusu olduğu zaman oldukça etkili bir ilaç haline gelir. Böylelikle aşırı miktarda biriken su ve toksinlr vücudunuzdan atılacaktır. Muz aynı zamanda vücutta yer alan sıvıların kontrolünü de sağlar.

İbrahim Saraçoğlu Ödem Söktürücü Kür Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • Lahana
  • Kiraz sapı
  • Çınar yaprağı

Hazırlanışı:

Öncelikle her bir kürün farklı farklı kullanılacağını söyleyelim.

Lahana kürünü hazırlamak için iri lahanaları en dış yaprağından 2 – 3 yaprak alarak 2 – 3 bardak kadar suda bekletilmesi gerekiyor.

Kiraz sapı kürünü hazırlamak isteyen kişilerin ise 25 – 30 adet kiraz sapını bir bardak suyun içerisinde 5 dakika kadar kaynatması gerekiyor. Daha sonra ise kiraz saplarının atmak yerine kurutmalı ve bir sene geçtikten sonra da çay olarak tüketmelisiniz.

Çınar yaprağı kürünün yapılabilmesi için 60 – 70 adet çınar yaprağının bir bez ya da tahta asa üzerine koyulması ve gölge altında kurutulması gerekir. Güde bir defa alt üst yapılarak yapraklar ters çevrilir. Bunun sebebi yapraklarda mantar oluşmasını engellemektir. Bu yapraklar çay olarak tüketilir.

İbrahim Saraçoğlu Ödem Söktürücü Kür Kullanımı

Lahana suyunu içerek ayaklarınızdaki ödemelerin geçmesini sağlayabilirsiniz.

Kiraz sapı suyu da içildiği takdirde özellikle kadınlarda regl dönemlerinde meydana gelen şişkinlikler inecektir.

Çınar yaprağı suyunun da tüketilmesi vücutta biriken suyun atılmasını sağlar. Bu kürler aynı zamanda bahar yorgunluğunu da alıp götürecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

İrmik Topları

Malzemeler 3 su bardağı süt 7 kaşık irmik 7 kaşık toz şeker 1 paket toz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir