Ana Sayfa / Güzellik / Türk Kahvesi Peelingi

Türk Kahvesi Peelingi

İnsanlar cilt bakımını sağlamak için bazı kozmetik ürünler kullanılır. Bazı insanlar ise sadece doğal malzemelerle kendilerine maske ya da peeling hazırlar. Hangi cilt probleminiz varsa ona uygun bir şekilde doğal malzemelerle tedavi edebilirsiniz.

Türk kahvesinin gerek vücuda sağladığı fayda gerekse cilde sağladığı fayda çok fazla. Cildinizde oluşan her türlü farklı problem için Türk kahvesiyle oluşturulan bakımlardan yararlanabilirsiniz.

Türk Kahvesi Peelingi Nasıl Yapılır?

Türk kahvesi özellikle ülkemizde çok tercih edilen bir içecek. İnsanların sindirim sorununu giderir ve vücuda birçok alanda yarar sağlar. Türk kahvesiyle hazırlayacağınız cilt bakım ürünleri ile cildinizde oluşan problemler yok olur. Farklı cilt sorunlarınızın tedavisini kısa sürede sağlar.

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı kahve telvesi
  • Yarım yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Kahve telvesini bir kabın içerisine alın ve üzerine zeytinyağını ilave edin. Bütün malzemeleri karıştırın ve cildinize sürün. Elde edilen bu karışımı parmak uçlarınızla cildinize masaj yaparak sürün. Kahve peelingini cildinize sürdükten sonra 2 dakika boyunca masaj yapmaya devam edin. Türk kahvesi peelingini cildinizde yaklaşık 10 dakika kadar beklettikten sonra su ile temizleyin. Bu peelingi hafta 2 ya da 3 kere düzenli bir şekilde yapabilirsiniz. Tüm vücudunuza da Türk kahvesi peelingi yapabilirsiniz. Lifle vücudunuza sürebilirsiniz. Türk kahvesi peelingi ile cildiniz ve vücudunuz tüm ölü hücrelerden arınır. Gözenekler kirden temizlenir.

1. Limon İle Türk Kahvesi Peelingi Tarifi

Türk kahvesinin telvesiyle cildinize büyük yarar sağlayabilirsiniz. Cildinizde cilt yapısına ya da zararlı güneş ışınlarına uzun süre maruz kalma sonucunda lekeler oluşabilir. Bu cilt lekeleri herkesi çok rahatsız eder ve estetik görünümü engeller. Cilt lekelerinden kurtulmak için içerisinde limonun da bulunduğu Türk kahvesi peelingini düzenli olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler:

  • 2 çay kaşığı kuru türk kahvesi
  • 3 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı:

Türk kahvesini bir kaba alın ve üzerine taze sıkılmış limon suyunu ilave edin. Bütün malzemeleri iyice karıştırın ve yumuşak bir kıvam elde edince cildinize masaj yaparak sürün. Türk kahvesi peelinginin içerisinde limon suyu bulunduğu için gözaltı ve göz çevresine sürmekten kaçının. Cildinizde yaklaşık 7 dakika kadar bekletin. Daha sonra cildinizi bol su ile yıkayın. İçerisinde limon suyu olan Türk kahvesi peelingini yaptıktan sonra dışarı çıkmayın. Cildiniz güneş görmesin. Çünkü limon cilde sürüldüğü zaman güneş ışınlarına karşı daha duyarlı bir hale gelir. Zararlı güneş ışınlarından daha kısa sürede olumsuz etkilenir. Bu riske girmemek için Türk kahvesi peelingini gece uyumadan önce yapabilirsiniz. Türk kahvesi peelingini her hafta düzenli olarak 3 ya da 4 kere yapabilirsiniz. İlk kullanımdan itibaren cildiniz yumuşar, ölü derinden arınır ve gözenekler açılır. Böylece daha sağlıklı bir cilt yapısına sahip olursunuz.

2. Maden Suyu İle Türk Kahvesi Peelingi Tarifi

Maske

Maden suyu cildin ihtiyaç duyduğu doğal mineral akışını kısa sürede sağlar. Bu nedenle hem cilt peelingi hem de cilt bakımında çok sık kullanılan doğal bir malzeme. Maden suyu ile Türk kahvesi peelingini cildinize eski sağlığını tekrar kazandırmak için düzenli olarak yapabilirsiniz. Kısa bir süreden sonra cildinizdeki sivilceler yok olur ve cildiniz eğer sivilce oluşumuna meyilliyse bu olumsuz durumu ortadan kaldırır.

Malzemeler:

  • 3 yemek kaşığı maden suyu
  • 1 yemek kaşığı türk kahvesi telvesi

Hazırlanışı:

Türk kahvesi telvesini bir kabın içerisine koyun ve üzerine maden suyu ilave ederek, inceltin. Bütün malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra cildinize masaj yaparak sürebilirsiniz. Göz çevresine sürmemeye özen gösterin. 10 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinizi bol su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 3 ya da 4 kere cildinize uygulayın. Kısa bir süre sonra cildinizde bulunan sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Türk Kahvesi Peelinginin Faydaları

Türk kahvesinin hem vücuda hem de cilde birçok yararı var. Bu nedenle cilt bakım maskeleri ve peelinglerinin vazgeçilmez malzemesi olur. Peeling cildinizde biriken kiri temizler. Ölü deriyi cildinizden soyarak, arındırır. Ayrıca Türk kahvesi peelingi ile sivilcelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Yağlı cilde sahip olan bireylerin en büyük sorunu olan siyah noktalar için de çok etkili sonuçlar elde edersiniz. Cildinizin çok yumuşak bir yapı kazanmasını sağlar. Özellikle güneşin zararlı ışınlarına çok maruz kaldığınız zaman cilt lekeleri oluşur. Cilt lekelerini kısa sürede yok etmek için Türk kahvesi peelingini düzenli olarak yapabilirsiniz.

Türk Kahvesini Cildinize Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Türk kahvesi peelingini cildinize uygularken çok fazla bastırmadan uygulayın. Çünkü çok yumuşak bir peeling olmadığı için cildinizi tahriş edebilir.
  • Türk kahvesi peelingini göz çevresine zarar vermemesi için göz kenarları gibi hassas bölgelere sürmeyin.
  • Bu peelingi sadece cildinizde değil, vücudunuzda da kullanabilirsiniz.
  • Peelingi cildinize uygulamadan önce mutlaka temizleyin. Temiz cilde Türk kahvesi peelingini uygulayın.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

LEA Üyelik

Değerli Rookka  Okuyucularımız Bügün sizlere tanıtacağımız firmamız bir çoğunuzun yeni duyacağı ama geçmişi Köklü Olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir