Ana Sayfa / Güzellik / Ozon İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Ozon İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Havaların ısınmasıyla beraber pek çok insanda alerjik ve kronik hastalıklar belirti göstermeye başladı. Polenlerin oluşmaya başlamasının sonucunda hassas ciltlerde bazı sorunlar meydana gelir. Özellikle açık renkli tene sahip olan kişilerde de bu sorunlar daha çok görülür. Cilt lekeleri, kızarıklıklar, güneşin zararlı ışınlarından hasar gören ten farklı sorunlar doğurur. Meydana gelen tüm bu cilt problemlerinin sonucunda erken kırışıklıklar oluşabilir. Bu nedenle de cilt bakımı yapmaktırmak isteyen kişi sayı gün geçtikçe artar.

Cilt bakımı yaptırmak için hizmet veren pek çok güzellik merkezleri bulunur. Cilt bakımı ve güzellik merkezlerinde yapılan bazı yöntemler cilt kusurlarına iyi gelir. Bu tedaviler içerisinde son dönemlerde en popüler olanı ozon ile cilt bakımı olduğu bilinir. Peki ya ozon ile cilt bakımı nasıl yapılır? Bu sorunun yanıtını ise aşağıda yer alan yazımızdan detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Ozon terapi yöntemi kırışıklıkları azaltıcı etkisiyle son dönemlerin en çok tercih edilen cilt bakım yönteminden biri olduğu söylenir. Ozon tedavisi eğitim alan kişiler tarafından uygulanır. Avrupa ve Amerika ülkelerinde ünlü sağlıkçıların sık sık ozon terapiye başvurdukları biliniyor. Ozon tedavisi sadece cilt bakımında değil aynı zamanda detoks olarak sigara tedavisinde de kullanılır. Buna ek olarak zayıflamak için, vücudun direncini arttırmak ve selülit tedavisi içinde tercih edilir.

Ozon Terapisi Nedir, Cilde Nasıl Uygulanır?

Üç oksijen atomunun oluşturduğu bir çeşit kimyasal bileşiğine ozon adı verilir. Ozon, bir oda sıcaklığında renksiz kokusuz gaz halinde bulunur. Güçlü okside etme ve dezenfekte etme özelliği sayesinde dünya çağında mikrop öldürücü etkisi ile bilinir. Ozon terapisi cilde uygulanırken ise zeytinyağı kullanılır. Zeytinyağının ozonlanmış şekli cilt sağlığına çok iyi gelir. Bu iki karşım merhem sonucunu verdiğinden cilt üzerine uygulaması kolay olur. Cilt yüzeyine uygulanarak laktik asit ve toksinlerin atılmasını sağlayan antioksidan görevini üstlenir. Ozon ile cilt bakımı gerçekleştirmenin diğer faydaları ise aşağıda maddeler halinde bulunur;

 • Cilt hücrelerinin kısa sürede yenilenmesini sağlar. Bu şekilde yenilenen cilt daha parlak bir görünüme kavuşur.
 • Ciltte meydana gelmiş olan bir yaranın geçmesini sağlamak için de ozon tedavisi uygulanabilir.
 • Cildimiz sürekli hava ile temas halinde bulunur. Bu nedenle derimiz sürekli olarak kirlenir. Kirlenen bu cilt derisinin en derin temizliğini yapabilmek için de ozon tedavisine başvurulabilir.
 • Geçici süreliğine yüzde çıkan şişkinlik ya da kızarıklığın daha hızlı geçmesini istiyorsanız ozon tedavisi yine bunun için en ideal tedavi yöntemidir denebilir.
 • Cilt üzerinde bulunan deri hücrelerinin fonksiyonlarının daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.
 • Deride bulunan zararlı toksinlerin atılmasını sağlar.
 • Ozon tedavisi süresinde nemlendirici yüz kremi olarak kulanılırsa cit için iyi bir temizleyici seçeneği olduğu söylenir.
 • Özel bir gecenin ardından en iyi makyaj temizleyicisi olarak kullanılabilir.

 • Eğer evcil bir hayvan besliyorsanız bu minik arkadaşınızda da oluşabilecek yaralara karşı bu tedaviyi kullanabilirsiniz.
 • Kas ağrılarınız varsa masaj kremi olarak doğal tedavi şeklinde uygulayabilirsiniz.
 • Selülitlerle mücadele için tavsiye edilebilecek olan başlıca yöntemlerden biri olduğu söylenir.
 • Yaz aylarında sık sık karşılaştığınız böcek ve sinek ağrılarının geçmesi için de yine bu ozon ile bakımı kullanabilirsiniz.
 • Hem kadın hem erkeklerin ileri yaşlarda meydana gelen saç dökülmelerinin sonucunda oluşan kellik durumu için de kullanılabilir.
 • Ateşten yanan cilt için uygulanabilir.
 • Mantarlardan kaynaklanan kızarıklıkların giderilmesi için kullanılabilir.
 • Deri kabarmalarının doğal tedavi yöntemi olarak kullanılır.
 • Ergenlikte meydana gelen sivilcelerin geçmesi için faydası büyük.
 • Bebek pişik oluşumunu önlemek için de kullanılabilir.

Ozonla Cilt Bakımı Tedavisinin Zararı Var Mı?

Ozonla cilt bakımı nasıl yapılır bunu öğrendik. Şimdi ise bu tedavi yönteminin uygulanması sonucunda oluşabilecek bazı zararlardan söz edelim. Ozon tedavisi uzun zamandır pek çok kişiye uygulanan sağlıklı sonuçlar alındığı tespit edilmiş. Ozon tedavisi yaptıran kişilerin de bu zamana kadar bu tedaviden herhangi bir şikayeti olmadığı bilinir. Ancak elbette ozon tedavisinin bir zararı olmadığını söylemek yanlış olur.

Tamamen kendine has kokusuyla koruma sağlayan ozonun aşırı olması tedir almamızı gerektirir. Ozon koklamak ya da ozonu solumak akciğerler için oldukça zarar verici hale gelir. Bu nedenle astım ve diğer solunum yolları hastalıklıkları olan kişilerin ozon tedavisinden uzak durmaları daha iyi olur. Aksi halde ozon solumak akciğerlerin iltihap kapmasına kadar neden olabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir