Ana Sayfa / Güzellik / İnci Tozu Maskesi

İnci Tozu Maskesi

İnci Tozu

İnci Tozu Maskesi Nedir?

İnci Tozu

Bir deniz canlısı olan istiridye içerisinde yer alan incinin bazı teknik işlemlerden geçmesi sonucunda öğütülerek elde edilen cilt için çok faydası olan bir toz. İnci tozu içeriğinde yer alan birçok mineral sayesinde cildi yenileyerek, canlandırır. Cilt yüzeyinde farklı sebeplere bağlı olarak meydana gelen cilt lekelerine karşı savaş açarak, cilt lekelerinin yok olmasını sağlar. Belirli bir yaştan sonra ortaya çıkan kırışıklıkların hafiflemesine yardımcı olur.

İnci Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

İnci Tozu

İnci tozu gibi cilde çok faydası olan bir malzemeyi, farklı cilt sorunlarınız için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda her cilt sorununa çözüm sağlayarak, cildinizin yenilenmesine yardımcı olur. Kendi cilt sorununuzu belirleyerek, cildinize iyi gelecek malzemelerle, birçok farklı formda inci tozu maskesi hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 4 çay kaşığı inci tozu
 • 1 tane yumurta akı

Hazırlanışı:

Küçük bir kabın içerisine inci tozunu dökün ve içerisine yumurta akını ilave edin. Daha sonra malzemeleri blendırdan macun kıvamına gelinceye kadar geçirin. İnci tozu maskesini farklı bir kaba alın ve tahta bir kaşıkla biraz daha karıştırın. Göz çevresi ve gözaltı gibi hassas olan bölgeler hariç, cildinizin tüm yüzeyine maskesi sürebilirsiniz. İnci tozu maskesini cildinizde yaklaşık olarak 15-20 dakika boyunca bekletin. Süre sonunda cildinizi ılık suyla iyice durulayın. Bu maskesi haftada 2 ya da 3 kere tekrarlayabilirsiniz. Cildiniz çok kısa bir süre içerisinde canlanır, sıkılaşır ve aynı zamanda kırışıklıklar hafifler.

Cilt Lekelerine Karşı İnci Tozu Maskesi Tarifi

İnci Tozu

Her insanın en büyük sorunu cilt yüzeyinde birçok sebebe bağlı olarak meydana gelen cilt lekeleri. Cilt lekelerinden inci tozu maskesini düzenli olarak cildinize uygulayarak kurtulabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı inci tozu
 • 1 tatlı kaşığı süt

Hazırlanışı:

İlk olarak küçük bir kabın içerisine inci tozunu alın. İnci tozunun üzerine sütü ilave edin ve tüm malzemeler macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra cildinize inci tozu maskesini sürün. Ciltte ne hassas bölgeler olan gözaltı ve göz çevresi kısmına sürmeyin. Yaklaşık olarak cildinizde 20 dakika kadar bekletin. Süre sonunda ılık suyla cildinizi iyice temizleyin. İnci tozu maskesini haftada 2 ya da 3 kere uygulayabilirsiniz. Belirli bir uygulamadan sonra cilt lekelerinin geçtiğin fark edersiniz.

Cildi Sıkılaştırmak İçin İnci Tozu Maskesi Tarifi

İnci Tozu

Belirli bir yaşa gelindiği zaman cilt yüzeyine bazı deformasyonlar oluşur. Bu deformasyonlardan en sık görüleni kırışıklıklar. Cildinizde bulunan kırışıklıkları hafifletmek istiyorsanız, inci tozu maskesi yapabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı inci tozu
 • 1 yemek kaşığı salatalık suyu

Hazırlanışı:

İlk olarak yarım salatalığı rendeleyin. Çıkan salatalık suyunu küçük bir kabın içerisine koyun ve inci tozunu da ilave ederek, karıştırın. Salatalığın kendisi ve suyu kırışıklıklar için çok ideal bir çözüm. İnci tozu maskesini cildinize sürün, göz kapaklarına, göz çevresine ve gözaltına sürebilirsiniz. Maskesin içerisindeki malzemeler göz çevresine zarar vermez. Yaklaşık olarak 15 dakika boyunca maskeyi cildinizde bekletin. Belirtilen süre sonunda cildinizi ılık suyla durulayabilirsiniz. Düzenli olarak haftada 2 ya da 3 kere yapacağınız inci tozu maskesi ile cildinizdeki kırışıklıklar azalacak ve cildiniz daha genç bir görünüme kavuşacak.

Canlandırıcı İnci Tozu Maskesi Tarifi

İnci Tozu

İnci tozu cildin doğal ve mineral ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda cildi sıkılaştırarak, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı inci tozu
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

İlk olarak küçük bir kabın içerisine inci tozunu koyun. Üzerine zeytinyağını ilave edin. Zeytinyağının onarıcı bir etkisi olduğu için cildi canlandırır. Macun kıvamına gelinceye kadar tüm malzemeleri iyice karıştırın. Cildinize inci tozu maskesini sürün. Aynı zamanda boyun kısmına da sürebilirsiniz. İnci tozu maskesi cildinizde kuruduktan sonra, cildinizi ılık suyla durulayabilirsiniz. Bu maskesi düzenli olarak haftada 2 ya da 3 kere tekrarlayabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınız zaman cildiniz sıkılaşacak ve toparlanacak.

Sivilce İçin İnci Tozu Maskesi Tarifi

İnci Tozu

Her insanın belirli dönemlerde cildinde sivilce oluşur. Kötü bir görünüm olduğu için herkes anında sivilceden kurtulmak ister. Sivilceden kısa bir sürede kurtulmak isterseniz, cildinize inci tozu maskesi yapabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı inci tozu
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı:

Küçük bir kabın içerisine inci tozunu koyun. Daha sonra içerisinde limon suyunu ilave edin ve karıştırın. Tüm malzemeler macun kıvamına gelinceye kadar karıştırmaya devam edin. Cildinizin sivilce olan kısmına daha yoğun bir şekilde sürerek, tüm cildinize uygulayın. 5 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi ılık suyla temizleyin. Bu maskeyi düzenli olarak haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Cildiniz kısa bir süre içerisinde sivilceden kurtulur.

İnci Tozu Maskesi Kullanımı

İnci Tozu

Birçok kozmetik ürününün içerisinde kullanılan inci tozu, cilt için çok faydalı. İnsanların en önemli ve en hassas dokusu olan cildi tekrar canlandırır. İncinin içeriğinde çok sayıda mineral temelli biyoaktif moleküller bulunur. İnci aynı zamanda cilt için çok önemli olan proteinlerin bulunduğu çok sayıda amino asit içerir. Bu da cildin metabolizmasını hızlandırarak, cildi sıkıştırır. Birçok cilt sorunu için cildinize inci tozu maskesi uygulayabilirsiniz. İnci tozu maskesini uygulamak için bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bu önemli noktalar ise,

 • İnci tozunun cildinize yüksek düzeyde fayda sağlaması için cildinizin makyajdan arındırılıp, temizlenmesi gerekir. Sadece temiz bir cilde yapılan inci tozu maskesi yarar sağlar. Bu nedenle inci tozu maskesini uygulamadan önce, cildinizi iyice temizleyin ve kurulayın.
 • Ciltte yer alan en hassas doku göz çevresi ve gözaltı olduğu için inci tozu maskesini bu alanlara uygulamayın.
 • İnci tozu yumuşak bir yapıda olsa da maskeyi sürerken cildinize çok bastırmamaya özen gösterin.
 • İnci tozu maskesini cildinize uygularken dairesel hareketlerle sürün. Bu cildinizin kan akışını hızlandırarak, maskenin cildinize daha çok fayda sağlamasına yardımcı olur.
 • Farklı cilt sorunlarınıza çok iyi bir çözüm olan inci tozu maskesini haftada 3 ya da 4 kere düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

İnci Tozu Maskesinin Faydaları

İnci Tozu

İnci tozu içeriğinde yer alan birçok mineral, amino asit ve protein sayesinde cilt yapısında bulunan hücreleri yeniler. Cildi daha sağlıklı gösteren hücrelerin üretimini hızlandırır. Bu sayede cildiniz sıkılaşır ve kırışıklık ortadan kalkar. İnci tozunun cilde sağladığı diğer faydalar ise,

 • Cildi derinlemesine temizleyerek, cilde yoğun bir elastik kazandırıyor ve cildin pürüzsüzleşmesine yardımcı olur.
 • İnci tozunun içeriğinde yer alan kolojen yapı taşı ve proteinler sayesinde cildi uzun süre taze ve canlı tutar.
 • Cildin doğal rengini korumada yardımcı olur. Aynı zamanda porların ve aknelerin küçülmesini sağlar.
 • Cilt yüzeyinde yer alan ölü hücrelerin ciltten atılmasını sağlar. Kızarıklık ve çil gibi cilt sorunlarının azalmasına katkı sağlar.
 • Cildin nem seviyesini koruyarak, cildin sürekli kurumasını engeller. Cildi derinlemesine nemlendirir ve parlaklık kazandırır.

İnci Tozu Maskesinin Zararları

İnci Tozu

İnci tozunun cilt yüzeyinde kanıtlanmış herhangi bir zararı yok. Özellikle uzmanların tavsiye ettiği bir malzeme. İnci tozunun doğal olanını bulup, kullandığınız zaman cildinize büyük yarar sağlar. Ancak inci tozu maskelerini uyguladığınız zaman, belirtilen süreyi aşmamanızda fayda var. Hızlı sonuç almak için her gün inci tozu maskesi uygulamayın. Haftada 2 ya da 3 kere uygulamanız cildiniz için yeterli olur.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir