Ana Sayfa / Anne ve Bebek / Suni Sancı Nedir?

Suni Sancı Nedir?

Suni Sancı Nedir? Suni sancı genel anlamıyla rahim içerisindeki gebelik ürününün dışarıya çıkarılmasını sağlamak amacıyla rahimin kasılmaya teşvik edilmesidir. Bu tüm gebelik süresince anne veya bebeğin sağlığını tehlikeye atacak herhangi bir zamanda başlatılacağı gibi yaygın kullanım olarak zamanı geçmiş gebeliklerde doğum ağrılarını başlatmak amacıyla kullanılır.

Suni Sancı Nedir

Suni Sancı Nedir

Suni Sancı Nedir?

Mesela annede tansiyon yükselmesi gibi bir durumda, gebelik 5 ya da 6 aylık olsa bile anne sağlığını ölme riskinde kurtarmak için bu durumda doğuma başlatılması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda bebeğin sağlığı pek dikkate alınmayarak, doğumu başlatmak tercihidir. Bu sebeple rahim kasılmalarını başlatmanın birçok yolu vardır.

Gebelik süreci tamamlandıktan sonra, doğum eyleminin başlaması için rahim kasılmaları gerekmektedir. Rahim kasılmaları normal doğumlarda, rahimde hipotez bezinden salgılanan oksitosin adı verilen hormonun rahim kasılmalarını başlatmasıyla oluşur ve bu ortalama bir gebelikte 40 haftaya denk gelmektedir. Ancak herhangi bir sebeple doğum ağrıları henüz başlamamış, anne ve bebeğin sağlığı tehlikede ise çeşitli yöntemlerle karın kasılmalarını kendi doktorunuz sağlayabiliyor. Burada amaç kendisi başlamayan doğum sancılarını yani rahim kasılmalarını medikal yolla yani ilaçlar yardımıyla kendimizin başlatmasıdır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlginizi Çekebilir

Sezaryen ile Doğum

Sezaryen ile Doğum Sezaryen anne karnındaki bebeğin doğum anında veya daha önceki bir zamanda cerrahi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir