Ana Sayfa / Güzellik / Ozon İle Sivilce Tedavisi

Ozon İle Sivilce Tedavisi

Sivilce Tedavisi

Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte insan vücuduna alerji yapan ve kronik yorgunluk ortaya çıkar. Hem çok sık bir şekilde hava sıcaklığının değişimi hem de polen gibi alerjen maddelerin daha fazla olması sebebiyle bazı sağlık sorunları ortaya çıkar. Bu tür sağlık sorunlarına ek olarak cilt yüzeyinde sivilceler de meydana gelir. Sivilceler ergenlik döneminden itibaren başlar ve insanların hayatı boyunca belirli aralıklarla ortaya çıkan bir cilt sorunu. Sivilce beslenme alışkanlığına, bazı dönemlere ve ruh haline göre daha fazla çıkabilir. Sivilce görüntü olarak çok rahatsız edici bir cilt sorunu olduğu için, cilt yüzeyinde çıktığı anda yok etmek için hemen müdahale ederiz. Bazen kısa süreli çözüm olarak kapatıcı kullanılır, bazen sivilce iyileştirici kozmetik ürünler kullanılır. Ancak tüm bu sivilce çözümlerinin yanı sıra, aynı zamanda cildinize doğal bir şekilde sivilce tedavisi uygulayabilirsiniz. Cilt yüzeyinde meydana gelen sivilceleri tedavi etmek için doğal bir yöntem olan ozon tedavisini tercih edebilirsiniz.

Ozon Tedavisi Nedir?

Sivilce Tedavisi

Ozon üç oksijen atomundan meydana gelen bir kimyasal bileşik. Aynı zamanda ozon, oda sıcaklığında renksiz ve kokusu hafif olan bir gaz çeşidi. İçerisinde bulunan zengin bileşenler sayesinde cilt yüzeyini dezenfekte etme özelliğine sahip. Ozon daha çok cilt sorunlarında uygulayan tedavilere ek bir çözüm sunar ve tamamlayıcı bir işleve sahip olur. Ozon tedavisi ile cilt yüzeyinde meydana gelen birçok sağlık sorununa çözüm sağlayabilirsiniz. Cilt sorunlarını iyileştirmek için uygulanan ozon tedavisinde daima saf halde olan ozon ve saf halde oksijenin karışımı şeklinde kullanılır. Ozon aynı zamanda dolaşım bozukluğu tedavisinde ve geriatrede, karaciğer hastalıkları, hepatit, uçuk virüslerinin neden olduğu hastalıklar, bacaklarda zor iyileşen yaralar gibi sağlık sorunlarında kullanılır. Düşük dozlarda verildiği zaman bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

Ozon Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Sivilce gibi bir cilt kusuru farklı sebeplere bağlı olarak meydana gelir. Bazen çok can sıkıcı ve rahatsız edici bir cilt sorunu haline gelir. Sivilce gibi bir cilt sorunundan kurtulmak için birçok yöntemleri deneyebilirsiniz. Ancak sivilce sorununu iyileştirmek için kullandığınız doğal ürünler, sivilceden uzun süreli olarak kurtulmanıza yardımcı olur. Size anlık bir çözüm sağlamaz ve uzun süre sivilcenin tekrar oluşumunu engeller. Ozon tedavisinin diğer faydaları ise:

1. Selüliti Yok Eder

Özellikle bayanların en büyük sorunu olan ve yaz aylarında daha çok fark edilen selülit, cilt yüzeyini çok rahatsız edici bir cilt rahatsızlığı. Estetik açıdan güzel görünmeyi engelleyen ve cildin dalgalı bir yapıda olduğunu gösteren bir tür cilt sorunu. Selüliti tedavi etmek için ozon tedavisini cilt yüzeyine uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak ozon tedavisi ile selülit artık sorun olmaktan çıkar. Ozon tedavisinde aynı zamanda ozon yağı kullanılır. Ozon yağını temin ederek, kendiniz selülit sorununu iyileştirebilirsiniz.

2. Cilt Sarkmalarını Engeller

Sivilce Tedavisi

Belirli bir yaştan sonra herkesin cilt yapısında bazı deformasyonlar ortaya çıkar. Cilt yüzeyinde meydana gelen bu deformasyonlar genel olarak, ciltte kırışıklık, cildin sarkması ve cildin elastikliğini kaybetmesi şeklinde ortaya çıkar. Bu tür cilt deformasyonunu doğal ve kalıcı bir şekilde tedavi etmek için ozon tedavisi yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda yaşlanma belirtilerini de geciktirir. Piyasada güvenilir yerlerden temin edebileceğiniz ozon yağı ile cilt sarkması gibi sorunlara çözüm sağlayabilirsiniz.

3. Güneş Yanıklarını İyileştirir

Sıcak yaz aylarında güneşin dik geldiği saatlerde uzun süre güneş ışınlarına maruz kaldığınız zaman, cilt yüzeyinde belirli derecede yanıklar oluşur. Güneş yanıkları bir süreden sonra acıya dönüşür. Güneş yanığını tedavi etmek için ozon yağı kullanabilirsiniz. Bu sayede güneş yanığının hem kötü görüntüsünden hem de acısından doğal bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Ozon İle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce Tedavisi

Her gün çok sayıda insanı sivilce sorunu kötü bir şekilde etkiler. Sivilce sorununa sahip olan insanlar, farklı çözüm yolları dener ama genelde kalıcı çözümü bulamaz. Sivilce tedavisi için önemli olan uygulamanın doğal bir şekilde olması. Uygulama ne kadar doğal olursa, o kadar iyi sonuç alırsınız. Sivilce sorunundan kurtulmak için ozon tedavisini kullanabilirsiniz. Ozon tedavisi cilt sorunları için alternatif bir çözüm olur. Ozon tedavisinde daha çok temiz hava derinin belirli bir derinliğine enjekte edilir. İnsan vücudunda yer alan deri yüzeyinin oksijen oranı arttırılırken, bir yandan da kirli olan tüm mikroorganizma ortadan kaldırılır. İnsan vücudu derinlemesine bir şekilde tamamen temizlenir.

İnsan vücudunda yer alan, savunma hücreleri olan ve aynı zamanda insan vücudunu her türlü bakteri, hastalığa karşı koruyan beyaz kan hücrelerinin artmasını sağlar. Doğal ve çok güçlü bir dezenfektan olma özelliğini taşır. Kanın, dokulara ve organlara daha fazla oksijen ulaştırma işlevini arttırır ve vücudun oksijenlenme oranı büyük oranda artar. Aynı zamanda ozon tedavisi sayesinde kan, lenf ve deri hücrelerine kadar ulaşarak, dokuların iyileşmesini ve kendini kısa sürede yenilemesine yardımcı olur.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilce Tedavisi

Günümüzde kullanımı çok yeni olan ozon tedavisi, birçok cilt sorunlarına doğal bir çözüm sunar. Özellikle herkesin büyük bir sorunu olan sivilceleri iyileştirir. Ozon tedavisi ile kan temizleme işlemi, insan vücudunun direncinin artmasına yardımcı olur, bağışıklık ve dolaşım sistemini büyük oranda güçlendirir. Eğer evde kendi imkanlarınızla ozon tedavisi yapmak isterseniz, tüm talimatlara büyük bir titizlikle uymanız gerekir. Ozon tedavisi gibi yöntemler alternatif tıp yöntemlerinin arasında bilimsel bir şekilde değerlendirilmez. Bu nedenle etki alanı ya da yan etkileri hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz. Ozon tedavisini yapmadan önce, önlem almak açısından mutlaka doktorunuza başvurun.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir