Ana Sayfa / Güzellik / Saçlarını Daha Hızlı Uzatmak İsteyenlere 14 Tavsiye

Saçlarını Daha Hızlı Uzatmak İsteyenlere 14 Tavsiye

Bir kadın için en önemli aksesuarlardan olan saç, dış görünüş için oldukça önemlidir. Bazı kadınlar saçlarının uzun olmasını tercih ederken bazıları kısa saç seviyor. Kimileri ise saçlarını kestirdikten sonra bir an önce saçlarının uzamasını istiyor. Kestirdiği saçından memnun olmayan birçok kadın saçlarının daha hızlı nasıl uzayacağı konusunda derin düşüncelere dalıyor ve araştırmalar yapıyor. Halbuki evdeki malzemeleri kullanarak, masrafa girmeden kolay yollarla saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

1. Uyurken saçlarınız açık olsun

Çoğu kadın yatarken saçlarının boyunlarına ve yüzlerine temas etmesini sevmediği için yatmadan önce saçlarını toplar. Fakat saçlar sıkıca bağlandığı ve yastık ile kafa arasında gece boyu ezildiği zaman daha güçsüz hale gelir. Bu durum da saçların sağlıklı ve uzun yapıda olmasının önüne geçer.

2. Yumurta akı kullanın

Saçlarınızın doğal yollarla hızlıca uzamasını istiyorsanız her evde olan, olmasa bile çok kolay şekilde temin edebileceğiniz yumurtanın akını çıkarın ve saçlarınıza bir güzel sürün. Koku konusunda endişeniz olmasın, yumurtanın kokusu saçlarınızda uzun süre kalıcı olmaz.

Yumurta akını saçınıza sürdükten sonra streç film kullanarak saçlarınızı sarın ve yaklaşık iki saat bu vaziyette durun. Daha sonra streç filmi saçınızdan ayrıştırın ve saçlarınızı güzelce yıkayın. Bu yöntem hem saçlarınızın 10 kat daha güçlü hale gelmesini hem de daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

3. Saçınızı tarayın

Birçok kadın neredeyse her gün saçlarını tarasa da bunun saçların daha hızlı uzamaya yardımcı olduğunu pek fazla bilen yoktur. Saçlarınızı taradığınız sırada saç diplerinize masaj yapmış ve kan akışının daha hızlı gerçekleşmesini sağlamış olursunuz. Bu sayede de saçlarınız daha çok beslenir ve uzama eğilimi artar.

4. Yağ karışımlı kürü deneyin

Aktarlara giderek uygun fiyatlar karşılığında temin edebileceğiniz yağlar ile bir kür hazırlayarak saçlarınızın daha hızlı uzayıp büyümesini destekleyebilirsiniz. Üç damla biberiye yağı, jojoba yağı ve lavanta yağına iki damla kekik ağacı yağı ile iki damla sedir ağacı yağı ekleyin ve karıştırın.

Elde ettiğiniz karışımı kısık ateşte ısıtın ve karışım cildinizi yakmayacak ısıya düştüğü zaman saç diplerinize masaj yaparak uygulamaya başlayın.

5. Patates suyu, bal ve yumurta sarısı maskesinden faydalanın

Her evde bulunan patates suyu, yumurta ve bal aracılığıyla yapacağınız maske ile saçlarınızı daha hızlı uzatabilirsiniz. Haşlanmış patatesten elde ettiğiniz suyu yumurta sarısı ve bal ile karıştırarak elde ettiğiniz karışımı saç diplerinizden başlayıp aşağılara doğru uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem daha hızlı büyüyen hem de daha nemli saçlara sahip olacaksınız.

6. Aloe vera karışımı ile bakım yapın

Birçok bakım ürününde kullanılan aloe veranın faydalarından biri de saçların sağlıklı bir şekilde hızlı uzamasını sağlamasıdır. Bir fincan aloe vera ile bir çorba kaşığı limon suyunu ve yarım tatlı kaşığı balı iyice karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı saçınıza sürüp yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Karışımın bir diğer faydası ise saçlarınızı daha diri ve canlı göstermesi olacaktır.

7. Saçlarınızı doğru şekilde yıkayın

Genelde saçları yıkarken saç diplerine sert davranarak hata yaparız. Saç diplerini sert bir biçimde yıkayarak bu bölgeye zarar verebilirsiniz. Eğer ki saç diplerini yumuşak parmak hareketleri ile masaj yapar gibi yıkarsanız hem kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz hem de saçlarınız daha sağlıklı ve çabuk uzar.

8. Saça soğuk su ile masaj yapın

Saçınızı sıcak ya da ılık su ile yıkayabilirsiniz ama yıkama bitmeden önce son durulamayı soğuk su ile yapmanızı tavsiye ediyoruz. Soğuk su ile masaj yaparak saçlarınızı duruladığınız zaman saç derinizdeki hücreler canlanır ve harekete geçer. Bu da saçların kolay uzamasını destekler.

9. Organik elma sirkesi kullanın

Elma sirkesiyle de saçları hızlı uzatmak mümkün ama burada dikkatli olmanız gereken bir husus var. Kullanacağınız elma sirkesi organik olmalı ve katkı maddesi içermemeli. Organik elma sirkesi ile saçlarınızı uzatmak için saçınızı durulayacağınız suyun içerisine birkaç damla sirke katmanız yeterli olacak.

10. Soğan kürü hazırlayın

Kokusu yüzünden birçok insanın uzak durmayı tercih ettiği soğan da saçları hızlı uzatmak için önemli bir kaynaktır. İlk olarak soğanı haşlayın ve suyunu sıkın. Soğuyan soğan suyunu saçlarınıza güzelce yedirin ve saçınız bir süre bu şekilde beklesin.

Soğan kürünü saçınıza uyguladığınızda biraz kokuya sebep olduğu için dışarı çıkmayacağınız bir günde kürü uygulamayı tercih edebilirsiniz.

11. Saç boyalarından uzak durun

Kullandıysanız kendinizde, gözlemlediyseniz yakınlarınızda boyalı saçların ne kadar geç uzadığının farkına varmışsınızdır. Boyada yer alan kimyasal oluşumlar saçların yapısını değiştirir ve hem saç sağlığına zarar verir hem de kolay uzamasını engeller. İlla ki saç boyamaya devam etmek istiyorsanız da organik boyaları kullanmaya çalışın.

12. Palmiye yağı ile saçınızı uzatın

E vitamini açısından gayet zengin olan palmiye yağı da hızlı bir şekilde saç uzatmak isteyenlerin yardımına koşan ürünlerden biridir. Palmiye yağını haftada iki kez derinize temas etmemesi koşuluyla saçlarınıza sürün ve on dakika bekleyip saçlarınızı şampuan ile yıkayıp durulayın. Palmiye yağı sadece saçlarınızın hızlı uzamasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda zararlı güneş ışınlarından, deniz suyu ve klorun saçınıza olumsuz etkilerinden de sizi korur.

13. Saç şekillendirici kullanmayın

Saçlara hacim kazandırmak ya da saçları şekillendirmek için kullanılan fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi aletler saçların uzama hızını düşürür. Saç şekillendirici ürünlerin verdiği sıcaklık yüzünden saçtaki su buharlaşır ve nemsiz kalan saçlar kırılıp dökülebilir ve daha zor uzamaya başlar. Saçınızı kurutmak için güzel bir havlu kullanmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

14. Saçlarınız için bakım kremi kullanın

Saç bakım kremleri kullanarak saçlarınızın daha çabuk büyümesini destekleyebilirsiniz. Kremin saçlarınıza olumsuz etki yapmaması için mümkün olduğunca doğal yollarla hazırlanan ve zararlı katkı maddesi içermeyen ürünleri kullanmaya çalışın. Doğru ürünleri seçtiğiniz durumda haftada bir kez saçınız saç kremi uygulayarak daha güçlü saç diplerine ve daha parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir