Ana Sayfa / Anne ve Bebek / Uykunun Hamilelik Gelişimindeki Rolü!

Uykunun Hamilelik Gelişimindeki Rolü!

Uykunun Hamilelik Gelişimindeki Rolü! Uykunun hamilelik gelişimindeki rolü, hem bebeğin gelişimi hem de annenin sağlıklı bir gebelik yürütebilmesi için olan önemidir. Gebelerin en az 6 saat uyuması istenmektedir.6 saat ve üzerinde dolayısı ile  gebe kalan kişilerin kendi iş programlarını ve uyuma programlarını gebeliğin  ilk aylarından itibaren 6 saat üzerinde  uyuyabilecek şekilde ayarlamaları gerekmektedir.6 saat ve altında uyuyan gebelerin doğum sürelerinde artış olduğu ve bu gebelerde 4-5 kat kadar sezaryen  ihtimalinin bildirildiği bilinmektedir.

Gebelik sürecine baktığımız zaman normal yaşantıdaki kadınlara göre %78 oranında uyku problemlerinin ortaya çıktığı bilinmektedir gebelikte. Dolayışı ile gebelik süresince baştan alınmış tedbirler gebeliğin rahat geçmesini sağlayacaktır. Gebelikte uyku süresinin yeterli olması gebenin günü daha sağlıklı geçirmesine ve kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacaktır. Gerek doğuma hazırlanması açısından gerekse stresin bebeğe yansımaması açısından oldukça olumlu sonuçları beraberinde getirmektedir.

Hamile Kadınların Rahat Uyumasının Önemi

Hamile kadınların rahat uyku uyuması çok önemli olmasına karşın bebek büyüdükçe bu mümkün olmamaktadır. Siz değerli okuyucularımız için bunun çözümü adına bu makaleyi sizler için hazırladık.

Hamilelikte bayanların vücudunda bir takım değişiklikler olmaktadır. Bebekleri büyüdükçe dinlenmeleri ve uyku uymaları da bir o kadar güçleşiyor.

Hamile kadınlar hamilelikleri süresince kaliteli ve rahat bir uykuya özlem duymaktadırlar. Bu zamanlarda hamileler için özel olarak tasarlanan SHUMA Hamile Yastıkları özlenen rahatı ve uykuyu anne adaylarına geri getiriyor.

Gebeliğin ilk haftalarında anne olma heyecanı ve düşüncesi kadınların çoğunda uykusuzluk oluşturuyor. Bir miktar zaman geçtikten sonra ise uyku hamile kadın için çok önemli bir istek haline geliyor. Hele gebelikte bulantı ve kusmaları varsa, uyku esnasında bu şikayetler olmayacağı için anne adayları sürekli uyumak isteyebilir. Fakat anne karnında büyüyen bebek bu isteği engellemek için elinden geleni de yapıyor.

Hamile kalmadan önce sırtüstü ya da yüzüstü yatan ve bunu alışkanlık haline getiren anne adayları için yanlara dönüp uyumak çok zor olabiliyor. Öte yandan vücudu ağırlaşan hamilenin uyurken pozisyon değiştirmesi de zorlaşıyor. Bu durumun doğal bir sonucu olarak uyku kaliteleri düşüyor ve uyku sorunları yaşamaya başlıyorlar.

Hamilelikte rahat ve kaliteli bir uyku için özel olarak üretilmiş olan SHUMA Hamile Yastıkları, gebelik zamanlarında anne adaylarının daha konforlu ve rahat uyku uyuyabilmesine yardımcı oluyor.

SHUMA Hamile Yastıkları; doktorların tavsiye ettiği yan yatış pozisyonunda hamilelerin rahatsız olmadan güzel bir uyku uyumasına yardım ediyor.

SHUMA Hamile Yastıkları gebelik döneminde ve gebelikten sonraki emzirme döneminizde en büyük konforunuz haline geliyor. SHUMA Hamile Yastıkları size rahat ve kaliteli bir hamilelik sunuyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlginizi Çekebilir

Sezaryen ile Doğum

Sezaryen ile Doğum Sezaryen anne karnındaki bebeğin doğum anında veya daha önceki bir zamanda cerrahi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir