Ana Sayfa / Yaşam / Terk edilme sonrasında onu hemen aramamanız için 6 önemli sebep

Terk edilme sonrasında onu hemen aramamanız için 6 önemli sebep

 

terk_edilmek_4

Bir ilişkiden ayrılmak veya bir ilişkide terk edilme… İkisinin de  kişilerin ilişki dinamiğine bağlı olarak çok çeşitli sebepleri bulunur. Eski partnerinizin size olan ilgisini kaybetmiş olmasının ya da gitmek istemesinin altında mutlaka yatan sebepler var.

Şimdi konumuza gelelim; terk edilme ile karşı karşıyasınız. Gitmek isteyen birini neden hemen aramamalısınız, neden hiçbir şekilde iletişim kurmamalısınız? En azından ilk 1 ay… Ya da ayrılık sebebi şiddetine veya siz hazır hissedinceye kadar 2 ay… Bu süreç tahmin edebileceğinizden çok daha fazla etkilidir. Özellikle terk edilen taraf hala diğer tarafı seviyor ve geri istiyorsa… Tabi bu da, yıpranmış şeylerin ardından ne kadar doğru, iletişim kurmama  sürecinde neler, nasıl gelişti;  tartışılır.

Önce ayrılığı bir kabullenin. Ve onunla bir anda yeniden sevgili olamayacağınızı, hemen kollarınıza atılmayacağını… Sonra onunla iletişim kurmama kısmına geçin. Evet, bu süreç çok da kolay değil. Ama imkansız da değil. Tutun biraz kendinizi…

Yaşayıp, sakince gözlemledikçe çok daha net görüyorsunuz her şeyi… Ve aynı hatayı yapmadığınızda ne kadar doğru yolda olduğunuzu… Hata sürekli yapılıyorsa hatalıktan çıkıyor, bir tercih oluyor. Ama aynı hatayı defalarca yapmamayı öğrendiğinizde harika tercihler yapmaya başlıyorsunuz.

terk_edilmek-3

Giden ya da gitmek isteyen, sizin duygularınızı önemsemeyen birinin ardından ağlayarak, dövünerek, ona yalvararak bunları yapabilir misiniz? Hayır. Bakın o gidiyor çünkü kendi hayatı daha önemli. Bunu siz de yapın. Kendinize bakın biraz, kilo vermeniz gerekiyorsa verin, değişiklikler yapmanız gerekiyorsa yapın, kendinizi mutlu edecek uğraşlar edinin, arkadaşlarınızla ve ailenizle vakit geçirin, bir türlü başlatamadığınız hedeflerinize odaklanın. Emin olun çok daha iyi hissedeceksiniz. Çıkın acizlik ve depresyon çukurundan. Bu sizin hayatınız!

Evet, bazı hatalarınızı anlayıp, düzeltebilirsiniz. Değiştim diyerek insanlara sözle bunu anlatmaya uğraşmayın. Ancak siz gerçekten değiştirdiğiniz yönlerinizi davranışlarınızla gösterebilirsiniz. Sözler uçar gider, davranışların etkisi kalır. Özellikle bu durum biten ilişkilerde taraflardan birinin diğerini ikna etmek için kullandığı kelimelerdir: “Bak, ben değiştim. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bak hatta ağzımla kuş bile tutacağım.” Sözle ikna etmek zordur. Gerçekten bir şeylerin farkına varıp, gerçekten değiştirmeniz gereken davranışları değiştirdiyseniz bunu yaşatarak gösterin.

Unutmayın, tüm bunlar aslında onu kazanmak için uygulanacak birer taktik değil, sizin kendinizi kaybetmemeniz ve kendinizi kazanmanız, kendi hayatınıza yatırım yapmanız için geçmeniz gereken çok önemli bir süreç. Bir başkasına yaptığınız aşırı yatırım, bir gün o gittiğinde çöpe gider. Yazık değil mi zamanınıza, emeklerinize?

Bu kendi içine dönme ve iletişim kurmama sürecinde o zaten bir şeylerin yokluğunu kendisi anlayıp geri dönmek isterse ve tabi siz hala onu istiyorsanız, o zaman düşünürsünüz. Kendiliğinden dönmüyorsa da, kendi bilir. Birlikteyken ona yaptığınız duygusal, zamansal yatırımı, bir de o gitmişken mi yapacaksınız? Eğer bu kadar rahat gidiyorsa, onunla olan bağınızı, enerjinizi kesin. Beslenmesin artık sizden. O kadar enerjiniz varsa kendinize verin.

Siz zaten tüm bunları eksiksiz yaparsanız ve o zaten sizi seviyorsa kendisi meraklanıp, kaybetme korkusu ile size bir şekilde ulaşacaktır.

terk_edilmek_1

Eğer onunla iletişim kurmama sürecinde, kendinizi tutamazsanız ki çok rastlanan bir durumdur ve yapmamanız gerekenleri yaparsanız panik yapmayın.

Tekrar başa dönün ve aramama kuralına hemen yeniden başlayın.

 

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Hayat Park Gayrimenkul Türkiye’nin En Güçlü İnşaat Firması

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ FİRMASI HAYAT PARK GAYRİMENUL A.Ş: HEM TOPRAK SAHİBİYİZ HEM DE BORÇSUZ BİR …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir