Ana Sayfa / Diyet / Karatay Diyeti

Karatay Diyeti

Karatay Diyeti! Sağlıklı bir yaşam için zayıflama, bayanların son dönemde en çok önem verdiği unsurlardan. Aynı zamanda modernleşen bir toplum olma yolunda hızla ilerlerken bayanların fazla kiloları nedeni ile görüntülerinden rahatsız olmaları, kilo verme konusunda uzmanların farklı araştırmalar yapmasına neden oldu. Zayıflama dediğimiz zaman günümüzde hap kullanan ya da aç kalarak zayıflayacağını zanneden kişiler tamamı ile yanılıyorlar. Aç kalmak zayıflatmaz, çünkü ilk yemek yiyişinizde çok daha fazlası ile bunu alacaksınız ve kilonuzda ummadığınız bir artış gözlemlenecek.

Karatay Diyeti

Karatay Diyeti

Karatay Diyeti

Karatay diyeti, son dönemde en çok tercih edilen ve önerilen zayıflama yöntemlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Prof. Dr. Canan Karatay’ın yıllardır edindiği deneyim ve araştırmaları sonucunda oluşturduğu bir diyet kitabıdır. Bu kitabı okuyarak zayıflayan insanların sayısı her geçen gün çok ciddi şekilde artıyor ve diyet uzmanlarının da en çok önerdiği zayıflama yöntemlerinden birisi olarak biliniyor. Karatay diyeti, aç kalmadan ve protein bazlı bir zayıflama türü olarak dikkat çekiyor ve Almanya’da da satış rekorları kırmaya devam ediyor.

Karatay Diyeti

Karatay Diyeti

Karatay Diyeti ile Zayıflama

Karatay diyeti ile zayıflama o kadar kolay bir hale geliyor ki insanların internet üzerinde ki yorumlarını okuduğunuz zaman buna kesin kanaat getirmek mümkün. Bu diyet öncelikli olarak düzenli beslenme alışkanlığı kazanmanız için sizlere büyük bir imkan tanıyor. Sebzelerin eşsiz faydalarından yararlanmanız için günün her saati için hazırlanmış en uygun beslenme şekillerini içerisinde barındıran kitap içerisinde özellikle brokoli, kereviz, pırasa gibi yeşil gıdaların tüketimine son derece büyük önem verilmiş gibi görünüyor. Bu noktada aynı zamanda haftanın belli aralıklarında fast-food tarzı yemekler yemek için tek bir hakkınız oluyor. Kısacası aç kalmadan zayıflamak mümkün hale geliyor.

Tabi ki günlük spor yapmak ve en az 2,5 litre su tüketimi her zaman olduğu gibi olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Prof. Dr. Canan Karatay, bu diyeti kendisine hakim olarak ve zayıflamayı gerçekten isteyen insanların kısa zaman içerisinde fazla kilolarından tamamen kurtulabilecekleri safhasında yardımcı olacağını gösteriyor.

Canan Karatay Diyeti!

Canan Karatay Diyeti! Uzman Kardiyolog Prof. Dr. Canan Karatay bugüne kadar alışılan ve uygulanan tüm diyet listelerinin sağlıksız olduğunu belirtiyor. Diyet aç kalmak değil, kibrit kutusu kadar peynir yiyerek kimse zayıflamaz, ifadelerini kullanarak diyet listesi değil sağlıklı yaşam için besin listesi önerdi.

Prof Dr. Canan Karatay  Teknoloji gelişti, her şey elimizde ve biz hala eski diyet listelerini uyguluyoruz. Boşu boşuna aç kalıp kibrit kutusu kadar peynir yiyoruz, yapmayın artık devir değişti her zaman yiyerek zayıflamak mümkün. Mineralden, yağdan, posadan, liften yararlanıp zayıflayalım. Karbon hidratlar vücudumuzu halsiz bırakır ve sürekli uyuma hissi verir. Aç kalmayın su için diyet listelerini bırakın. Protein ve mineraller sağlığımız için çok önemli. Diyetlerde karbon hidrat kesinlikle bol alınmalı, tam buğday ekmek, kuru fasulye, bulgur, kuru baklagiller bunların hepsi karbonhidrattır. Bütün sebzelerde doğal karbon hidrat bulunmaktadır. Şeker yemenin kilo almaya neden olduğuna katılmıyorum, şekerde bir sebzedir ve yenmesinde bir zarar yoktur ancak dozunda tüketilmelidir. Yağ yemeyen hiçbir canlı hayatta kalmaz, yağsız vücut gelişimini sağlayamaz’’ ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Canan Karatay günlük 2 öğün yenilmesini öneriyor.

Karatay Diyeti Öğünleri

Kahvaltı

 • Bol tereyağlı omlet
 • Dilediğiniz kadar(15) tane zeytin.
 • Ceviz(5) tane
 • Avuç ayası boyutunda beyaz peynir
 • Mevsimsel sebze dilediğiniz kadar
 • Şekersiz süt veya çay

Öğlen Yemeği

 • Bir avuç içi kadar ızgara et veya tavuk
 • Yağsız salata
 • 8 Kaşık nohut veya mercimek yemeği
 • Yarım simit
 • Light ayran
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Kilo Aldıran Besinler

Sağlıklı bir şekilde kilo alabilmek için uygun besinler yemek ve öğünleri arttırmak gerek. Biz istesek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code