Ana Sayfa / Sağlık / Pilates Nedir ve Pilates Nasıl Yapılır?

Pilates Nedir ve Pilates Nasıl Yapılır?

Pilates Nedir ve Pilates Nasıl Yapılır? Son dönemlerde genelde bayanlar olmak üzere ilgi duyan egzersiz sporlardan birisi olan bu uygulama, en popüler spor olma yolundadır. Vücuda üst kısımdan iskelet oluşumunu sağlamlaştırmak amacıyla yapılan Pilates , karın ve sırt bölgelerini de eşit şekilde güçlendirir. Oturuş şeklinizin bozuk olmasını, duruş bozukluğunuzu, yorgunluğunuzu ve stresinizi atmanın, bu sorunlardan kurtulmanın en etkili çözümü Pilates yapmaktır.

Pilates Nedir ve Pilates Nasıl Yapılır?

Omurganın sağlıklı olmasını sağlayan bu uygulama, karın ve sırt kaslarını çalıştırır. Aynı zamanda tüm vücudun da esnekliğini sağlayarak, tüm vücudunuzun birikmiş bölgelerinin açılmasını sağlamaktadır.

Vücuda ayrı bir dengelik, güç katan pilates; Duruş bozukluğunuzu giderir. Vücudun farkındalığını her ortamda görebileceğiniz şekilde oluşturur. Vücudunuzun ince ve toparlak bir şekil almasını sağlar. Sakatlık sorunlarını önler ve vücudun dayanıklı olmasını sağlamlaştırır. Duruş şeklinizi dahi bu uygulama düzenleyecektir.

Kireçlenme sorunları sonrasında ağrıların kontrolünü de bu uygulamayla kontrol altına alabileceksiniz. Belinizde ve sırtınızda ki ağrılarda oluşumu engelleyebilirsiniz.

Bel fıtık ağrılarında, bacakta ki ağrılarda çözülmesi ve ağrıların giderilmesi için yardımcı olur. Kemik erimesiyle ilgili sorun yaşayan birçok insan yine bu uygulamayla, sorununun önüne geçerek kısa zamanda sorununu çözümleyebilir. Günlük performans gücünüzü arttırmada da yardımcı olur. Bilgisayar başında çalışan insanların genelde duruşlarda bozukluğu vardır. Bu duruş bozukluğunu giderir. Hücre yaşlanması sorununa engel olup, bu yaşlanmanın önüne geçerek sizlere dirençlik katar. Sizlerde Plates uygulayarak kısa zamanda kendinizi gelebilir, ağrılarınızı giderebilir vücudunuzun incelmesini sağlayabilirsiniz

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlginizi Çekebilir

Geç Algılama ve Anlama Durumu İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde öğrenme çocukluk döneminden başlar. Bir insanın öğrenmesi hiçbir zaman bitmez, yaşı ilerledikçe çeşitli konularda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code