Ana Sayfa / Sağlık / Sekste 6 Altın Kural

Sekste 6 Altın Kural

Cinsellik insanların yüz yıllardır üreme ortak amaçlı yaptıkları ve nesillerinin soylarının devamını getirmek için amaçladıkları bir faaliyettir. Ancak durum şöyle ki cinsellik insanlarda bulunan kadın erkek hormonlarına göre değişkenlik gösterdiği için sadece üreme için bakılmaz. Aynı zamanda kişinin cinsel olarak tatmin olduğu sekste cinselliğin bir ürünüdür. Kadın ve erkek birçok konuda paylaşımda bulunurken seks hakkında birçok bilinmesi gereken şeyleri konuşmaktan çekinmektedir. Ancak bu hem aradaki güven bağını zedeler hem de kişilerin tatmin olma süreçlerini de olumsuz bir şekilde etkileyebilirler. Cinsel sorunları olan kişiler bu konuları öncelikle iletişim kurmaları gerekmektedir. Bu konuları rahatlıkla konuşmak küçük detayları anlayabilmeniz için önemlidir. Şimdi sizler ile bu detayları anlamlandırabilmek ve daha sağlıklı ve mutlu bir seks için yapmanız gerekenleri sıraladık.

İşte Sekste 6 Altın Kural!

Konuşun

Her türlü ilişkide olduğu gibi sekste de partnerlerin birbirleri ile iletişimde olmaları gerekmektedir. Eğer seks ile ilgili aklınızda takılan herhangi bir korku kaygı var ise bunu önce partnerinizle paylaşmalısınız. Aradaki  gerginlik mutlaka hissedilecek ve kişilerin aklının bulanmasına neden olarak seksin kalitesini azaltacaktır. Bu nedenden dolayı çiftler hem kendisi ile ilgili sorunları hem de karşıdaki kişinin isteklerini öğrenmek için mutlaka konuşmaları gerekmektedir. Ancak bu öğrenici bir tavırda olmalıdır. Aksi halde seks sırasında olan bu konuşmalar oldukça yanlış algılanabilir ve yorumlanabilir. Bu durum ile ilgili gerektiğinde uzman bir destek bile alabilirsiniz. Eğer uzun zamandır bir ilişki içerisinde iseniz ve seks konusunda sizleri rahatsız eden tüm durumları sadece paylaşarak çözüm bulabileceğinizi unutmamanızda fayda olacaktır.

İdeal Ortam

Bulunduğunuz mekanın kasveti gün içinde sizleri de kadar rahatsız ediyor ya da bir iş yaparken sizleri motive edecek şeyler bulunduruyorsanız seks konusunda da bu kadar özenli olmalısınız. İdeal ortamı ancak sizler zevklerinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu sevdiğinizi bir müzik olabilir ya da mum ışığı ile yakalayacağınız loş bir ambiyans olabilir. Sizi sakinleştirecek, huzur verecek objelerin ya da kokuların bulunması sekse odaklanmanızı sağlayacaktır. Enerjinizin yüksek olması sekse de yansıyarak sizlerin daha mutlu bir cinsel hayatınızın oluşmasında yardımcı olacaktır. Stresli ve gerginken yapılan seksler hem kişiyi mutsuz eder hem de partnerinin bu konuda kendisini kötü hissetmesine neden olarak arada bir gerginliğin oluşmasına da neden olabilir. Aynı zamanda bulunduğunuz odanın sıcaklığı da en az ortamın diğer koşulları kadar önemlidir. Sizleri engelleyecek veya düşünmeye sebep verecek tüm engelleri ortadan kaldırmanızda fayda var.

Dokunun

Cinsellikte hem erkek hem de kadınların bazı korkuların olması normaldir. Özellikle daha önceden deneyimi olmayan bireylerin giderek korkularının artması fobi haline dönüşebilir. Bu nedenden dolayı bu korkularınızı yenmenizde fayda vardır. Bu korkuları partneriniz ile aranızdaki sevgi ve güven bağı ortadan kaldıracaktır. Erkeklerde yetersizlik korkusu kadınlarda ise zarar görme korkusu ne yazık ki çağımızda hala devam etmektedir. Bu nedenden dolayı iki taraflı olarak da bu korkularınızı yenerken birbirinize yardımcı olmalı ve seks esnasında karşı tarafın bedenini keşfetmek adına küçük dokunuşlar, kişiye kendini daha ilgili davrandığınızı hissetmenize neden olarak mutlu edecektir. Bu hem aranızdaki sevgi ve güven bağının artmasına neden olacak hem de kişinin bu korkularının yenmesinde de fayda olacaktır.

Güvenin

Güven tüm birey ilişkileri için yapıcı bir unsurdur. Bu nedenden dolayı ilişkilerin tamamı güvene dayalı bir tuğla üzerine kurulur. Güven her ilişkide olduğu gibi kadın erkek ilişkilerin de de oldukça belirleyicidir. Eğer mükemmel bir seks hayatı istiyorsanız mutlaka partnerinize güven duymak ve aynı zamanda güven vermek durumundasınız. Aksi halde aranızdaki gerginlik ve kuşkucu yaklaşım zaman içerisinde sizlerin birbirine olan saygısını yitirmeye neden olacak ve olayı sadece birleşmek olarak görmenize neden olacaktır. Bu da mutsuz bir seks hayatı demektir. Güven duyduğunuzu ve aynı zamanda kurmuş olduğunuz güveni partnerinize mutlaka gerek hareketlerinizle gerek konuşmalarınızla belli etmeniz gerekmektedir. Kendini güvende hisseden bireylerin korkuları daha az olacak ve bu şekilde mutlu bir cinsel hayata da göz kırpmış olacaksınız.

Konsantre Olmak Önemli

Her  faaliyette olduğu gibi seks konusunda da stres olumsuz etki göstermektedir. Bu da doğal olarak kalitenin düşmesine neden olacaktır. Eğer kişi olabildiğince günlük işleri bir kenara bırakır ve sadece o an partnerine odaklanırsa daha mutlu bir seks hayatı kişiyi bekliyor olacaktır. Eğer seks esnasında başka düşünceler ile meşgul olursanız partneriniz her ne kadar bu konuda size yardımcı olsa da sizler haz alma oranınızı bu şekilde düşürebilirsiniz. Ve boşalma konusunda da doğru zamanlamayı ayarlayamayabilirsiniz. Bu nedenden dolayı olabildiğince konsantre bir şekilde birlikte olmanızda fayda olacaktır

Kendinizi Sevin

Eğer kişi kendini yeterince değerli ve önemli görürse karşıdaki kişi de diğerinin kendisine duyduğu saygı görüp ona göre davranacaktır. İstediğiniz kadar kilolu olun ya da zayıf olun ya da sarışın esmer, kumral, beyaz tenli olun hiç önemli değil. Etraftaki eleştiriler her ne doğrultuda olursa olsun kendinizdeki güzelliği keşfedin ve onu parlatın. Diğerlerinin de bunu fark etmesini sağlayın eğer hala göremiyorlar ise bu sizin sorununuz değildir artık. Kendi fiziğinizle barışık olun bu hem mutlu bir seks hayatını garantiliyor hem de sorunsuz bir ilişkiyi.

[Toplam:1    Ortalama:2/5]

İlginizi Çekebilir

Geç Algılama ve Anlama Durumu İçin Ne Yapılmalı?

Günümüzde öğrenme çocukluk döneminden başlar. Bir insanın öğrenmesi hiçbir zaman bitmez, yaşı ilerledikçe çeşitli konularda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir