Ana Sayfa / Güzellik / Pürüzsüz ve Parlak Bir Cilt İçin Hamam Otu Yağının Kullanımı

Pürüzsüz ve Parlak Bir Cilt İçin Hamam Otu Yağının Kullanımı

Osmanlı zamanında saraydaki kadınların hamamlarından kesinlikle eksik etmedikleri ve sıklıkla kullandıkları hamam otu yağı, meşhur Hürrem Sultan’a güzelliğini veren madde olduğuna inanıldığı için Hürrem otu yağı olarak da biliniyor. İstenmeyen tüylerden kurtulup cildinizi daha parlak, yumuşak ve pürüzsüz hale getirmenizi sağlayan hamam otu yağı ile cildiniz tahriş olmadan en kalıcı çözüme kavuşuyor. Kısa süre içerisinde vücudunuza uygulayabileceğiniz hamam otu yağının faydaları ise oldukça uzun süreli. Bedenin tüm bölgelerindeki tüyler için kullanabileceğiniz bu yağ, bir parfümü andıran çok hafif bir kokuya sahip olmakla beraber son derece kolay bir şekilde ucuz fiyatlara temin edebileceğiniz bir ürün. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en basit yollarından biri olan hamam otu yağının nasıl kullanıldığına göz atalım.

1. Güvendiğiniz bir yerden temin edin

Hamam otu yağı konusunda alışveriş yaparken dikkatli olup güvenli bir yerden ürünü temin etmekte fayda var. Direkt olarak cilde uyguladığınız bu yağı merdiven altı üretim yapan bir yerden satın alırsanız faydasından çok zararını görür ve ciddi hastalıklara davetiye çıkarabilirsiniz. Bu yüzden her şeyden önce hamam otu yağını doğru yerden ve markadan satın aldığınızdan emin olmalısınız.

2. Uyku öncesini seçin

Hamam otu yağı ile istenmeyen tüylerden kurtulmak için işlemleri uyku öncesinde yapmanız daha yararlı olacak gibi görünüyor.

3. Tüylü bölgeyi temizleyin

Güvenilir bir yerden hamam otu yağını aldıktan sonra ilk adım olarak tüylerden arındırmak istenen bölgeyi açıyor ve tüyleri jilet ya da ağda yardımıyla bir güzel temizliyorsunuz. Mümkün olduğu kadar bölgeyi temiz ve pürüzsüz hale getirmeye özen gösterin.

4. Tahriş hissederseniz duşa girin

Jilet ya da ağda aracılığıyla tüylerden arındırdığınız bölgede herhangi bir tahriş hissi oluştuysa direkt olarak hamam otu yağı sürme aşamasına geçmemenizde fayda var. İlk olarak duşa girin ve tahriş olan bölgeyi sabun ve su yardımıyla temizleyip o bölgenin rahatlamasına yardımcı olun. Duştan çıktıktan sonra da bölgeyi hiç ıslaklık kalmayacak bir şekilde, tamamen kurulayın ve bir sonraki aşamaya hazır hale getirin.

5. Hamam otu yağını sürmeye başlayın

Temizlediğiniz bölgenin her kısmına hamam otu yağını sürün. Bu işlemi yaparken elinizin temiz olmasına özen gösterin. Elinizde başka maddelere ait oluşumların yer alması hamam otu yağının etkilerini azaltabilir ya da yan etki yaratmasına sebep olabilir. Bu yüzden hamam otu yağını sürmeye başlamadan önce ellerinizi güzel bir şekilde sabunla temizleyebilirsiniz.

6. Masaj yaparak yağın yayılmasını sağlayın

Hamam otu yağını tüylerden kurtarmak istediğiniz bölgeye sürdükten sonra o bölgeye yaklaşık on dakika süresince masaj yapın ve yağın tamamen yayılmasını sağlayın. On dakikalık masaj sayesinde hem yağı her yere yaymış olacaksınız hem de cildin yumuşamasını ve yağın o bölgeyi güzelleştirmesini sağlayacaksınız.

7. 5 gece tekrarlayın

İstenmeyen tüylerden temizlemek istediğiniz bölgeye arka arkaya 5 gece boyunca hamam otu yağı sürerek aynı işlemleri uygulamaya devam edin.

8. Tüy çıktıkça tekrar temizleyin

Bölgede yeniden tüy oluşmaya başladıkça bölgeyi tekrar jilet ya da ağda yardımıyla temizleyip yeniden 5 gece boyunca hamam otu yağı sürme işlemini gerçekleştirin.

9. Daha güzel bir cilde sahip olun

Her biri beşer gecelik beş seanstan oluşan uygulama neticesinde yavaş yavaş sonuç almaya başlayacaksınız. İlk olarak tüylerinizde gözle görülür bir azalma meydana gelecek ve daha sonra çok daha yumuşak, pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

10. Yan etki görüyorsanız derhal kullanmayı bırakın

Normal şartlar altında Hürrem otu yağı çok fazla yan etki göstermez ama hem piyasada birbirinden farklı markalar olduğu için hem de her vücudun her ürüne karşı farklı reaksiyon gösterme potansiyeli olduğu için uyarmakta fayda görüyoruz. Eğer ki hamam otu yağını cildinize uyguladığınız zaman derin bir yanma hissediyorsanız daha fazla yağ sürmeden bölgeyi itinalı bir biçimde yıkamanız gerekiyor.

Diğer taraftan hamam otu yağını sürdükten birkaç saat ya da birkaç gün sonra kızarmalar, deride dökülmeler meydana geliyorsa ilerleyen günlerde bu yağı tekrar cildinize uygulamayın.

Tüy dökücü uygulamalarda karşılaşma ihtimaliniz olan bir diğer yan etki ise kaşıntı. Hamam otu yağı kullanmaya başladıktan sonra normalde çok kaşıntıyla karşılaşıyor ve yağ sürdüğünüz bölgeyi kaşımaktan kendinizi alamıyorsanız ürünü kullanmayı bırakmalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir