Ana Sayfa / Diyet / Zayıflama ve Zayıflamanın ipuçları Nelerdir?

Zayıflama ve Zayıflamanın ipuçları Nelerdir?

Zayıflama ve Zayıflamanın ipuçları Nelerdir? Özellikle yaz döneminde hepimiz bir şekilde kilo vermeye çalışırız. Yaz günlerinin gelmesiyle deniz sezonu açılıyor ve herkes bir şekilde kendini ya spor yaparken ya da diyet yaparken buluyor. Peki, zayıflama konusunda yanlış bildiğimiz gerçekler nelerdir? Sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Çoğumuz zayıflayalım derken kendimizi kilo almış olarak buluyoruz.

Zayıflama ve Zayıflamanın ipuçları Nelerdir?

Nasıl kilo verebiliriz? Özellikle kilo vermek istediğiniz dönemde televizyon ve bilgisayardan uzak durun. Mümkün olduğunca hareket edin. Kış aylarında bilgisayar ya da televizyon başında zaman geçirdiğiniz sürece çenenizde boş kalmayıp bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Öğünleri fazlalaştırın. Ara öğünleri sıklaştırarak, porsiyonları azaltın. Sağlık açısından bol su için. Günde en az 2 litre su tüketin. Aşırı yağlı yiyecekler olmadığı sürece, canınızın çektiği her şeyden yiyebilirsiniz.

Havalar güzelleşiyor ve yaz mevsimi kendisini göstermeye başladı. Bu sebeple evde oturup tembellik yapmak yerine bol yürüyüş yapın. Günde 45 dakikalık yürüyüşle, kilo almanız önlendiği gibi vücudunuzun da toparlandığını, cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz.

Aynı zamanda gün içerisinde dinlenmenizi sağlayan 20-25 dakikalık şekerlemeler, hayat kurtarır. Yorgunum deyip tüm günü yatarak geçirmek yerine kısa uykular sizi rahatlatır ve enerjinizi toplamanızı sağlar.

Zayıflama Aşısı İşe Yarar mı

Çağımızın en büyük hastalıklarından biri olan obezite ile mücadelede sayısız ilaçlı veya ilaçsız uygulamaların sonuncusu zayıflama aşısı ne kadar işe yarıyor? Zayıflama Aşısı işe yarar mı? Uzmanların yaptığı açıklamada metabolizmayı hızlandırarak inatçı yağlar ve göbek yağlarından kurtulmanıza yardımcı olacak aşı tek başına yaralı olmuyor. Zayıflama Aşısının asıl etkisi iştahı bastırarak açıklık hissini azaltmaktır. Diyetle birlikte uygulandığında ise iyi sonuçlar vermektedir.

Ayrıca aşının bir diğer etkisi ile vücudundaki yağ depolarını parçalayarak enerji elde etmesidir.  Kısaca özetlerisek aşının etkisi açlık hissini önlemek ve vücuttaki inatçı yağ depolarını parçalayarak enerji elde etmesi ve bu enerji ile yorgunluk, halsizlik gibi rahatsızlık veren belirtileri engellemektedir. En önemlisi ise diyet ile birlikte uygulanmasıdır. 20 veya 40 günlük doktor kontrolünden uygulanan aşı ve diyet sonrası sıkı bir vücuda sahip olmak hiçte zor değil.

Zayıflamak için Yemeğe Çorba ile Başlayın

Her öğün insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Öğünlerden en önemlisi olan kahvaltının kusursuz ve eksiksiz yapılması insanların gün içerisinde daha fazla zinde olmasına yardımcı olur. Öğlen yemeğinde ana yemek tazında et ve sebze grupları bir arada tüketilmelidir. Bunların dışında akşam yemeği en hafif geçmesi gereken öğündür. Bundan dolayı özellikle akşam yemeklerinde yemeğe çorba ile başlanması hem daha az yemek yemeye yardımcı olmakta hem de mideyi yormamaktadır.

Yemeğe çorba ile başlanmasının faydalarından bahsetmek gerekirse; çorba en hafif yemek türü olduğundan dolayı özellikle akşam saatlerinde mideyi yormaz ve ana yemeklerin daha az yenmesine yardımcı olur. Çorbanın içeriği de oldukça önemlidir ve tercih edilecek olan çorbalar bol vitaminden oluşmalıdır. Özellikle yağ yakıcı sebzelerden oluşan sebze çorbaları zayıflamaya yardımcı olur. Yemeğe çorba ile başlamak zayıflamaya yardımcı olur mu? Sorusuna cevap vermek gerekirse; tercih edilen çorbanın içeriği oldukça önemlidir. Yağ ve tuz oranı fazla olan çorbalar, içinde hamur bulunan çorbalar zayıflamanın dışında kilo alımını tetikler. Bunun dışında yağ ve tuz oranı az olan brokoli, kereviz, yeşil mercimek, kabak gibi sebze çorbaları metabolizmayı hızlandırdığından ve yağ yakılmasına yardımcı olduğundan dolayı kilo vermeyi sağlar.

Yemeğe çorba ile başlanması mideyi yormadan tokluk hissi yaratılmasını sağlar ve daha az yemek yenmesine olanak tanır.

Zayıf Görünme Tüyoları

Olduğundan daha zayıf görünmek, istemediği kiloları gizlemek her kadının hayalidir. Ancak olduğundan daha zayıf görünmeyi başaran kadın sayısı çok azdır. Aksine kadınlar olduklarından giydikleri kıyafetler, kullandıkları parçalar ile olduklarından çok daha kilolu görünmektedirler. Bunun en büyük sebebi proporsiyonlarına göre giyinmemeleridir. Aslında giyimin temelinde proporsiyona göre giyinmek yatmaktadır. Her kadının vücut yapısı farklıdır ve her kadın aynı tipteki kıyafetleri kullanamaz. Buna hakkı yoktur. Bu nedenle kadınlar proporsiyonlarına uygun kıyafetleri tercih etmelidirler.

Mesela bayanların en büyük problemlerinden biri göbektir. Ancak bir bayan göbeği olmasına rağmen göbeği açık bluz giymektedir. Bu güzel bir görüntü değil, aksine çok kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Daha güzel bir görüntüye kavuşulması için o göbeğin açılması değil aksine kapatılması gerekmektedir. O göbek doğru bir şekilde kamufle edildiği durumda siz olduğunuzdan daha güzel bir görünüme sahip olursunuz. Mesela bol kazaklar, bol bluzler sizin için en ideal olan parçalardır.

Büyük kalçalarınız varsa da buna göre giyinmelisiniz. Mesela büyük kalçalara sahip olan bir bayanın dar bir pantolon giyme ya da tayt giymeye hakkı yoktur. Büyük kalçalara sahip olan kadın ya İspanyol paça pantolon giymelidir. Ya da kloş bir etek giymelidir. Aksi takdirde kusurlu gördüğü yerini ifşa etmiş olacaktır. Hâlbuki saklaması gerekmektedir. Ayrıca kalçası çok büyük olan hanımlar üzerlerine bol bir parça alarak da kalçalarını kamufle edebilirler.

Kalın bacaklarınız varsa da bunu kamufle etmelisiniz. Kalın bacakları olan bir kişi mini etekler giyip, bacaklarını iyice ortaya çıkarmamalıdır. Kalın bacakları olan kişiler daha çok İspanyol paça pantolonlar, bol pantolonlar tercih etmelidir. Çünkü bu şekilde kusurlu gördükleri bölgelerini gizlemiş olacaklardır.

Tüm bunlara dikkat ederek olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İlginizi Çekebilir

Kilo Aldıran Besinler

Sağlıklı bir şekilde kilo alabilmek için uygun besinler yemek ve öğünleri arttırmak gerek. Biz istesek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code