Ana Sayfa / Güzellik / Kış İçin Saç Bakım Önerileri

Kış İçin Saç Bakım Önerileri

kışın saç bakımı

Kadınlar ve erkekler saç bakımına her zaman önem verir. Yıllar boyunca bizlerle beraber olan saçlarımızı dış etkenlerden korumamız gerekir. Değişen hava koşullarında bu önemi göstermek bazı zamanlarda daha zor olabilir. Saç bakımını aksatmamak ve düzenli bir şekilde yapmak için çeşitli bitkisel yolları tercih edebiliriz.

Kış İçin Saç Bakım Önerileri Nelerdir?

Soğuk günlerde saç dipleriniz kuruyor mu? Kuruyan saç deriniz saç tellerini birer birer döküyor mu? Eğer sizler de kış için nasıl saç bakımlarını uygulamanız gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Soğuk kış günlerinde saçlarınızda daha fazla dökülme gözlemleyebilirsiniz. Bunun sebebi saç derinizin hava koşulları nedeniyle kuru kalmasındandır. Kuruyan saç diplerine saç telleri daha fazla tutunamadığı için saç dökülmesi meydana gelir. Saç dökülmesinin önlenmesi ve kış aylarında da saç bakımını yapabilmek için pek çok yöntem bulunur.

1. Saçlarınızı Suya Alıştırmayın

Elbette kimse kirli ve yağlı saçlarla dışarı çıkmak istemez. Ancak normalinden daha sık saç yıkama da saçlar için olumlu değildir. Hele soğuk kış günlerinde sürekli yıkanmaya alışan saçlarda dökülme riski daha da artar.

2. Saçlarınızı Yıkarken Ilık Su Tercih Edin

Çoğumuz duş alırken kış aylarında sıcak su ile saçlarımızı yıkarız. Ancak saç bakımı için sıcak su çok da iyi değildir. Saçlarımızın gür ve daha sağlıklı olmasını istiyorsak çok sıcak su yerine ılık su ile saçlarımızı yıkamaya özen göstermeliyiz.

3. Saç Maskelerini Uygulayın

İster kadın saçı olsun isterse de erkek saçı, her saç tipi ve çeşidi ciddi anlamda bakım ister. Saç bakımında ise bazen basit birkaç maske bile yeterli olabilir. Ayda bir kez bile yapacak olduğumuz saç maskeleri saçlarımızın daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilir. Dolayısıyla piyasada satılan çeşitli markalara ait saç maskelerini tercih edebiliriz. Saç maskenizi seçerken de doğal olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü kimyasal içeren bir saç maskesi saçlarımıza zarar verebilir. Özellikle de kış aylarında soğuk kış günlerine özel bakım maskeleri yapılması gerekir.

4. Saç Tipinize Göre Şampuan Seçin

Her insan farklı saç tipine sahiptir. Bu nedenle her bireyin kendi saç tipine uygun bir şampuanı kullanması daha uygundur. Saç bakımınız için en uygun şampuanı eczaneye giderek öğrenebilirsiniz. Yapılan testler sonucunda hangi saç tipine sahip olduğunuzu öğrenerek daha doğru bir şampuanı tercih edebilirsiniz. Bitkisel yağlar ve doğal çiçek özleri ile hazırlanan şampuanları tercih ederek daha hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz. Kış bakımı için de saçlarınızın dökülme sorununa çözüm bulabilirsiniz.

5. Saç İlaçlarını Kullanabilirsiniz

Saçlar için ilaç mı olur demeyin. Çünkü son zamanlarda hali hazırda mevcut olan saç şampuanları saçlarımızı temizlerken aynı anda saçlarımıza birtakım zararlar da verir. Saç bakımını sağlayabilmek için de bazı eczane ürünlerine ihtiyaç olabilir. Saçlarımız ve saç derimiz hassas bölgelerimiz arasında yer alır. Yağlı ve kuru saç tiplerine sahip olsak bile bizler saçlarımızın bakımı için şampuan kullanımının yanında bazı ek ürünleri de kullanmalıyız. Bunun için en doğal saç ilaçlarını tercih edebilirsiniz. E vitamini, B vitamini ve D vitamini saç sağlığı için gerekli olan vitamin olarak bilinir. Bu vitaminleri içeren saç bakım ilaçlarını alarak belirli zaman aralıklarında saçlarımıza uygulayabiliriz. Bu şekilde soğuk kış aylarında bile capcanlı saçlara sahip olabiliriz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir