Ana Sayfa / Diyet / Scarlett Johansson Diyeti

Scarlett Johansson Diyeti

Hollywood dünyasındaki isimler şöhretlerinin yanı sıra yaptıkları diyetler ile de oldukça meşhur oluyorlar her zaman. Çünkü devamlı göz önünde olan bu insanlar kusursuz görüntüleri ile her daim hayranları tarafından ilgi görüyor ve merak duyuluyorlar. Dolayısıyla bu ünlü isimleri bu kusursuz görüntülere sahip olmaları için düzenli olarak uyguladıkları diyet programları da her daim gündeme geliyor ve insanlar tarafından uygulanmaya başlıyor. Her ne kadar insan sağlığı için en sağlıklı diyet programının kişiye özel olarak hazırlanmış olan olduğu uzmanlar tarafından defalarca tekrar edilse de insanlar o gördükleri vücutlar gibi bir vücuda sahip olabilmek adına bu diyetleri uygulamaya başlıyorlar. Son dönemde hızlı bir şekilde yayılan ve insanların uygulamaya başladığı diyetler arasında Scarlett Johansson diyeti de bulunuyor.

Scarlett Johansson kıvrımlı vücut hatları nedeni ile her kesimden kadının idolü haline geldiği için dış görünüşünde yaptığı en ufak değişiklik bile büyük bir ilgi görüyor. Özellikle Scarlett Johansson’un bir hayli kilo vermesi ve kusursuz bir vücuda kavuşması da hayranlarının merakını kat be kat arttırmıştı. Bunun neticesinde ise ünü oyuncu Scarlett Johansson hayranları ile zayıflamasının arkasındaki o muhteşem diyeti paylaşmıştı. Bununla beraber de insanların o görüntüye sahip olmak için büyük bir heyecan ile uygulamaya başladığı Scarlett Johansson diyeti ortaya çıktı. Eğer siz de ünlü oyuncu Scarlett Johansson gibi kusursuz bir vücuda sahip olmak istiyor iseniz bu mucizevi olarak nitelendirilebilecek diyeti uygulayabilirsiniz. Özellikle ünlü oyuncu diyeti ile alakalı bazı önemli noktalara da dikkat çekiyor. Çünkü Scarlett Johansson’a göre diyet asla tek başına yeterli olmuyor. Kişinin mutlaka düzenli olarak egzersiz yapması, motivasyonunu yüksek tutması ve kendini sevmesi gerektiğini belirtiyor. Tüm bunlar sıkı bir diyet ile bir araya geldiği zaman da ortaya kişinin mutluluğunu kat kat arttıracak etkili sonuçlar çıkıyor.

Her ne kadar insanlar Hollywood’daki ünlülerin vücutları gibi vücutlara sahip olacaklarına inanmasalar da aslında bu doğru bir yaklaşım olmuyor. Çünkü sıkı bir diyet ve düzenli spor ile isteyen herkes idealindeki görünüme kavuşabiliyor. Elbette bunun için bir de kişinin başka herhangi bir ciddi hastalığı olmaması gerekiyor. O yüzden bir diyete başlamadan önce genel bir sağlık taraması yaptırmakta fayda var. Çünkü kişi eğer bilmediği bir hastalığı olmasına rağmen bir diyete başlar ise hem o diyetten etkili sonuç alamama hem de hastalığının istemeden de olsa ilerlemesine neden olma gibi olumsuz sonuçlar ile karşı karşıya kalabiliyor.

Eğer sağlığınız konusunda herhangi bir engeliniz bulunmuyor ise sizi de yediklerinizi kontrol altına alıp ve güzel bir egzersiz programı hazırlayıp Scarlett Johansson diyetini uygulamaya başlayabilirsiniz. Üstelik bu diyet temposunu düzenli bir şekilde ve hiç aksatmadan devam ettirebilir iseniz mutlu sonuçlara ulaşmanız hiç de uzun olmuyor.

Scarlett Johansson bu mucizevi diyeti dans ederek ve jimnastik yaparak çeşitli egzersizler ile desteklediğini belirtiyor. Diyet süresince besinler de düzenli bir şekilde ve kesinlikle yeterli miktarda tüketiliyor. Benzer şekilde diyeti uygulayan kişinin kesinlikle ama kesinlikle abur cubur ve fast food gibi sağlıksız gıdalardan uzak durması gerekiyor. Scarlett Johansson da bu diyet sürecinde sürekli bir şeyler yediğini ancak tüm bu sağlıklı yiyecekleri az az yediğini aktarıyor. Yani her diyette özellikle belirtildiği gibi bu diyette de az az ama sık sık yemek yenmesi gerekiyor.

Scarlett Johansson diyetinin ağırlıklı olarak tüketilen besinleri sebzeler ve içerisinde bol miktarda protein bulunduran gıdalar. Ancak Scarlett Johansson bu diyetinde vücudunun ihtiyaç duyduğu proteini almak için eti değil de diğer protein bulunduran gıdaları tercih ediyor. Tüm bunların neticesinde düşük kalorili diyet ve düzenli egzersiz ile beraber kişi hayalindeki vücuda kavuşmaya başlıyor. Ancak elbette insan vücudu yağ asitlerine de gereksinim duyuyor. Diyet bu konuda, vücudun ihtiyaç duyduğu yağın sebze ve meyveler vasıtası ile alınması gerektiğini belirtiyor. Çünkü bu yiyecekler düşük kalorili olmalarının yanı sıra insan sağlığı için bir hayli de faydalılar.

Aynı zamanda bu diyetten istenilen sonucun alınabilmesi adına diyetin büyük bir disiplin ile uygulanması gerekiyor. Çünkü fiziksel çabanın yanı sıra psikolojik çabaya yani motivasyon da Scarlett Johansson diyetinde büyük bir önem teşkil ediyor.

Scarlett Johansson için hazırlanmış olan bu diyette Scarlett Johansson bir antrenör ile beraber oldukça ancak kesinlikle oldukça etkili bir egzersiz programına başlıyor. Eğer siz de bu şekilde bir antrenör ile çalışmak ister iseniz sağlığınız ve uygulamaya başladığınız diyet hakkında bilgi vermeniz gerekiyor. Fakat tahmin edildiği üzere kişi antrenman da yapacağı için gün içinde oldukça fazla enerjiye ihtiyaç duyuyor. Bu enerji ihtiyacı da gün içinde tüketilen bölünmüş öğünler ve yüksek miktarda protein içeren sağlıklı gıdalar ile birlikte sağlanıyor. Eğer siz de egzersiz yaptığınız için gün içinde enerjinizin eksilmemesi adına küçük küçük öğünler tüketerek enerjinizi her daim belirli bir seviyede tutabilirsiniz. Hatta bu sayede kişi çok ani bir şekilde acıkıp çok sert bir şekilde yemek yeme isteği içine de girmiyor.

İşte tam da bu noktada Scarlett Johansson’un diyeti boyunca tükettiği gıdaların önemi çok ama çok büyük oluyor. Çünkü bu gıdalar hem enerji veriyor, hem zayıflamayı sağlıyor hem de kas oluşumunu destekliyor. Aslında en önemli besin maddeleri balık ve tavuk eti. Çünkü ikisi de yağ içermeyen protein kaynakları. Bu yüzden bu iki gıda Scarlett Johansson diyetinde çok önemli bir yere sahip oluyor.

Scarlett Johansson Diyeti

Ünlü oyuncunun diyetinde elbette kahvaltı çok önemli bir yere sahip ve asla sabah kahvaltısı etmeden dışarı çıkmıyor Scarlett Johansson. Sabah kahvaltısında her daim tüketilen klasik yulaf ezmesi tüketiliyor. Fakat kesinlikle hazır ve paketlenmiş olan gıdaların değil de evde yapılmış olan gıdaların tüketilmesi gerekiyor. Kahvaltıyı daha da lezzetli bir hale getirebilmek için içine orman meyveleri de ilave edilebiliyor. Hatta bu yönü ile kahvaltı hem düşük yağlı hem de çok yüksek enerji içeren bir yiyecek haline geliyor.

Aynı şekilde diyet süresince kesinlikle alkol de tüketilmiyor. Bunun yerine badem sütü, az şekerli ve ev yapımı limonata ya da yeşil smoothie tercih ediliyor. Bunların yanı sıra diyet süresince bol miktarda su tüketmek ve vücudun su eksikliği yaşamasının önüne geçmek de büyük bir önem taşıyor.

Scarlett Johansson diyetinin sabah kahvaltısında taze meyveler içeren yulaf ezmesinin yanı sıra iki adet yumurta ile hazırlanan omlet tüketiliyor.

Bunun yanı sıra diyet kapsamında öğle yemeğinde kinoalı, hindili, soğanlı salata tüketiliyor. Salatanın içine zeytinyağı ve limon da ilave ediliyor.

Aynı şekilde gün içerisinde bol enerjiye ihtiyaç duyan bir kişi iseniz hem enerjinizi diri tutmak hem de metabolizmanızı sürekli çalıştırmak için öğün aralarında badem ve elma tüketebilirsiniz. Akşam yemeklerinde ise protein bakımından zengin olan yemeklerin tercih edilmesi gerekiyor. Bunun için tavsiye edilen gıdalar ise balık, kırmızı soğan, brokoli ve lahana. Özellikle balığın buğulama olması tavsiye ediliyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Geç Algılama ve Anlama Durumu İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde öğrenme çocukluk döneminden başlar. Bir insanın öğrenmesi hiçbir zaman bitmez, yaşı ilerledikçe çeşitli konularda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir