Ana Sayfa / Güzellik / Oksijen İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Oksijen İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde yaşlısıyla genciyle pek çok kişi cildinde oluşan hasarlardan şikayetçi durumda. Yazın güneşin etkisi ile kışın da rüzgarlı ve soğuk havanın etkisi ile cildimiz oldukça zarar görüyor. Cildimizde illa bir sorun oluşmasını beklemeden, cildimize gereken özeni göstermeliyiz. Ne yazık ki pek çok kişi cildinde bir sorun oluşmadan en değerli varlığına iyi davranması gerektiğini fark edemiyor. Özellikle bilinçsiz bir şekilde kullanılan cilt bakım ürünleri cilt sağlığını önemli derecede tehdit ediyor. Bu nedenle ciltte çeşitli sorunlar oluştuktan sonra tedavi yöntemlerine başvuruluyor.

Cilt bakımı için en doğru hamle sağlıklı beslenme ve bilinçli ürünlerin kullanımı ile olur. Bunun dışında genetik faktörler gibi elimizde olmayan durumlarda da bazı cilt bakım yöntemlerine ihtiyaç duyarız. İşte oksijen ile cilt bakımı da bu yöntemlerden bir tanesidir. Oksijen ile cilt bakımı sadece estetik açıdan değil cilt sağlığı için de yapılması gereken bir uygulamadır.

Oksijen İle Cilt Bakımı Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Cilde doğal oksijen verilerek yapılan bu cilt bakımında özel dermokozmetik ürünleri kullanılır. Bu ürünlerin içinde B5, aleo vera bitki özü, hyloronic asit, A,C ve E vitaminleri, oksijen aktivitörlü sıvı bulunur.

Oksijen ve oksijen cilde ilk püskürtüldüğü anda 1 bar basıncında bir etki uygular. Bu da cildin alt katmanlarına ulaştığını gösteriyor. Yani ekstra bir baskıya gerek kalmıyor.

Oksijen terapisi uygulandığı andan itibaren oksijen ve aktivitörü cildin alt katmanlarına kadar ulaşır, kan dolaşımını hızlandırır ve toksinlerin atılmasını sağlar. Ayrıca hücre yaşlanmasını da geciktirir. Oksijen ile cilt bakımında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Enjeksiyon olmadığı için oksijenli cilt bakımından sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Cilt hücrelerinin görevlerini tam anlamıyla yerine getirebilmesi için enerjiye ihtiyacı var. Genç ciltlerde bu tarz problemlere rastlanmaz. Belirli bir yaşa kadar serbest radikaller, düzensiz beslenme, bilinçsiz cilt ürünleri, olumsuz hava koşulları ve sigara gibi etmenler cildimize zarar verir. Bu şekilde cilt yapısı lekelenmeye ve kırışmaya başlar. Yani oksijensiz hayat mümkün değil.

Oksijen İle Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

 1. Cilde ihtiyacı olan nemi sağlar. Bu nedenle cilde canlılık ve yumuşaklık sağlar.
 2. Ciltteki güneş lekelerinin ve sivilce izlerinin açılmasını sağlar.
 3. İçinde barındırdığı A, C ve E vitamini sayesinde antioksidan etkisi bulunur.
 4. Ciltteki destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin seviyesini arttırır, dolayısıyla ince çizgilerin görünümü gözle görülür bir şekilde azalır.
 5. Cildin alt tabakalarına ulaşılarak metabolizma hızlandırılır. Vücutta biriken toksinler atılır. Bunun sonucunda sivilce lekelerinin de önüne geçilmiş olunur. Cildin yağ oluşumunu kontrol altına alır.
 6. Dokuların canlanmasına yardımcı olur.
 7. Ciltteki deformasyonları azaltır, gergin bir görünüm sağlar.

Oksijenli Cilt Bakımı Kimlere Uygulanır/Uygulanmaz?

Uzun süreli anti-aging etkisini görmek isteyen kişiler için oksijenli cilt bakımını önerebiliriz. Cildinizdeki ince kırışıklıklardan, lekelerden ve genişlemiş gözeneklerden şikayetçi iseniz cilt kalitenizi artırmak için oksijen ile cilt bakımı yaptırabilirsiniz.

Oksijenli bakım her ne kadar cilt sağlığı için çok faydalı olsa da bazı kişilerde uygulanması olumsuz sonuçlara yol açabilir.

 • Yaşlıların,
 • Obezite rahatsızlığı yaşayanların,
 • Açık yarası olanların,
 • Solunum güçlüğü çeken kişilerin,
 • Atardamarındada yüksek karbondioksit bulunanların,
 • Vücut ateşi yüksek olanların

oksijenli cilt bakımı yaptırmaları doğru olmaz.

Oksijenli Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Oksijen ile cilt bakımında günlük hayatınıza ara vermenize gerek yok. Hatta işlem sonrasında bile hemen günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.
 • Oksijenli cilt bakımında seanstan sonraki en az 24 saatlik sürede cildinize uygun, hipo-alerjenik bir güneş̧ kremi kullanmalısınız.
 • Oksijenli cilt bakımı tüm cilt tipleri ve her cilt rengi için uygundur.
 • Tedavi süresi toplamda yaklaşık olarak 30 dakika sürer.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir