Ana Sayfa / Güzellik / Portakal İle Sivilce Tedavisi

Portakal İle Sivilce Tedavisi

Sivilce Tedavisi

Portakal özellikle kış meyvelerinin vazgeçilmezi arasında yer alır. Büyük oranda C vitamini içeriğine sahip olan portakal insan sağlığına büyük fayda sağlar. Portakalın insan vücuduna sağladığı faydanın yanı sıra, aynı zamanda cilt için de büyük yarar sağlar. Eğer cildinizde çok fazla sivilce varsa portakal kullanarak bu sorundan kısa bir sürede kurtulabilirsiniz. Portalın içeriğinde yer alan yüksek oranda C vitamini sayesinde sivilceyi kurutucu etkisi bulunur. Aynı zamanda cildiniz için doğal bir tedavi yöntemi olur. Düzenli bir şekilde cilt yüzeyine portakal sürdüğünüz zaman, cilt yüzeyinde yer alan sivilcelerin tekrar çıkması uzun zaman alır. Yani cildiniz portakal sayesinde cildiniz sivilce oluşumuna karşı güçlü bir şekilde korunur.

Portakalın Faydaları

Portakal cilt yüzeyinde meydana gelen rahatsız edici bir görüntüye neden olan sivilcelerin tedavisinde etkili bir çözüm olur. Portakalın içerisinde yer alan doğal yapılar sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlamaya yardımcı olur. Özellikle kuru bir cilt yapısına sahip iseniz, portakal uygulaması tam size göre. Portakal, aynı limonda olduğu gibi sivilce ya da sivilce izleriyle savaşmak için kullanılır. Cilt yüzeyi için doğal bir tedavi yöntemi sunar. Portakalın içerisinde yer alan C vitamini ile cilt kanserini önlemede etkili olur. Cilt yüzeyinde yer alan serbest radikallerden cildi güçlü bir şekilde korur. Ciltte birçok sebebe bağlı olarak ton farkı ortaya çıkar. Portakal sayesine ciltte ortaya çıkan ton farklı tamamen kaybolur. Aynı zamanda gözenekleri sıkıştırmada da çok etkili bir besin. Portakalın içerisinde yer alan zengin antioksidanlar sayesinde cildin gençleştirici etkisini gösterir. Cildi yaşlanma etkilerine karşı güçlü bir şekilde korur. Cildin gerginleşmesini sağlayarak, cilde parlaklık ve canlılık kazandırır. Kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Portakal İle Sivilce Tedavisi Çeşitleri

Portakal hem insan vücuduna hem de cilt yüzeyine etkili bir sonuç elde etmeye yardımcı olur. Portakal ile herkesin en büyük cilt sorunu olan sivilceleri doğal bir şekilde tedavi edebilirsiniz. Bunun için portakal maskesi hazırlayabilirsiniz. Sivilce tedavisi için portakal maskeleri:

1. Portakal ve Karbonat Maskesi

Sivilce Tedavisi

Portakal sivilce için doğal bir tedavi sağlayan bir besin. Portakal ile sivilce tedavisi yapmak için, ihtiyacımız olan malzemeler 1 çay kaşığı portakal suyu ve 1 çay kaşığı karbonat. İlk olarak bir kasenin içerisinde karbonatı alın ve üzerine portakal suyunu ilave edin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve macun kıvamın getirdikten sonra cildinize uygulayın. Özellikle sivilcelerin daha yoğun olduğu alana sürün ve 10 dakika boyunca cildinizde bekletin. Bu süre sonunda cildinizi temizleyin. Portakalın içerisinde yer alan yararlı maddeler sayesinde, sivilceleri kısa sürede doğal bir şekilde kurtulabilirsiniz. Portakal maskesini düzenli olarak her hafta 2 ya da 3 kere tekrarlayabilirsiniz.

2. Portakal ve Yumurta Sarısı Maskesi

Sivilce Tedavisi

Portakalla sivilce tedavisi yapmak için ihtiyacımız olan malzemeler, yarım çay bardağı limon suyu ve 1 yumurta sarısı. İlk olarak yumurta sarısını bir kasenin içerisinde karıştırın ve içerisine limon suyunu ilave edin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve cildinizin her kısmına özenle sürün. Bu maskeyi cildinizde 10 dakika boyunca bekletin ve bu süre sonunda cildinizi ılık suyla temizleyin. Düzenli bir şekilde her hafta 2 ya da 3 kere portakal maskesini cildinize uyguladığınız zaman tüm sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Bir süre sonra sivilce uzun süre cilt yüzeyinde ortaya çıkmaz.

3. Portakal ve Yulaf Maskesi

Sivilce Tedavisi

Yulaf hem insan sağlığı üzerine hem de cilt yüzeyine fayda sağlar. Sivilcelerden kurtulmak için yulaf kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacımız olan malzemeler, 1 yemek kaşığı yulaf ve 2 yemek kaşığı portakal suyu. Tüm malzemeler bir kaseye alın ve yulaf yumuşayıncaya kadar iyice karıştırın. Daha sonra cildinize özellikle sivilcenin yoğun olduğu alanlara fazla bastırmadan sürün. 10 dakika boyunca portakal maskesini cildinizde bekletin. Bu süre sonunda cildinizi soğuk suyla temizleyin. Portakal maskesini düzenli olarak haftada 2 ya da 3 kere uygulayabilirsiniz.

4. Portakal Suyu ve Limon Suyu Maskesi

Sivilce Tedavisi

Portakal suyu ve limon suyu, sivilceleri yok etmek için çok güçlü bir karışım. Bunun için eşit oranda tüm malzemeleri bir kasenin içerisine alın ve biraz karıştırın. Daha sonra bir pamuk yardımıyla sivilcenin üzerine sürün ve 10 dakika boyunca cildinizde bekletin. Bu süre sonunda cildinizi suyla temizleyin. Sivilceleri kurtulma özelliğine sahip olan bu maskeyi düzenli bir şekilde her hafta 2 ya da 3 kere cildinize uygulayabilirsiniz.

5. Portakal ve Bal Maskesi

Sivilce Tedavisi

Cilt yüzeyinde birçok sebebe bağlı olarak meydana gelen sivilcelerden kurtulmak için portakalı tercih edebilirsiniz. Portakalın içeriğinde yer alan yüksek oranda C vitamini sayesinde, sivilceleri kısa sürede kurutur ve uzun süre tekrar oluşumunu engeller. Portakal maskesi için gerekli olan malzemeler, 1 yemek kaşığı portakal ve 1 yemek kaşığı bal. Küçük bir kasenin içerisine portakal suyu ve balı ilave edin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın, macun kıvamına gelince cildinizin özellikle sivilcelerin üzerine portakal maskesini sürün. Portakal maskesini cildinizde 10 dakika boyunca bekletin ve bu süre sonrasında cildinizi ılık suyla temizleyin. Balın yapışkan bir yapısı olduğu için çıkarırken biraz zorlanabilirsiniz. Portakal maskesini her hafta düzenli bir şekilde 2 ya da 3 kere uyguladığınız zaman, sivilcelerden bir süre sonra tamamen kurtulursunuz. Portakal maskesi aynı zamanda tekrar sivilce oluşumunu uzun bir süre erteler.

Portakal Maskesi Nasıl Kullanılır?

Yüksek C vitamini içeriğine sahip olan portakal maskesini düzenli bir şekilde haftada 2 ya da 3 kere tekrarlayabilirsiniz. Eğer daha kısa sürede cildinizde sivilce oluşursa, sivilcenin oluşum süresine göre portakal maskesini cildinize uygulayabilirsiniz. Portakal maskesi sayesinde cildinizdeki hem sivilceleri yok eder hem de uzun süre tekrar oluşumunu engeller. Portakala karşı alerjisi olan kişiler portakal maskesini uygulamamanız gerekir. Eğer portakala karşı bir alerjiniz yoksa, portakal maskesinin içeriğinde yer alan herhangi bir malzemeye karşı cildiniz reaksiyon gösterebilir. Bunun için portakal maskesinin içerisinde bulunan malzemeleri iyice kontrol etmeniz gerekir.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir